"ФізМат - вектор" №4(54) грудень 2013 (розмір 3,36 Мб)


Анонс:
Слово редактора:
2 стр. — Всеукраїнська науково-практична конференція
3 стр. — Трохи ближче до зірок
4 стр. — “Міс та містер фізико-математичного факультета”
5 стр. — Інтерв’ю з переможцями
6 стр. — Фестиваль соціально-педагогічної реклами ”Фенікс”
7 стр. — Благодійний ярмарок
8 стр. — З новими силами в новий рік
          Усім привіт!
Дорогий читачу, редакція газети “Вектор” вітає з наступаючими святами та бажає: вдало здати сесію, гарно відпочити, здійснити свої мрії та повернутись до навчання з новими силами! Тому що, в Новому Році на Вас чекатимуть нові заходи, змагання та конференції! І пам’ятайте: Все буде добре!

Валентина Наконечна


Дошка оголошень:
Заходи та свята:
Студентське самоврядування факультету пропонує колективний перегляд фільмів. Чекаємо Ваші пропозиції щодо проведення кіноперегляду: назва, жанр, рік та країна випуску!

Свої побажання висилайте на адресу stud_aktiv@fizmatsspu.sumy.ua
 • Поїздка самоврядування фізико-математичного
 • факультету до школи-інтернату в с.Штепівка;
 • Кіноперегляд на фізматі


 • ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ НПК-2013

            5-6 грудня 2013 року на базі фізико-математичного факультету СумДПУ ім. А.С.Макаренка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Наукова діяльність як шлях формування професійних компетентностей майбутнього фахівця», в якій прийняли участь більше 200 учасників з України, Росії, Білорусії.
            Серед навчальних закладів, науковці яких прислали свої матеріали, 22 університети, 2 академії, 4 інститути і 10 коледжів, гімназій, шкіл.
            Головними завданнями конференції стали обговорення актуальних наукових проблем, налагодження наукових зв’язків між навчальними закладами, виконання спільних досліджень та освітніх проектів, творчого об’єднання наукових шкіл.
            Проблеми, підняті на конференції, торкалися питань математики, фізики, інформатики, психології та дидактики. Велика кількість робіт була присвячена впровадженню інформаційних технологій у навчальний процес молодшої, середньої, старшої та вищої шкіл.
            Збірник доповідей, а він вийшов у двох томах, містить результати наукових пошуків, виконаних як досвідченими науковцями, так і молодими дослідниками. Для останніх це була чудова можливість поділитися власними поглядами та підняти проблеми, які потребують вирішення вже сьогодні.
            Секційні засідання були цікавими та жвавими, активно йшло обговорення авторських проектів, наукових досліджень та методичних знахідок.
            Результати конференції підтвердили доцільність проведення таких заходів, а також тезу про те, що наразі відбувається розбудова наукової думки в Україні саме молодими науковцями.

  За матеріалами сайту: http://fizmatsspu.sumy.ua/board/1-1-0-279

  ТРОХИ БЛИЖЧЕ ДО ЗІРОК

            З 9 по 15 грудня 2013 року на фізико – математичному факультеті Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка пройшов тиждень астрономії.
            Кожен, хто бажав краще пізнати загадковий Всесвіт, мав можливість:
                       * прийняти участь у конкурсі плакатів та виставці виробів "Подорож до зірок"
                       * переглянути науково-популярний фільм «10 великих открытий астрономии, которые изменили мир», «Первый отряд. Испытано на себе», відео про сучасний розвиток космонавтики та інші
                       * відвідати пересувний планетарій
                       * подискувати за круглим столом «Астрономія в нашому житті».
            11 грудня 2013 року студенти та викладачі мали можливість відвідати перший в Україні цифровий мобільний планетарій. Захоплююче шоу дозволило зазирнути у далеке минуле та простежити за народженням Всесвіту та життя на Землі, від Великого вибуху до наших днів. Переглядаючи фільм «Владения света», наче знаходишся в іншій реальності, головними героями якої виступають Сонце, зірки, планети та інші небесні об’єкти. Спостерігається захоплююча картина зоряного неба у всій його красі.
            Наразі програма «Владения света» є однією з найкращих в царині сферичного кіномистецтва і відзначена призами різноманітних фестивалів.
            Спостереження за зоряним небом стали незабутньою подорожжю в глибини Космосу та витоки Природи і Життя!
            Для тих, хто цікавиться вечірнім небом на побаченнях, нагадуємо, що шанувальники астрономії можуть спостерігати на зимовому небі 4 планети та Місяць: Марс сходе в 00.57, азімут 87, Сатурн в 05.38, азімут 117, Меркурій в 6.24, азімут 123, і гігант Юпітер в 20.27, азімут 74. Місяць видно з 15.00 прямо над містом Суми.

  Новікова Катерина, 431 група

  «МІС ТА МІСТЕР ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ»

            18 грудня 2013 році фізико-математичний факультет Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка проводив конкурс «Міс та Містер фізико-математичного факультету». За ці титули завзято змагалися студенти першого і другого курсів.
            Конкурс проходив під девізом «У погоды нет плохой погоды…» і вимагав від учасників неабиякого креативу та оригінальності. Серед завдань для конкурсантів були демонстрації дефіле, розповіді про себе, конкурс інтелектуальних здібностей.
            Феєричні виступи та неповторні танці змушували кожного у глядацькій залі милуватися конкурсантами, а що говорити про журі, перед яким була поставлена надскладна задача вибору переможця. Гучні оплески та вигуки надавали учасникам колосальної підтримки і змушували членів журі ще більше замислюватися над правильністю вибору.
            Проте настала та хвилююча мить, коли потрібно оголосити результати… Усі з нетерпінням чекали на переможців, і вони виявились ось такими. «Міс глядацьких симпатій» – Чебиряко Олександра. «Віце-міс фізмату» – Тімоніна Анастасія. Титул «Міс фізико-математичного факультету» отримала Мєльнікова Олена. Кожна з претенденток отримала подарунок та окремий диплом – «Міс чарівна усмішка», «Міс оригінальність», «Міс пластичність», «Міс овацій», «Міс освіченість», «Міс чарівність» та «Міс винахідливість».
            Хлопці також отримали свою долю оплесків, подарунки та дипломи. У номінації «Містер харизматичнісь» було відзначено Матяша Юрія, у номінації «Містер мужність» – Підлозного Миколу. Звання «Містер Артистичність» одержав Бирченко Олег. За шалену підтримку глядачів дипломом «Містер глядацьких симатій» був нагороджений Вельбой Владислав, який до того ж отримав диплом «Віце-містер фізмату». Титулом «Містер фізико-математичного факультета» був нагороджений Матяш Юрій.
            Свято вдалося, усі залишилися задоволеними, а ми вкотре впевнилися, що на фізматі – найкращі, найрозумніші, найгарніші, найкреативніші та найдружніші дівчата та хлопці!

  Чепусенко Оксана, 421 група

  ІНТЕРВ’Ю З ПЕРЕМОЖЦЯМИ КОНКУРСУ

            Нашим переможцям в конкурсі “Міс та містер фізико-математичного факультету”, а саме Мєльніковій Олені та Матяшу Юрію, було запропоновано дати невелике інтерв’ю про їх емоції, переживання та страхи до і під час конкурсу.
            І ось, що з цього вийшло:
  1. Чому вирішили приймати участь у конкурсі?
            Мєльнікова Олена: Взяти участь в даному конкурсі мені запропонувала моя група і я не змогла відмовилась.
            Матяш Юрій: Я вирішив приймати участь, тому що люблю активний образ життя, а не тому щоб показати, що я кращий. Мені хотілось зблизитись з людьми, які мене оточують!
  2. Скільки часу забрала підготовка до конкурсу?
            Мєльнікова Олена: На підготовку до конкурсу затратила дуже багато часу та сил, адже ще й до пар потрібно готуватися, але як бачимо, все було не дарма.
            Матяш Юрій: На підготовку у мене пішло півтори тижні важких і радісних.
  3. Який конкурс був найскладнішим?
            Мєльнікова Олена: Для мене найскладнішим було перше дифіле, адже я дуже хвилювалася.
            Матяш Юрій: Найважливішим та найбільш емоційним був конкурс привітання, тому що потрібно було викластись наповну.
  4. Які Ваші емоції до та після конкурсу?
            Мєльнікова Олена: Мені дуже приємно, що група запропонувала саме мою кандидатуру. Я нітрішки не шкодую, що погодилась. Безліч позитивних емоцій, навіть, не дивлячись на те, що були "проколи". Буде що згадати.=)
            Матяш Юрій: Перед концертом серце дуже сильно билось і не можно було стримати хвилювання, а після - я відчув полегшення та радість.
  5. Кому Ви хотіли б подякувати та, що можете порадити учасникам таких конкурсів та організаторам?
            Мєльнікова Олена: Хочу подякувати всім, хто мені допомагав «величезне» дякую. Я вас люблю=)))
            Матяш Юрій: Я хотів би подякувати всій групі, друзям, а особливо Хілобок Світлані, тому що вона допомогла найбільше. Наступним учасникам я раджу набратися терпіння і не відступати!

  Інтерв'ю підготувала Валентина Наконечна, 421 група

  ФЕСТИВАЛЬ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ РЕКЛАМИ “ФЕНІКС”

            5 грудня 2013 року у актовій залі СумДПУ ім. А.С.Макаренка пройшов 5-ий щорічний фестиваль соціально-педагогічної реклами "Фенікс", в якому прийняли участь усі підрозділи нашого університету.
            Фізико-математичний факультет також не залишився байдужим. За результатами фестивалю відео-ролик «Тварини поряд з нами», створений творчою групою під керівництвом Бамбенкової Юлії зайняв перше місце. Також були відзначені роботи Кушнерьова Олександра та Штань Марини. 
            Вітаємо всіх учасників і бажаємо успіхів та творчої наснаги!!!!!

  Шамрай Світлана, 451 група

  НЕПЕРЕВЕРШЕНИЙ ЖІНОЧИЙ ВОЛЕЙБОЛ

            Фізико-математичний факультет СумДПУ ім.А.С. Макаренка завжди вирізняється не лише розумом та потужним інтелектом, а і високими результатами спортивних досягнень. Ось і цього разу наші дівчата були неперевершені у жіночому волейболі.
            Скільки ж сили треба для вправного керування м’ячем, для влучної подачі, для ефективного удару, тож нашим дівчаткам можна лише позаздрити, цього то їм і справді вистачає.
            Звичайно, колосальну підтримку надавали вболівальники. Гучними викликами, дудками та емоціями наділяли гравців ще більшою жагою до перемоги.
            Змагання відбувалися між командами університету і тривали досить довго. Відбулося багато ігор, за результатами яких фізмат зайняв 4 місце. Але наші дівчата не засмучуються, бо впевнені, що трішки тренувань, наснаги та сили, і в наступному році вони будуть ПЕРШИМИ.

  Чепусенко Оксана, 421 група

  БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК

            Весело та гамірно було 19.12.2013 у холі центрального корпусу нашого університету. Тут проходили святкові заходи з нагоди Дня святого Миколая. Центральна подія – благодійний ярмарок, на якому студенти реалізували страви власного приготування. Як-то кажуть, і напекли, і насмажили. Торти, кекси, млинці і навіть компот – усе пропонувалося за помірну ціну, та й від бажаючих придбати смакоту відбою не було. І не тільки тому, що обідня пора, а й тому, що виручені кошти буде спрямовано на благодійну допомогу дітям-сиротам та дітям з особливими потребами. Тож таким чином можна було зробити і свій, бодай скромний, внесок у шляхетну справу.
            Не обійшлося свято й без незмінних казкових героїв – Діда Мороза та Снігуроньки, які пропонували усім бажаючим взяти участь у веселих новорічних конкурсах.
            До свята студенти фізико-математичного факультета виготовили вітальні стіннівки та взяли участь у конкурсі на кращого сніговика, виготовленого своїми руками, й конкурсі на найкреативнішу ялинку. Можна було подивуватися фантазії майбутніх педагогів: новорічні символи вони створювали із найнесподіваніших матеріалів. Хто б міг подумати, що ялинки може бути людина превдягнена в костюм, сніговики – з пластикових скляночок!
            І тому за свою креативність отримали призові місця: 3 місце за презентацію свого факультета, 2 – найкращий сніговик, 1 – краща новорічна ялинка!

  Чеберяко Олександра, 511 група

  З НОВИМИ СИЛАМИ В НОВИЙ РІК!

            Дорогі викладачі, шановні співробітники, любі студенти фізико-математичного факультету Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка!
                      Щиро вітаю вас з Новим 2014 роком!
            Новорічні свята - особливі для кожного з нас. Так вже традиційно склалося, що в ці дні ми підводимо підсумки минулого року, аналізуємо свої перемоги та досягнення.
            2013 рік був для нас особливо важливим та по-своєму складним. У цьому році наш факультет:
                       * посів перше місце за підсумками студентської наукової роботи серед інститутів та факультетів університету;
                       * зусиллями наших студентів ми вкотре посіли перше місце у спортивній спартакіаді університету;
                       * наші студентки, нині випускниці магістратури кафедри експериментальної та теоретичної фізики Великодна В. та Баштова А., посіли друге та третє місця у Всеукраїнському конкурсі фізиків;
                       * студент Кушнерьов О. ввійшов у 10-ку кращих на Всеукраїнському конкурсі з математики;
                       * танцювальний колектив факультету яскраво виступив на танцювальному конкурсі «Майданс»;
                       * студенти-першокурсники побували на екскурсіях в Батурині та Новгород-Сіверському.
            У 2013 році проведено ряд конференцій:
                       * науково-практична конференція у рамках Всеукраїнського конкурсу наукових робіт з фізики (березень);
                       * звітно-підсумкова студентська конференція (квітень);
                       * Всеукраїнська науково-практична конференція НПК-2013 (грудень);
                       * три науково-методичних семінари для вчителів інформатики Сумської області (січень, березень, жовтень);
                       * науково-методичний семінар для вчителів математики Сумської області (квітень).
            Студентське самоврядування факультету провело велику кількість студентських розважальних та навчальних заходів, які залишилися у пам’яті кожного жителя країни «ФІЗМАТ».
            Сьогодні я з упевненістю можу сказати, що минулий 2013 рік був успішним для нас усіх.
            Завдання, яке стоїть перед потужнім колективом факультету – спрямувати свої вміння, бажання і зусилля на те, щоб у наступному 2014 році ми досягли ще більших успіхів у навчальній, науковій, культурно-масовій та спортивній роботі.
            Від щирого серця бажаю усім вам у Новому 2014-му році міцного здоров'я, щастя, добробуту та злагоди у ваших сім’ях.
            Студентській молоді бажаю успіхів у навчанні, радості та гарного настрою.
            Нехай Новий 2014 рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги, а вашим незмінним супутником завжди буде радість, надія, віра та любов.

  Хай здійснює бажання рік Новий,
  Хай вся родина ваша процвітає!
  З чудовим святом радості і мрій!
  Я щиро і сердечно вас вітаю!!!

  З повагою, декан фізико-математичного факультету СумДПУ ім. А.С. Макаренка
  С.В. Петренко

  Щиро вітаємо з Днем Народження!

  Погребного
  Валерія Даниловича
  (17.12)

  Шамоню
  Володимира Григоровича
  (27.12)  comments powered by HyperComments
  ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

  president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv