"ФізМат - вектор" №2(52) жовтень 2013 (розмір 3,41 МБ)


Анонс:
Слово редактора:
2 стр. — Краща кімната гуртожитку; Тижні психології.
3 стр. — Семінар для вчителів; І знову стайк.
4 стр. — Наші перші, перші, перші! Міжнародний молодіжний форум
5 стр. — Алло, ми шукаємо таланти!
6–7 стр. — Алло, ми шукаємо таланти!
8 стр. — Це престижно та почесно!
          Усім привіт!
Нарешті дочекалися довгоочікуваного, такого бажаного —БАБИНОГО ЛІТА! Так хочеться прогулятись по парку, скверу, а на вустах студентів: “матан”, фізика, “лабки”, ІНДЗ, “курсач”, та не будемо забувати, що головне - це здоров’я, проте розслаблятися ще за рано.
Не пропустіть свято Halloween, як завжди чекаємо на нові костюми, буде жахливо!

Олена Видиш


Дошка оголошень:
Заходи та свята:
УВАГА КОНФЕРЕНЦІЯ !!!!!!
Всеукраїнська науково-практична конференція: Наукова діяльність як шлях формування професійних компетентностей майбутнього фахівця
Деталі: http://fizmatsspu.sumy.ua/board/2-1-0-243
 • Helloween
 • Майданс


 • Краща кімната гуртожитку

            11 жовтня 2013 року на фізико-математичному факультеті було проведено конкурс на Кращу кімнату гуртожитку у номінаціях: «Краща кімната хлопців», «Краща кімната дівчат» та «Кращий блок».
            Підведення підсумків та нагородження переможців відбулося 15 жовтня на великій перерві біля розкладу факультету.
            І місце у номінації «Краща кімната дівчат» отримали Зінченко К. та Карабельська Б., кімната 515(2). 
            І місце у номінації «Краща кімната хлопців» - Захаров А., Скрипка С., Дулов М., кімната 608(3).
            І місце у номінації «Кращий блок» отримали Мусієнко І., Скороход Р., Захаров А., Скрипка С., Дулов М., 608 блок.
            Серед лауреатів був відмічений елітний 615 блок: Чепусенко О., Щербак І. , Берус Н., Шкарупа О. та Хілобок С.. 
            Переможці були нагороджені солодкими призами та грамотами.

  Терещенко Ольга(521 група)

  ТИЖНІ ПСИХОЛОГІЇ

            Якщо ти бажаєш навчитися:
                      - розставляти приорітети;
                      - відділяти важливе від другорядного;
                      - ефективно планувати свій час;
                      - вільно спілкуватись;
                      - посилити позитивний образ власної особистості, -
            то варто завітати на тренінги, які відбуваються на фізико-математичному факультеті.
            Протягом двох тижнів з 22 жовтня по 5 листопада у 345 ауд. проходять зустрічі із професійним психологом-практиком Пухно С.В., які не тільки надають нову інформацію про особливості внутрішнього «я», а і реалізовують технології самовдосконалення на практиці.
            Повною мірою ефект тренінгу виявиться пізніше, коли будуть застосовуватися набуті знання і вміння на практиці та у повсякденному реальному або віртуальному житті, але вже сьогодні результати занять відчувають на собі всі учасники групи.

  Валентина  Наконечна(422 група)

  Семінар для вчителів

             16 жовтня 2013 року вчергове відбувся науково-методичний семінар «Навчання інформатики: професійне зростання та творчий пошук» для вчителів Сумської області, який був присвячений сучасним питанням впровадження електронних освітніх ресурсів в навчальний процес. Більш детально були розглянуті питання створення і використання електронних навчально-методичних комплексів на базі оболонки MS Access. Також розглядалися питання особливостей методики навчання СКБД в умовах нової програми з інформатики. 
            В семінарі прийняли участь 21 учасник з різних куточків нашої області.  Результати роботи свідчать про своєчасність і можливість розглянутих питань в умовах реформування української освіти.

  І знову стайк

             Боулінг - один з найцікавіших видів спорту та активного відпочинку. Вважається, що якщо людина спробує хоч раз у житті зіграти в неї, то навіки стане фанатом цієї гри. Тому не дивно, що 27.10.13 у торгово-розважальному центрі «Лавина» було проведено змагання з боулінгу серед факультетів університету СумДПУ ім. А.С. Макаренка. Участь у ньому приймали 6 команд. Гідність фізико-математичного факультету захищали Берус Наталія, Матяш Юра, Бобровська Наталія, Бирченко Олег.
            Всі гравці виявили себе неабиякими боулінгістами – вибивали страйки і в результаті набрали велику кількість балів. За підсумками - команда фізико-математичного факультету зайняла 4 місце. Третє місце отримав Інститут філології, друге - факультет мистецтв, а переможцем стала команда Інституту фізичної культури, яка отримала перехідний кубок Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка та заохочувальні призи. Кожен з учасників отримав квиток на безкоштовну одноразову заправку принтера від компанії compService.
            Змагання сподобалося всім – між гравцями панувала весела й дружня атмосфера, позитивні емоції били через край. Ця гра ще раз підтвердила, що на фізматі навчаються не лише розумні, а і дуже вправні студенти. Дякуємо команді і всім уболівальникам за гідне представлення факультету на турнірі по боулінгу.

  Наташа Берус (521 група)

  Наші перші, перші, перші!

             15 жовтня 2013 року на території СумДПУ ім. А.С. Макаренка пройшли змагання з Футквесту. Вже третій рік поспіль студентський профком організовує цей конкурс для кращого знайомства першокурсників з рідним університетом. 
             Ідея змагань полягає в наступному: на території університету розташовані станції, які учасники мали знайти, при цьому виявити неабияку спритність та винахідливість під час конкурсних завдань. Загалом змагання складалося з 8-ми конкурсів, два з яких є традиційними: необхідно якнайшвидше з однієї тарілки з мукою та цукерками перекласти в іншу тарілку всі цукерки без допомоги рук; в посудині з водою є шматочки яблук, які без допомогою рук потрібно дістати за 90 секунд.
            Команда фізико-математичного факультету у складі Мєльнікової Олени, Тяско Віолетти, Леоненка Руслана, Чеберяко Олександри, Дубини Тетяни, Ващенка Івана, Дрожжової Еліни, Вельбоя Владислава, Федоренка Юрія і Шульги Михайла показала свою кмітливість, згуртованість і здатність швидко орієнтуватися у будь-яких ситуаціях. 
            Позитивний настрій і гучні оплески вболівальників підвищували бойовий дух учасників, і суперникам нашої команди не залишилося ніяких шансів. 
            Фізико-математичний факультет посів почесне перше місце, отримавши головні призи: кубок, грамоту, футболки для всієї команди, торт та море позитивних та яскравих емоцій.
            Вітаємо команду і фізико-математичний факультет з перемогою!!!

  Мельникова Альона (421 група)

  Міжнародний молодіжний форум

             14-15 жовтня 2013 року представники студенства фізико-математичного факультету за офіційним запрошенням відвідали Міжнародний молодіжний форум, який відбувся вКиєві.
             250 студентів-активістів з України та 150 делегатів з Європи та Північної Америки зібралися разом, де ділилися досвідом роботи та обговорювали ситуації, які хвилюють весь світ. Форум відбувся в рамках щорічного Європейського конгресу, який організовує міжнародна молодіжна організація AIESEC.
             Учасники форуму прослухали лекції, які читали провідні бізнесмени та культурні діячі України. Завдяки формату обговорення Open Space вони дізналися, як втілювати в життя цікаві ідеї та як можна почати уже зараз.
             Кожний захід вражав своєю неповторністю та цікавістю. Там дійсно всі мали можливість розповісти про свій погляд на різні ситуації та представити себе та свою країну з найкращих сторін. 
             Наприкінці форуму кожен учасник зрозумів головне: «Tomorrow starts from you!»

  Чепусенко Оксана (421 група)

  Алло, ми шукаємо таланти!

             10 жовтня в актовій залі проходив конкурс, що запалює нові зірки серед студентів-першокурсників. Наш фізико – математичний факультет надзвичайно вразив підготовкою, сміливістю та бажанням проявити себе . Юні таланти показували веселі, жартівливі, запальні номери художньої самодіяльності: танцювали, співали, грали на музичних інструментах та читали поезію. Номери були чудові, а ще й враховуючи гарний підбір костюмів, вдалий музичний супровід ммм…
            Жюрі також оцінило і за результатами конкурсу до фіналу увійшли: золотий голос фізмату Бирченко Олег, граційний танець у виконанні колективу «Модерн», дівчата з неперевершеними голосами Бутенко Анжеліка та Чеберяко Олександра, гітарист-віртуоз Олійніченко Георгій та наші юні актори Вельбой Владислав, Борікова Анастасія, Мірошніченко Павло та Матяш Юрій!
            Першокурсники вдячні студентському самоврядуванню, а саме культоргу Чепусенко Оксані, хореографу Хілобок Світлані та помічникам Шкарупі Олександрі,  Власенко Дарині, Щербак Ілоні.
            Емоції виступаючих сповна передалися глядачам.
            Конкурс ще раз довів, що наш факультет має таланти!

  Новікова Катя (431 група)


             17 жовтня СумДПУ ім. А.С. Макаренка вітав талановитих першокурсників – у актовій залі пройшов заключний гала-концерт конкурсу «Алло, ми шукаємо таланти!». 
             Фізико-математичний факультет вкотре доводив власну талановитість, демонстрував творче натхнення та креатив.
            Після останнього туру конкурсу до фіналу увійшли 4 номери від фізмату. Наші першокурсники показали неабияку акторську майстерність, гарно танцювали та співали, що й відзначило журі.
             Фізико-математематичний факультет зайняв 1 місце у номінації «СТЕМ» (Вельбой Владислав, Борікова Анастасія, Мірошніченко Павло та Матяш Юрій), 3 місце у номінації «Хореографічне мистецтво» (колектив «Модерн»), 3 місце у номінації  «Чоловічий естрадний вокал» (Бирченко Олег) та 2 місце у номінації «СТЕМ» за віртуозну гру на гітарі (Олійніченко Георгій).
             Шалена підтримка та гучні оплески були підтримкою і подякою виступаючим. Тож всі студенти,які представляли наш факультет на конкурсі, змогли зрозуміти, що ми – фізико-математичний факультет – і справді велика, дружня родина.
            Вітаємо наших першокурсників з відзнаками і бажаємо їм нових перемог та звершень! 

  Чепусенко Оксана (421 група)

  Нам довіряли найцінніше!

            23 жовтня 2013 року у актовій залі СумДПУ ім. А.С. Макаренка за результатами табірних зборів відбулася заключна конференція, проведена у рамках оздоровчої кампанії «Літо - 2013». На конференції були підбиті підсумки літньої виробничої практики студентів-третьокурсників, які поділилися своїми враженнями і досвідом роботи в оздоровчих таборах.
            Захід, який проводився під керівництвом Віри Григорівни Бабич, складався із звітних виступів факультетів та відзнак і нагороджень грамотами «Кращий вожатий сезону Літо-2013» та «За плідну роботу під час оздоровчої кампанії Літо-2013»
            Привітати студентів-практикантів «Веселкової республіки» із вдалим завершенням літньої практики прийшли юні козачата, які після святкової частини разом зі студентами фізико-математичного факультету брали участь у «Козацьких забавах».
             У залі панувала дружня атмосфера, оскільки всі учасники заходу були задоволені результатами своєї роботи влітку.

  Діма Безуглий (441 група)

  Золота осінь від фізмату

             З 23 по 25 жовтня 2013 року на фізико-математичному факультеті проходив конкурс "Золота осінь", в якому прийняли активну участь усі групи фізмату. 
            Завдання полягало у створенні букету з природніх матеріалів на осінню тематику.      Усі проявили свою креативність та творчість. Біля розкладу бажаючі могли бачити авторські осінні композиції та ікебани. Визначити переможця було складно, але все ж таки вдалося обрати кращого з кращих - група І-1 посіла перше місце і була нагороджена грамотою. 
            Дякуємо за участь і гарний настрій, створений авторами робіт!

  Пискун Катя (422 група)

  Це престижно та почесно!

             Відповідно до розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації Юрія Чмиря, іменні стипендії на 2013-2014 рік призначено чотирьом студенткам нашого університету: Юлії Березі (ІV курс, Інститут філології, спеціальність «Українська мова і зарубіжна література»); Юлії Птащенко (ІІІ курс, факультет мистецтв, спеціальність «Образотворче мистецтво»); Марині Івасенко (ІV курс, Інститут педагогіки та психології, спеціальність «Практична психологія») та Світлані Шевченко (ІV курс, фізико-математичний факультет, спеціальність «Математика»). Усі дівчата мають середній бал за навчання 5,0. Вони будуть отримувати іменні стипендії протягом усього навчального року.
            Загалом іменні стипендії призначено активістам з 28 вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації Сумської області. «Сьогодні ми вітаємо відмінників навчання, переможців всеукраїнських та міжнародних конкурсів, олімпіад, турнірів, активістів студентського самоврядування. Високий статус «стипендіат» – це престижно та почесно, адже ви зарекомендували себе як наполегливі, активні, обдаровані», – зазначила в ході урочистої церемонії вручення стипендій заступник голови облдержадміністрації Тамара Іщенко.
            Вона поінформувала, що кожного року 30 найкращих студентів Сумщини отримують стипендію Президента України, 2 – Кабінету Міністрів України, 5 – Верховної Ради України, 2 – стипендію імені М.С.Грушевського та 40 – стипендію голови облдержадміністрації.
            Необхідно прикласти багато зусиль, невтомно працювати і бути різносторонньо розвиненою особистістю не для “диплому”, а для себе, для майбутнього. Це важко і не всім під силу але можливо.
            Те, що знаєш, і те, що вмієш,  за плечима не носити!
            Щіро вітаємо Світлану Шевченко! Творчих успіхів, натхнення, терпіння та яскравих вражень від життя =)

  Щиро вітаємо з Днем Народження!

  Юрченко
  Артема Олександровича
  (05.10)

  Петренко
  Сергій Іванович
  (25.10)

  Кшнякіна
  Володимира Семеновича
  (26.10)

  Хворостину
  Наталю Анатоліївну
  (26.10)  comments powered by HyperComments
  ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

  president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv