"ФізМат - вектор" №1(51) вересень 2013 (розмір 3,5 МБ)


Анонс:
Слово редактора:
2 стр. — Конкурс "Краща сумочка"
3 стр. — Посвята в студенти
Вчора — абітурієнтка, а сьогодні вже СТУДЕНТКА!
4 стр. — На фіз-маті – не тільки навчання!Місцями гетьманської слави
5 стр. — Досвід = Солодощі = Креативність
6 стр. — Знайомство з сайтом факультету
7 стр. — Учения по борьбе с терроризмом
8 стр. — Діти – це квіти нашого життя!
          Усім привіт!
Ура! Ура! І знов на пари! Таке довгоочікуване і швидкоплинне літо вже промайнуло, а з ним, і практика у літніх таборах 4 курсу. Рідні стіни фізмату вже чекають на студентів, особливо на талановитих, розумних, креативних ПЕРШОКУРСНИКІВ ! Щіро вітаємо Вас з посвятою в студенти фізико-математичного факультету!

Олена Видиш


Дошка оголошень:
Заходи та свята:
УВАГА, СТУДЕНТИ! Похід фізико-математичного факультету відбудеться 27.09.-29.09.
Гроші (90грн) необхідно здати до середи (25.09), максимум четвер(26.09)Катерині Пискун моб. номер: 0664557176, гуртожиток кімната 601(3).

Підтримайте викладачів фізико-математичного факультету в конкурсі "Мій улюблений викладач":
 • Каленик Михайло Вікторович
 • Розуменко Анжела Оурелянівна
 • Cалтикова Алла Іванівна
 • Голосувати можна за всіх трьох учасників одночасно!!!
  http://www.0542.ua/photovistavka/344

  УВАГА КОНФЕРЕНЦІЯ !!!!!!
  Всеукраїнська науково-практична конференція: Наукова діяльність як шлях формування професійних компетентностей майбутнього фахівця
  Деталі: http://fizmatsspu.sumy.ua/board/2-1-0-243
 • Посвята в студенти
 • Екскурсії по містам України
 • Похід
 • Вибори СТУД.ДЕКАНА
 • Концерт до ДНЯ ВЧИТЕЛЯ
 • Алло, ми шукаємо таланти!
 • Фут-Квест
 • Майданс


 • Конкурс "Краща сумочка"

            5 вересня у нашому університеті проходив конкурс на кращу сумочку, для того, щоб розкрити креативність та талант наших студентів, адже зробити її треба було з підручних матеріалів.
            Наш фіз.-мат також брав участь у цьому конкурсі. Сумочка,яку ми представляли мала назву “Fashion фіз.-мат”, яку можна застосовувати не тільки для навчання, а й для романтичних побачень.
            Кожен проявив себе з найкращої сторони. Переможцем став філологічний факультет. Ми щиро їх вітаємо. Але ніхто з учасників не залишився без уваги, усі отримали шалені емоції та похвальні грамоти.
            Сподіваємося, що в наступному році ми будемо першими!

  Посвята в студенти

            1 вересня наш СумДПУ ім. А.С. Макаренка радо зустрічав своїх студентів після літнього відпочинку. Студентів та викладачів університету привітали голова Сумської облдержадміністрації Чмирь Ю.П. та адміністрація вишу.
             Надзвичайно яскраві художні номери та цікаві змагання першокурсників із «старожилами» університету додали не тільки урочистості, а і душевності святу, яке завершилось святковою дискотекою.
            Попереду всіх нас чекає новий навчальний рік, який напевно принесе незабутні враження, цікаві зустрічі та обов’язково нові знання. Бажаємо всім прожити цей навчальний рік плідно і успішно, зустріти мудрих наставників і бути готовими до нових звершень.

  Вчора — абітурієнтка, а сьогодні вже СТУДЕНТКА!

            Перше вересня.
            Ось,здійснилася моя мрія-сьогодні я "переступила" через поріг фізико-математичного факультету. Спочатку трішки хвилювалася, адже це нові знайомства, враження, але привітні посмішки старшокурсників і викладачів одразу заспокоїли мене.
            Коли ми проходили урочистий круг першокурсників я відчувала гордість за свій факультет, бо старшокурсники з радістю нас зустріли. Гарні враження залишились також і від концерту. Увечері ми вже ближче познайомились зі своїм курсом, а потім всі разом танцювали в дружньому крузі на дискотеці.
            Після такого гарного відпочинку я довго не могла заснути і думала про те, що уже завтра я почну отримувати нові знання.

  Аліна Вовк (412 група)

  НА ФІЗМАТІ – НЕ ТІЛЬКИ НАВЧАННЯ!

            «Ну й файна ж природа над Десною! І навряд чи знайдеш в іншім краї таке бездоганне поєднання деревної рослинності, кущової порослі, трав’яного покриву на особливо причудливому рельєфі, з потужними шарами підходящих до поверхні білосніжних покладів крейди. Таке воно Полісся у Сіверському Подесенні!». Ось так про Новгород-Сіверський говорив письменник Домоцький Борис Степанович, і ми, студенти 1 та 2 курсів фізико-математичного факультету, 18 вересня 2013 року, вирішили перевірити ці слова!
             Наша подорож розпочалась зі Свято-Преображенського монастиря, де ми мали змогу відвідати Музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім». За час існування краєзнавчого музею його засновниками і працівниками було зібрано чимало оригінальних експонатів, підібрано цікаві колекції археології, нумізматики, етнографії і побуту, декоративно-прикладного мистецтва та фото, - було на що подивитись!
            Потім ми відправились до краєзнавчого музею, де дізналися про історію краю та його визначних людей, відвідали Тріумфальну арку, яка захопила нас своєю величчю.
            Ось так ми провели цей сонячний день! Але ж як фізико-математичний факультет може без креативу?! Ми вирішили трішки побешкетувати і дорогою додому між хлопцями та дівчатами влаштували співочий батл. Дві години пісень на різну тематику, темп, настрій,.. а перемогла дружба. Це й не дивно, бо ми самий дружній і веселий факультет.

  Оксана Чепусенко (421 група)

  МІСЦЯМИ ГЕТЬМАНСЬКОЇ СЛАВИ!

            18 вересня 2013р. відбулась поїздка студентів-фізиків 511-групи фізико-математичного факультета до міста Батурин.
            Гетьманська столиця вразила красою палацу К.Г. Розумовського, який був збудований у 1799-1803р. майстром Ч. Камероном, і який оформлений у стилі класицизму та неорококо.
             Студенти відвідали жіночий монастир та побували у Батуринському краєзнавчому музеї, де прогулялися територією і побачили той всохлий дуб, під яким Мазепа таємно зустрічався з Мотрею, цитадель Батуринської фортеці, яка була відтворена 2008р. на історичному місці лівобережжя Сейму – з нього видно дерев’яний замок головної в’їздної вежі та рів, який відділяє територію замку від міста.
             Цікаві історії та позитивні емоції від подорожі – це мала частина від усіх вражень, які залишаться в студентській пам’яті надовго!

  Олександра Чеберяко (411 група)

  ДОСВІД = СОЛОДОЩІ = КРЕАТИВНІСТЬ

            Вкотре ми доводимо те, що фіз-мат — це велика дружня, весела сім'я. Так, після поїздки до Новгорода-Сіверського, ми вирішили поближче познайомитися з першим курсом за чашкою гарячого чаю. Компанія зібралася за великим, святковим, солодким столом. Відпочивали ми "на славу", а саме: співали пісні під гітару, ми — старшокурсники вирішили поділитися своїм досвідом навчання на ВУЗі, розповідали цікаві історії, які траплялися з нами за минулий рік на найкращому факультеті.
            Наші першокурсники, ми раді бачити Вас на нашому фізико-математичному факультеті, певні, що Ви ще проявите себе, дякуємо за те, що ви обрали наш факультет!

  Пискун Катя, Мєльнік Олена (422 група)

  Величний Новгород-Сіверськ
  Пройшовши шляхами минулої слави
  По стопам великих Руських князів
  Ми мали можливість побачити самі
  Величність та вроду минулих часів
  Й зайшовши в широкую білую браму
  Ми наче пройшли крізь забуті віки
  Побачили місто величне та славне
  Оте , що колись збудували князі
  І місто стояло те довгії роки
  Трималось під натиском ворогів
  І князі робили великії кроки
  Щоб їх памя'тали через безліч років
  Закрилися брами тієї ворота
  І стали ми знов на свої шляхи
  Пам"ятатиму вічно я подвиг їх славний
  Й розкажем ми дітям на схилі років.

  Юрій Федоренко (411 група)

  Знайомство з сайтом факультету!

            В наш час не можна уявити життя без Інтернету. Тут можна знайти багато інформаційних порталів, актуальні новини, портали для студентів та вчителів, гумористичні портали тощо. Крокуючи в ногу з часом, фізико-математичний факультет також не є винятком. В нас є своя сторінка в соціальній мережі «вконтакте» - Фізмат СумДПУ (https://vk.com/id171715602). На цій сторінці можна знайти всю актуальну інформацію: новини та події факультету, фотографії, відео, оголошення. Також, за останній рік, відбулося багато змін та вдосконалень на сайті нашого факультету (http://fizmatsspu.sumy.ua/). З деякими з них ми зараз познайомимося.
             НОВИНИ та ОГОЛОШЕННЯ. Якщо пропустили деяку подію на факультеті, то ви зможете дізнатися про неї з нашого сайту. Будь-які оголошення для студентів та співробітників факультету з’являться в першу чергу на сайті. (http://fizmatsspu.sumy.ua/board)
            ІНФОРМАЦІЯ ПРО ФАКУЛЬТЕТ. Були створені розділи де можна не тільки дізнатися про керівний склад факультету, а й познайомитися з історією факультету, навчальною, виховною та науковою роботами які проводяться в стінах нашого закладу, переглянути та скачати символіку (герб та гімн), та ознайомитися із контактною інформацією факультету та кафедр.
             СТУДЕНТСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ. Газети «Фізмат Vector», вісники, рейтинг студентів, інформація про гуртожиток, та всі оголошення від студентського самоврядування зібрані саме в цьому розділі.
             ВІДЕОГАЛЕРЕЯ. Всі відеозаписи тепер на сайті: свята, привітання, спортивні події та відео про факультет.
             КАЛЕНДАР ПОДІЙ. Всі події, свята, конференції тощо, відображаються в нашому календарі. Сплануй свій графік разом з цим календарем. (http://fizmatsspu.sumy.ua/index/0-37)
            НАУКОВІ ВИДАННЯ. Всі наукові видання ,які випускаються на факультеті зібрані в одному місці. Тези, статті можна не лише переглянути, а й завантажити собі. (http://fizmatsspu.sumy.ua/index/0-58)
             ЗАПИТАННЯ ДЕКАНАТУ. Якщо є питання чи побажання декану чи будь-якому викладачу, то можна в онлайн формі це спитати, і отримати на свою пошту відповідь. (http://fizmatsspu.sumy.ua/index/0-34)
             Продовжує працювати майстерня рифми «КРЕАТИВ», завантажуй свої вірші, пісні та історії на сайт. (http://kreativ.fizmatsspu.sumy.ua/)
             В тестовому режимі діє віртуальна екскурсія університетом, де можна сидячи дома пройтися біля стін університету. (http://in.fizmatsspu.sumy.ua/)
             Віднедавна з’явилася можливість реєстрації для себе електронної поштової скриньки фізико-математичного факультету (login@fizmatsspu.sumy.ua). Крім скриньки вам надається 5Гб віртуального дискового простору для збереження файлів. Всі, хто володіє нашою поштою, першими дізнаються про новини факультету. Ця послуга актуальна не тільки для студентів всіх курсів, а й для випускників та викладачів факультету. Щоб замовити собі фізматовську скриньку треба: ознайомитися на сторінці http://fizmatsspu.sumy.ua/index/0-53, і в коментарях на ній або в особистому листі «вконтакте» https://vk.com/id171715602 залишити таке повідомлення: Тема листа: "Пошта фізмата". Текст: ПІБ (повністю), група (якщо випускник, то зазначити це), бажаний логін (буде використовуватись замість слова login в login@fizmatsspu.sumy.ua), пароль від скриньки* (можна не вказувати, тоді пароль буде сгенерований системою автоматично) * - пароль від скриньки буде надіслано вам з усією інформацією, потім, за для безпеки, його можна буде змінити самостійно на свій!!!  Заява на реєстрацію пошти обробляється 1-3 дня! Після отримання даних можна заходити на пошту через наш сайт http://mail.fizmatsspu.sumy.ua/
            Це не все що чекає на сайт в майбутньому. Про інші новинки дізнавайтеся з інших випусків газети. Якщо є побажання чи питання по роботі та вдосконаленню сайту, то надсилайте їх на адресу admin@fizmatsspu.sumy.ua чи вконтакте https://vk.com/id171715602.

  Усього найкращого!)

  В СумГПУ им. Макаренко проходят учения по борьбе с терроризмом

            Около полудня 10 сентября на территории СГПУ им. А.С. Макаренко собралось несколько десятков милиционеров и сотрудников СБУ. По городу тут же пошли слухи о минировании вуза.
            Как сообщает сектор по связям с общественностью УМВД Украины в Сумской области, на территории университета проходят учения.
            С 10 по 12 сентября на территории Сумщины проводятся антитеррористические учения под эгидой центрального координационного органа борьбы с терроризмом – Антитеррористическим центром при СБУ. В учениях принимают участие все региональные субъекты борьбы с терроризмом: УСБУ, УМВД, управлений госслужбы чрезвычайных ситуаций Украины, государственной пенитенциарной службы, представители органов государственной власти.

  По материалам Данкора

  Діти – це квіти нашого життя!

            Я, Яцкова Тетяна, студентка 4 курсу фізико – математичного факультету, хочу поділитися своїми враженнями від роботи в літньому таборі. Цього року, мені випала нагода працювати вихователем в літньому позаміському таборі оздоровлення та відпочинку «Зміна». Із нетерпіння чекала відкриття нової зміни. В цьому таборі я працюю не перший рік, діти що відпочивали в моєму загоні майже кожного року приїжджають на літні канікули до табору, вони також з нетерпінням чекали зустрічі. Багато вихованців спілкувалися зі мною в мережі Інтернет, щоб домовитися про зустріч в таборі. Скільки було радості та посмішок коли всі знову зустрілися разом.
            Діти з якими я працювала займаються танцями, і майже кожного року виграють в турнірах безкоштовний відпочинок в літньому таборі, так сталось і цього року ,тому перший день перебування у таборі пройшов дуже швидко , кожен ділився своїми враженнями від виступу на танцювальному конкурсі, і всі були дуже щасливі що знову потрапили до табору «Зміна». Цього року тема 2-ї зміни звучала так «ВКОНТАКТІ-ІНТЕРНЕТ», всіх без винятку дітей заінтригувала та зацікавила така назва. Веселим і захоплюючим був кожен день у таборі, навіть тоді коли йшов дощ не стихав дитячий сміх в корпусах. Роботу в таборі не можна зрівняти з будь – якою іншою, вона дуже важка, але позитив, радість і гарний настрій, що дарують діти того вартий. Останній день був найважчим, сум та сльози на очах у кожного, але ми домовилися знову зустрітися через рік, щоб веселитись, та відпочивати разом в літньому таборі «Зміна».

  Яцкова Тетяна (441 група)

  Щиро вітаємо з Днем Народження!

  Чкана
  Ярослав Олегович
  (01.09)

  Розуменко
  Анжела Оурелянівна
  (05.09)

  Салтикова
  Алла Іванівна
  (08.09)

  Удовиченко
  Ольга Миколаївна
  (19.09)

  Бойко
  Ольга Михайлівна
  (20.09)

  Іваній
  Володимир Степанович
  (24.09)  comments powered by HyperComments
  ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

  president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv