"ФізМат - вектор" №2(21) жовтень 2009 (размер 1,30 МБ)


Слово редактора

Всем привет!
Золотая осень в самом разгаре, а студенты возле расписания обсуждают вычисления в лабораторных и то, где можно найти материал на практические. Наверное, так и должно быть. Только не забывайте, пожалуйста, что есть выходные. Лес, парк, сквер вас ждут вместе с последними лучиками солнца. И еще, скоро у нашего любимого факультета юбилей—85 лет. Не пропустите! Всем удачи! На парах и не только.
Наташа Шевченко


Фотоотчет с репетиций и закулисья «Алло, мы ищем таланты»

- Итак, я тебя еще раз спрашиваю: «Танцевать будешь?!»
- Кто? Я? Конечно! Только отлучусь на полчасика и такой рок-н-ролл сбацаю!
***
- Покормите студента!
***
- Заговорщики.
***
- А за кулисами было все. И дикий хохот и дикие вопли: «Где свитер?!», и паника, когда объявляют номер, а девушка, которая играет жену, стоит с нарисованными усиками и носом мышки. Лицо ей вытирали в три руки. И это еще мелочи…

Мероприятия октября: Хеллоуин

Более точную и детальную информацию вы можете узнать из объявлений на доске самоуправления и профкома. Или на сайте физико-математического факультета: http://fizmatsspu.at.ua/

ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

 • Головой ОСС с 30 сентября выбран Вечирка Василий (Ф-3).
 • Поздравляем всех участников соревнований по футзалу на кубок декана физ.-мата.
  Результаты соревнований:
  І место - 4 курс
  ІІ место - Преподаватели физ.-мата + магистры
  ІІІ место - 3 курс
  ІV место - 2 курс
  V место - 5 курс + преподаватели кафедры физ.-воспитання
  VI место - 1 курс
 • По результатам отбора, в гала-концерте конкурса «Алло, мы ищем таланты» физ.-мат. был представлен четырьмя номерами. Молодцы!
 • Объявляется конкурс на самое креативное фото месяца. Лучшие будут напечатаны. Все фото будут возвращены.
 • Объявляется конкурс на самый нестандартный поступок месяца.

Все материалы приносить Шевченко Оле (422 группа).

Опитування

(В дужках результати, отримані 1,5 року тому)
1. Ти студент: а) 1 курсу - 20(34)%; б) II курсу - 28(27)%; в) III курсу - 33(18)%; г) IV курсу - 19(21)%; д) ні - 0%. Найцікавіше те, що на всіх курсах навчається приблизно однакова кількість студентів, але, як бачимо, найдисциплінованіший у нас третій курс, а 1,5 роки тому - перший. П'ятий, по традиції, не чіпаємо.
2. Староста твоєї групи: а) належно виконує свої обов'язки - 88(88)%; б) час від часу нагадує про себе (неналежно виконує свої обов'язки) - 7(9)%; в) староста в групі відсутній(я) - 1(2)%; г) належно виконує обов'язки, але не свої - 4(1)%. Буває ж таке! За варіант "а" однакове процентне співвідношення і тоді і зараз. Не повірила своїм очам і калькулятору.
3. Чи змінив би Ти старосту групи: а) так - 9(5)%; б) ні -67(75)%; в) не скажу - 24(20)%. У цілому картина не змінилася. А для мене і досі питання, чому "не скажу"?
4. Про події в Університеті дізнаєшся: а) від старости - 50(41)%; б) є учасником цих подій -9( 9)%; в) з оголошень - 23(20)%; г) випадково - 14(19)%; д) з пліток - 4(11)%. Староста - рушійна сила групи, і чим далі, тим до неї прислухається більше людей, оголошення - геть, випадок - дурне діло, але плітки краєм вуха слухаємо. А учасники подій - величина стала і з роками не змінюється.
5. Як можна оцінити забезпечення бібліотеки Університету підручниками та періодичною літературою: а) повністю влаштовує - 13(5)%; б) найчастіше потрібний матеріал відсутній - 41(62)%; в) можна знайти інформацію - 41(26)%; г) не користуюсь бібліотекою - 1(5)%; д) бібліотека… знайоме слово, десь я таке чув - 4(2)%. А ви кажете "болонський процес і самостійна робота", а з бібліотеками в країні повний безлад. Проте, збільшилася кількість задоволених і зменшилася кількість тих, хто не користується бібліотекою. Прогрес.
6. Чи отримуєш Ти підручники в абонементному відділі бібліотеки Університету: а) так, постійно - 55(28)%; б) ні, їх недостатня кількість - 24(36)%; в) рідко і не всі - 18(31)%; г) гидко, але всі - 3(6)% З книжками справи такі ж, як і з бібліотеками. Але і тут покращення ситуації очевидне. (Хочеться додати: "І не потребує доведення")
7. Ти відвідуєш бібліотеку: а) декілька разів на тиждень - 41(45)%; б) тільки під час сесії - 20(7)%; в) декілька разів на місяць - 36(41)%; г) взагалі не відвідую - 4(4)%; д) завжди плутаю бібліотеку з туалетом - 0(3)%. Відвідують бібліотеку все рідше, і збільшилася частка тих, хто відвідує лише під час сесії, за рахунок тих, хто відвідує бібліотеку декілька разів на місяць. У цьому питанні сталою величиною виявилася кількість тих, хто взагалі не відвідують бібліотеку. Цікаво, а як так можна навчатися?
8. Чи необхідний групі куратор: а) так - 49(65)%; б) ні - 32(12)%; в) я його не бачив(ла) з минулого року - 19(23)%. Більшістю голосів вирішили, що куратор потрібен.
9. Чому Ти відвідуєш Університет: а) цікавлять знання - 59(68)%; б) більше нікуди подітись - 17(15)%; в) зустрітися з друзями - 21(14)%; г) цікаво їздити в маршрутці - 3(3)%. За "г" голосували веселі, а за "а" - чесні, принаймні у це хочеться вірити. Дружба ціниться все вище.
10. Чи цікаво тобі навчатися: а) так - 66(60)%; б) ні - 9(8)%; в) … - 25(32)% Ті, які відмічали "…", дописували слово "іноді". Ось і розкрита таємниця трьох крапок.
11. Чи прогулюєш Ти заняття: а) так, регулярно -3(5)%; б) ніколи! - 55(41)% в) буває іноді - 42(54)%. Збільшилася частка сумлінних, проте є ще відчайдухи, які не бояться ні перевірок деканату, ні мінус балів.
12. Якою має бути методика викладання лекційного матеріалу: а) у формі "живого" спілкування (приклади, наочні матеріали) - 22(12)%; б) "начитка" матеріалу під запис - 7(12)%; в) перший + другий варіанти - 71(76)%. Збільшилася частка тих, хто хоче "живого" спілкування, і зменшилася тих, хто хоче "начитку".
13. Чи задоволений Ти соціально-побутовими умовами проживання у гуртожитку Університету: а) так, умови нормальні -23(24)% ; б) гуртожитком не користуюсь - 47(56)%; в) ні, постійно виникають проблеми - 14(13)%; г) ні, намагаюсь вселитись, але не пускають - 11(7)%. Ситуація з року в рік практично не міняється. Тому партійне завдання також незмінне: вселити терміново тих, кого не пускають і виселити тих, у кого постійно виникають проблеми.


КРИМ

Якщо ти читаєш цю статтю на парі, (а так робить більшість), то розслабся, вимкни у своїй уяві препода і уяви: йдеш ти чудесним хвойним лісом, кипариси, ялинки невідомої назви, десь недалеко дзюркоче водоспад; жарко; пахне соснова смола, а до її запаху приєднується запах звичайної смоли, розпеченої на асфальті. За плечима ти несеш рюкзак, (такий великий, що там жити можна, або, навіть, приводити друга), у потилицю тобі тяжко дихають інші туристи. От йдеш ти, йдеш, не одну годину, і оп-па - перед тобою ворота, біля воріт будка з написом "Касса. Вход 10 грн.", платиш 10 грн. і знову йдеш таким же лісом, і знову хекають тобі в спину туристи, так само жарко. Знову йдеш довго.
І оп-па - стоять ворота, біля воріт будка з написом "Касса. Вход 10 грн.". І знову платиш 10 грн. Так повторюється декілька разів. Так ось, знай, якщо з тобою таке відбувається, то ти в Криму.
Але все-таки, Крим - це класно. Сімферополь - точка висадки туристичного десанту. Сюди з'їжджаються всі поїзди. А звідси - на Ялту, Алупку, Алушту, Бахчисарай, Севастополь і т.д.
Отже, починаємо.

Ялта. Сімферополь і Ялту сполучає найдовша в Європі тролейбусна лінія. Тролейбуси відправляються кожні 10 хвилин, коштує це задоволення всього 12 грн., коли маршруткою приблизно 20-25 грн. Тролейбусні каси в Сімферополі знаходяться біля ж\д вокзалу. Головне - це, коли виходиш з поїзда, прорватись крізь "стадо" таксистів, які пропонують довезти тебе в тридорога.
Від ботанічного саду ходять автобуси до Масандрівського палацу. Ну палац - чудо. Відразу відчувається старовина. Вхід в середину - 20 грн по студаку. Коли заходиш до нього, тобі видають такі прикольні капці, які ти взуваєш, щоб, ходивши по підлозі, не пошкодити її. Екскурсія додається. Коли заїжджаєш у центр Ялти, то іноді можна бачити гору, закутану в хмари і не можна відірвати очей. Неподалік Ялти є всім відома гора Ай-Петрі та канатна дорога. Коли ти вже виїхав на плато, то це здається неймовірним чудом, коли бачиш хмари над собою, біля себе і під собою. Одна насолода вдихати гірський запах, аж у роті солодко.
Є 2 печери. Класно і холодно. Вхід 20 і 35 грн. Для туристів тут зроблено все: продаються сувеніри, пропонують покататись на конях, верблюдах, скуштувати якогось фірменного плову з приправами.
Щоб вилізти на вершину, треба в окремій касі заплатити 10 грн. Можна касу обійти, але обережно: бігає хлопчина років 12-13 і ловить тих, хто не хоче розпрощатись з останніми 10 грн. і оминає касу. Обходь касу здалека!
Висота Ай-Петрі 1234 м над рівнем моря. Коли не хмарно, то можна побачити берег Туреччини. А коли хмарно, то нічогісінько не видно і туристи в розпачі кричать: "Чого я сюди приперся?!"
По дорозі-серпантинці, що сполучає Учан-Су (Су-вода). Вхід - 10 грн. Коли я його побачила, то спершу була думка: "А де ж водоспад? Що це за 3 краплі?" Виявилося, все просто, водоспад влітку має дуже мало води.
Добратися назад до Ялти можна 3 способами: на канатці, маршруткою або… пішки, по серпантинці (23 км). Ну ми ж, звичайно, вибрали третій спосіб. (Коментар: для бешенной собаки 7 км - не крюк). Не раджу цей спосіб, хіба екстремалам, бо наступного ранку дуже важко встати з ліжка . Кажуть, що існує ще якась гірська стежина (крута стежина!), але багато туристів губляться і їх потім знімають спеціальні служби, бо іноді так залазять, що і вперед - ні, і назад - ніяк. Ще можна в Алупці відвідати Воронцовський палац (20 грн.), а в Ялті Ластів'їне гніздо (5 грн.).

Севастополь. Місто-герой. Пережив 2 оборони. Що цікавого? Площа Нахімова, тут же Графський причал та пам'ятник затонулим кораблям. Херсонес (15 грн.). Панорама (20 грн., здається), Діарама (тут не була).
З Сімферополя до Севастополя їздить електричка з частотою ? 3 години. Ціна білета - знахідка для студента, дешевше не буває, десь ? 3-4 грн.
Найгарніше місце в Криму, де я була, - Перевальне (по дорозі на Ялту). Доїхати можна тролейбусом. Тут знаходиться водоспад Су-Учхан та печера Кизил-Коба. Водоспад повноводний, такої краси я не бачила ще ніколи в житті. Там же на місці працює екскурсовод, розказує легенди та цікаві історії. Температура води у водоспаді - 10°C. Обов'язково викупайтесь у водоспаді грошей, водоспаді здоров'я та водоспаді кохання. Тільки спершу, перед купанням, відвідайте печеру, бо там температура 10°C, а йти по підземеллю - 1 км. Я вдяглася не дуже тепло, то думала, що й мізки собі відморожу.
Скрізь працюють екскурсоводи. Мені все розказувати немає необхідності.

Екстремалам на замітку: злазьте на плато під назвою Яйла. Дорога вгору ? 4 хв, а спускатись - 50 хв. Вгору лізти по майже вертикальній стінці не так страшно, а от спускатись… Я все повторювала: "І чого нас сюди занесло?" Сказати чесно, спускалися ми не на ногах - з'їжджали на задньому місці.
Але спогади і фотки цього варті. Коли в тебе з-під ніг вилітає каміння і падає з гуркотом в провалля, коли в тебе спітніли руки, неначе ти тягнеш шпору на колоквіумі у Олени Вікторівни Мартиненко. Ось це і є КЛАСНО!!!

Бахчисарай. Мені здалося, що то не місто, а одна довжелезна вулиця. З Сімферополя доїхати тією ж севастопольською електричкою. Що цікавого: Ханський палац (20 грн.), церква (в горі) і Кам'яне місто кримських караїмів Чуфут-Кале (10 грн.)
Не хочу перелякати бідних студентів, але в Криму платне все! Ціни я називала по студаку. А ось якщо ти знайшов безкоштовний пляж, то мабуть десь недалеко вигружають відходи з хім. заводу. Пляжі коштують від 5 до 15 грн., а якщо береш в прокат якісь причандали типу зонтик, топчак, то можеш не дихати, бо дихати буде вже нізащо.
Квартиру можна зняти по-різному. Можна - хатину, куди можна затусить 8 чоловік за 100 грн. в день, а можна зняти за ту ж ціну одне місце, та й те стояче.

Отже, візьміть з собою в дорогу удачу і студак. Любов до подорожей - це хвороба. І вона лікується… Я після Криму казала: "Тишины я хочу, тишины, что ли нервы обожжены?" Ось, якщо ви так думаєте, тоді можна повертатися додому.

Оля Мазко, Аліна Остапенко


Пробач

Пробач мені, за всі мої образи.
Пробач, за всі несказані слова.
Пробач, за ті погнивши фрази,
Що розквітали, мов весной трава.
Пробач мені, що я тобі байдужа.
Пробач, за те, що все одно тобі,
Пробач, що не потрібна тобі, друже,
Така я у своїй журбі.
Пробач, я не промовлю більше й слова. Пробач, уже не зачіплю рукою.
Пробач, що вже стихає моя мова,
Бо я навік прощаюся с тобою.

Попіл моєї душі

Якби ви знали, що лежить на дні моєї душі. Здається, колись там буяли квіти любові, росла трава щастя, оживало все, що знаходилось в середині. Кожна рослинка тяглась до світла, кожна тваринка жила заради іншої, все було неначе в раю… Але раптом загорілась одна з травинок, передала вогонь іншій і загорілась душа. Загорівся рай, вогонь пішов світлими коридорами, охоплюючи кожну щілинку мого серця. Розійшовся вогонь і спалив все дотла, залишивши лише попіл від живих створінь моєї душі. Це були рештки моїх почуттів, які з часом розніс холодний вітер чужої байдужості.

Оля Коцур


Від щирого серця вітаємо з Днем народження

Мяленко Ірину Олексіївну (15.10)
Кшнякіна Володимира Семеновича (26.10)
Дашутіну Ірину Вікторівну (28.10)
ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv