"ФізМат - вектор" №3(53) листопад 2013 (розмір 3,99 МБ)


Анонс:
Слово редактора:
2 стр. — Наш успіх на міжнародному семінарі;
3 стр. — Незабутня подія осені - «StudDance»
Півфінальна гра КВК - разом до перемоги "2+5"
4 стр. — Кубок Декана 2013
Кубок з фут-залу між факультетами 2013
5 стр. — Волейбол 2013
Змагання з фут-залу між факультетами 2013
6 стр. – «Студентський квартал» до Дня студента
7 стр. — Як позбутися від осінньої депресії
8 стр. — Навчання на фізматі
          Усім привіт!
Кожен з нас плідно трудиться над навчанням, не помічаючи як плине час. А так вже хочеться відпочинку…
Відпочинку? Відвідай Міс та Містера фіз-мату 18 грудня, прийми участь в конкурсах до Нового року. А якщо Вас все дратує і не можете зібратись, прочитайте статтю "Як позбутися від осінньої депресії" і все буде добре!

Валентина Наконечна


Дошка оголошень:
Заходи та свята:
Увага!
Конкурси до Нового Року:
 • стіннівок;
 • сніговиків;
 • новорічних іграшок;
 • новорічна ялинка.

 • Увага! Приходь та підтримуй учасників конкурсу
  Міс та Містер фізмату!
  6 грудня - конференція;
  18 грудня - Міс та Містер фізмату;
  19 грудня - конкурси до Нового року.


  НАШ УСПІХ НА МІЖНАРОДНОМУ СЕМІНАРІ

             7-8 листопада 2013 року викладачі кафедри інформатики Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка у складі О.В. Семеніхіної, Н.В. Дегтярьової, С.І. Петренка та О.М.Удовиченко відвідали Міжнародний тренінговий семінар для науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів «Освітні ініціативи викладачів», який відбувся на базі в Київського університету імені Б. Грінченка і при активній підтримці компанії Microsoft. 
                На семінарі були розглянуті можливості використання новітніх розробок у галузі ІТ для підвищення якості і ефективності взаємодії суб’єктів навчання. Перед учасниками семінару виступили генеральний директор компанії Microsoft з питань взаємодії з навчальними закладами Д. Пташинскі, доцент кафедри природничо-наукової освіти Університету Д. Медісона професор Дэвид А. Slykhuis та інші науковці з доповідями про продукти компанії Microsoft та їх використання у повсякденній і професійній діяльності. 
               Фахова підготовка наших викладачів дозволила у числі перших завершити усі поставлені практичні завдання і одержати сертифікати, які підтверджують не лише успішне підвищення кваліфікації, а і високий науково-методичний рівень кафедри інформатики СумДПУ ім. А.С. Макаренка.

  За матеріалами сайту: http://fizmatsspu.sumy.ua/board/1-1-0-268

  Незабутня подія осені - «StudDance»!

            20 листопада 2013 року в манежі Української академії банківської справи відбувся танцювальний турнір «StudDance». У ньому приймали участь чотири команди провідних вишів Сумщини – Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Сумського національного аграрного університету, Української академії банківської справи та Сумського державного університету. Команди демонстрували різні напрямки танцювального мистецтва, гімнастичні трюки, цікаві постановки. Кожен університет вирізнявся своїми уболівальниками, які забезпечували несамовиту та енергійну підтримку.
            Яскраво! Барвисто! Шалено! Емоційно! Незабутньо! Між командами та вболівальниками йшла напружена боротьба, але переможцем стала Українська академія банківської справи.
            Команда нашого університету показала «вищий клас» і на думку усіх присутніх мала одержати головний приз, але, на жаль, була відзначена лише у номінації «Оригінальна постановка». 
            Вітаємо учасників команди і сподіваємось на «посмішки Фортуни» наступного разу ;)

  За матеріалами сайту: http://fizmatsspu.sumy.ua/board/1-1-0-274

  Півфінальна гра КВК - разом до перемоги "2+5"

            Веселим осіннім вечором 19 листопада 2013 року в Сумському державному педагогічному університеті ім. А.С. Макаренка відбувся довгоочікуваний півфінал КВК, в якому приймали участь команди ІФК, ІПП, фізико-математичного, історичного  та філологічний факультетів.
            Півфінал видався надзвичайно сильним: усі команди боролися за місце у фіналі, причому боролися так, що дзвеніло у вухах від оплесків і криків уболівальників, котилися сльози від сміху та феєричних жартів. Тематикою турніру був День студента. 
            В решті – решт у фінал пройшли чотири команди: фізико –математичний факультет, котрий став переможцем  в цих змаганнях, інститут фізичної культури, інститут педагогіки і психології та інститут філології, команду якого взяли до фіналу за загальним рішенням журі конкурсу.  
            Велику подяку висловлюємо сценаристам фізико – математичного факультету та членам команди «2+5». 
            Усі присутні отримали море позитивного настрою. Бажаємо командам успіху у фіналі!

  Чеберяко О., 511 гр.

  Кубок Декана 2013

             У минулому місяці на фізико-математичному факультеті відбувся кубок Декана 2013 з міні-футболу.
            У змаганні брали участь 6 команд (1-5 курс, випускники). Змагання виправдало себе, запекла боротьба відчувалася в кожному матчі. У грі за 3 місце зустрілись 1-й та 5-й курси. Гра закінчилась з рахунком 6:2 на користь молодших. У фінальному двобої зустрілись Випускники та 4-й курс. Основний час не виявив переможця. Перемогу здобули в серії пенальті команда 4-го курсу . Ця гра стала окрасою всього турніру!!! Кращим гравцем нинішнього турніру став футзаліст – Чавдар Володимир. За найбільшу кількість забитих м’ячів (голів), відзначали бомбардира - Михайла Тимощенка, а найвпра-внішим воротарем - Мірошничеко Павло.
            З нетерпінням чекаємо наступний кубок Декана!

  Кулініч Сергій, Ф-5

  Кубок з фут-залу між факультетами 2013

             Наступного дня після завершення чемпіонату , проводилися матчі на кубок! У змаганні брали участь команди , які зайняли призові місця в чемпіонаті ( Природничо-географічний , Історичний, Фізико-математичний факультети ), а також викладачі кафедри Фізичного Виховання. Хотілося б відзначити, що турнір проводився вперше ! За результатами півфінальних двобоїв у фінал вийшли : фізико-математичний факультет та команда викладачів кафедри ФВ. Гра виправдала свої сподівання, яка закінчилися з рахунком 3:5 на користь викладачів. Бронзовий двобій видався нервовим, в якому брали участь команди Природничо-географічного та Історичного факультетів. Перемога дісталася переможцям чемпіонату. Хотілося б подякувати організаторам турніру за справжнє свято футболу!!!

  Кулініч Сергій, Ф-5

  Волейбол 2013

             З 18 листопада 2013 року по 26 листопада 2013 року в ігровій залі центрального корпусу СумДПУ ім. А. С. Макаренка проходив черговий щорічний чемпіонат університету з волейболу серед хлопців.
             У розіграші взяло 7 команд (у порівнянні з минулим роком це більше на одну команду).
             Турнір проходив у кругову систему, а тому суперники повинні були зіграти між собою по одному поєдинку.
             Слід зазначити, що напередодні турніру більшість вболівальників університету віддавало очевидну перевагу Історичному факультету , адже добре пам’ятали їхню класну, збалансовану, рівномірну гру протягом минулих років.
             В той же час, коли пролунав перший свисток на турнірі про початок гри – стало зрозуміло, що на нас в цьому році чекає феєричне шоу у виконанні команд. Справжня інтрига тримала глядачів до фінального свистку останньої гри.
             Варто відзначити гру між – Фізико-математичним факультетом та Історичним. Так, програючи по ходу матча хлопцям вдалося майже неймовірне –виграти , але трошки ?не вистачило сил? на останню партію. Таким чином, турнір повністю виправдав наші сподівання. Старий Переможець чемпіонату визначився в останнього поєдинку, ним стала команда Історичного факультету. 2 місце - Фізико-математичний факультет, 3 місце - Природничо-географічний факультет.
             Дякуємо командам за яскраву гру та з нетерпінням будемо чекати на них наступного року у цей час в залі центрального корпусу СумДПУ ім. А.С. Макаренка.

  Кулініч Сергій, Ф-5

  Змагання з фут-залу між факультетами 2013

             Нещодавно відгриміли змагання ще з одного виду спорту – міні футболу. Турнір зібрав 5 команд, кругова система. Велика кількість забитих м’ячів, емоцій , несподіваних завершень матчів . Ось, що подарував нам цей турнір. Переможцями турніру стала команда Природничо- Географічного факультету (востаннє в 2004 році ), 2-ге місце – історичний факультет, 3 місце - фізико-математичний факультет. Турнір пройшов ?на ура?, але тільки не для нас. Недооцінка суперника стала головною причиною нашого невдалого виступу. Пробачте нас, в наступному році обов’язково виправимося!

  Кулініч Сергій, Ф-5

  «Студентський квартал» до Дня студента!

             14 листопада у стінах університету СумДПУ ім. А. С. Макаренка відбувся гумористичний концерт «Студентський квартал», який був присвячений Дню студента. Усі глядачі тепло зустрічали один одного, розповідали цікаві історії та веселилися. У актовій залі панувала атмосфера справжнього свята. Концерт був наповнений яскравими, запальними та емоційними номерами, а між ними відбувалося нагородження студентів. 
             Фізико –математичний факультет був відзначений у різних номінаціях. У конкурсі на кращу фотографію «Я - студент» ми зайняли 1 місце, «Краща шпаргалка» та «Краща поробка студента» - 2 місце, а на кращу стіннівку «Студент це…» - 3 місце! Також ректор Кудренко А.І. привітав учасника обласного конкурсу «Кращий студент Сумщини» з перемогою в університетському відборі у номінації «Кращий студент-програміст 2013» Кушнерьова Олександра (451 гр.), який виборов першість і у «Науковій діяльності».
             У номінації «Культурно-масове життя факультету» був відзначений Чавдар Володимир (441 гр.). Переможці були нагороджені грамотами та призами. Вітаємо їх! Ви – гордість нашого факультету!
             Після завершення концерту у всіх була можливість обмінятися враженнями і провести весело час. Міжнародний день студента пройшов на «відмінно»!

  Новікова Катерина, 431 гр.

  Як позбутися від осінньої депресії. 5 порад

             Осіння депресія — справжня біда для сучасних людей. Всесвітня організація охорони здоров’я приписує цю проблему кожному п’ятому жителеві нашої планети.
             Це й зрозуміло — коли ж віддаватися смутку і меланхолії, як не довгими осінніми вечорами або дощовими сірими буднями.
             Спробуй-но не піддатися цій депресії …А от ми візьмемо і спробуємо! І не просто навмання і безсистемно, а визначимо 5 золотих правил, які допоможуть нам подолати осінню депресію, позбавитися від нудьги і заново віднайти сенс життя.
  Правило 1.
             Приберіть фон для депресії. Подовжите свій світловий день. Подолайте ранкову сонливість і поспостерігайте за сходом сонця — адже найбільший заряд енергії ми отримуємо саме з променями висхідного світила! В перервах виділіть час на півгодинну прогулянку. У вихідний виберетеся в парк або за місто. Помилуйтеся на буйство осінніх барв і кольорів. Використовуйте з толком кожен сонячний і погожий деньок.
  Правило 2.
             Розберіться в собі. Депресія не виникає на порожньому місці. Знайдіть трохи часу, влаштуйтеся зручніше, так, щоб ніякі сторонні звуки не заважали вам чути себе. Оцініть свої відчуття, а потім напишіть на папері все, чого вам не вистачає для того, щоб відчувати себе більш комфортно. Діяти набагато простіше, коли поставлені цілі.
  Правило 3.
             Освіжіть обстановку в будинку. Восени набагато гостріше усвідомлюється буденність оточуючих нас речей. Спробуйте трохи змінити обстановку в квартирі. Може бути, вам підніме настрій новий журнальний столик або крісло, в якому так затишно сидіти з ногами, загорнувшись у теплий плед? А може бути достатньо буде яскравого килимка або квіткового горщика, щоб оживити звичну обстановку? Так, і не забудьте поміняти важкі щільні штори на більш легкі — це і нововведення в інтер’єрі, і спосіб збільшити кількість світла в кімнаті.
  Правило 4.
             Розвивайтеся як професіонал. Можливо, свою неприємну нотку в загальну депресивну какофонію вносять неприємності на роботі. Якщо вас давно не піднімали на посаді, не довіряли роботу над цікавим проектом або не відправляли у відрядження — зараз саме час нагадати начальству про себе.
  Правило 5.
             Розвивайтеся, як особистість. Згадайте про давно забутих захопленнях, які приносили вам купу задоволення. Давно доведено, що тим, хто вміє правильно розподілити свій вільний час, не знайома нудьга і депресія.

  За матеріалами сайту: http://vidpovim.pp.ua/yak-pozbutisya-vid-osinno%D1%97-depresi%D1%97-10-porad/

  Навчання на фізматі

  Навчання на фізматі
  Робота не з легких
  Це як військове звання
  Тримається віки.

  Ти вибір зробиш вдало
  Отримаєш диплом
  Роботи маєш валом
  Тобі всі б'ють чолом.

  За час свого навчання
  Пізнаєш новий світ
  За ці усі п'ять років
  Скуштуєш смаки бід.

  Але споміж уроків
  Та серед маси справ
  Ти знайдеш нових друзів
  І станеш як декан.

  Федоренко Юрій, 411гр.

  Щиро вітаємо з Днем Народження!

  Семеніхіну
  Олену Володимирівну
  (01.11)  comments powered by HyperComments
  ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

  president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv