"ФізМат - вектор" №9(50) травень 2013 (розмір 3,08 МБ)


Анонс:
Слово редактора:
2 стр.— У форматі круглого столу
3 стр.— Наукові здобутки
4-5 стр.— Готуємось до «Літа 2013»
6 стр.— Екскурсія до світу Global Bilgi
7 стр.— Майданс
8 стр.— Почему стоит выбрать Windows 7 и навсегда забыть про Windows 8
          Усім привіт!
Ось і завершується навчальний рік, усі підбивають підсумки… А надворі вже літня спека, зовсім не хочеться щось робити, та не слід забувати про її величність Сесію, яка буває лише двічі на рік. Тож набираємося сил, а старшим курсам бажаємо успішно захистити дипломні роботи та скласти державний іспит!

Олена Видиш


Дошка оголошень:
Заходи та свята:
УВАГА, СТУДЕНТИ! 28-30 червня стартує Студентська республіка! Що це таке? Це уявне місто , де кожен зможе реалізувати свою мрію=) Командний дух за свій університет надає сили та наснаги! Безліч цікавих суб.фестивалів, конкурсів, міс і ще безліч всього-всього! Хто бажає поїхати у складі команди Педагогічного університету,то пишіть свої координати у обговорення  http://vk.com/topic-26661470_28092094
 • День захисту дітей
 • День Молоді
 • Сесія

 • У форматі круглого столу

            24 квітня у рамках тематичного тижня «Студенте! Знай свої права, виконуй свої обов’язки», на фізико-математичному факультеті відбулося засідання круглого столу між студентами та керівництвом факультету.
            Кожен зміг отримати відповідь на своє запитання. Порушувались досить різноманітні теми: пропуски занять, гуртожиток, індивідуальне навчання, педагогічна практика та багато іншого. Мабуть, найболючішим питанням після атестації для студентів є наслідки поставлених викладачами «неа– тестовано», тому це питання зацікавило усіх присутніх. Авжеж, ніхто не хоче «залишитися за бортом» у черзі за стипендією!
            Загалом, такі заходи можуть стати досить непоганою практикою у налагодженні плідних стосунків між тими, хто навчає і тими, хто навчається. Дякуємо всім за співпрацю, і ще раз наголошуємо, що якщо виникають питання – не бійтесь звертатися до керівництва!

  Бондар Олена, 441 група

  Наукові здобутки

            14 травня в Сумському державному педагогічному університеті ім. А.С. Макаренка відбувся щорічний концерт, присвячений Дню науки, який в Україні святкується в третю суботу травня. Були проведені підсумки наукової роботи кожного факультету, яка проводилася протягом навчального року. Подяками та грамотами відзначили викладачів та студентів, які показали найкращі наукові здобутки. 
             Особливою відзнакою стало нагородження ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНОГО факультету за зайняте перше місце в огляді-конкурсі студентської науково-дослідної роботи за підсумками 2012-2013 н.р. Факультет нагородили Дипломом І ступеня і перехідним кубком! Вітаємо факультет з перемогою! Так тримати!

  Шамрай Світлана, 441 група

  Нагородили активістів

             Закінчується навчальний рік, кожен студент може чимось похвалитись, хтось успіхами у навчанні, хтось спортивними перемогами, а є люди, робота яких "залишається поза кадром". Студентське самоврядування вирішило підбити підсумки і нагородити людей, які протягом цього навчального року, іноді навіть не встигаючи готуватись до занять, приймали найактивнішу участь у культурно-масовій роботі. Подякою були нагороджені культорг факультету - Кобзенко Євгенія, студентський декан - Бондар Олена та викладач кафедри інформатики - Юрченко Артем Олександрович, який всіляко допомагав та підтримував сасоврядування. 
            Грамоти отримали найталановитіші та найактивніші студенти, які не лише танцювали, співали, приймали участь у концертах - Матяш Юрій, Пискун Катерина, Терещенко Ольга, Шарай Катерина, Скачков Данило, а й "хореографи" - Хілобок Світлана та Ткаченко Ольга. За інформаційну та комп'ютерну підтримку був нагоджений Кушнерьов Олександр, а за плідну працю - Одинцова Вікторія та Ситник Юлія.
             Дякуємо всім, хто приймав активну участь у позанавчальному житті факультету!

  Чепусенко Оксана, 411 група

  Готуємось до «Літа 2013»

             З 22 по 24 травня, у рамках підготовки студентів третього курсу до виробничої літньої педагогічної практики, проводилися щорічні інструктивно-методичні табірні збори, метою яких була перевірка готовності студентів до роботи у дитячих оздоровчих таборах, центрах і пансіонатах.
             Студенти 7-ми факультетів розподілилися 8 табірних загонів, від фізико-математичного факультету було 2 команди: «M&M’s» та «SUPER сімейка».
               У перший день студенти знайомили усіх присутніх зі своїми загонами в формі концертної програми, в якій кожен загін робив власне представлення, демонстрував свою візитівку та приймав участь у конкурсі «Табірне телебачення». Після цього студентів ознайомили з деякими аспектами роботи у дитячих оздоровчих таборах.  
             Другий день був виїзним. В урочищі Баранівка біля території табору «Чайка» кожен загін займав свою територію. На ній він розробляв загонове місце, лісове кафе та польову кухню. Усі готували оригінальне представлення свого меню, кафе та загону вцілому. Крім того, по шість представників від загонів приймали участь у спортивно-туристичній естафеті «Роза вітрів». 
             Третій день був не менш насиченим, аніж два попередніх. Кожен табір представляв дитячу казку на новий лад, приймав участь у козацьких забавах, готував український танок. Крім того, студенти приймали участь у різних секціях та співали табірні пісні. Танцювальна команда фізико-математичного факультету привітала всіх студентів з завершенням табірних зборів і посвятою у вожаті танцем Майданс.
             За підсумками трьох днів фізико-математичний факультет зайняв II місце в конкурсі «Табірне телебачення представляє…». Загін «SUPER сімейка» зайняв I місце, а загін «M&M’s» II місце в конкурсі представлення загонів і польових кухонь; загін «M&M’s» зайняв I місце в спортивно-туристичній естафеті «Роза вітрів».
              Відпочинок дітей у таборах буде цікавим та корисним, якщо цікаво буде вожатому загону!
             Вожаті – 2013! Будьте щирими, люблячими, чесними з самими собою та оточуючими! Бажаємо успіхів у вашій «нелегкій» праці! :)

  http://fizmatsspu.sumy.ua/board/1-1-0-231

  Екскурсія до світу Global Bilgi

            Робота в контактному центрі, це робота в open space, де немає закритих кабінетів, а всі сидять в єдиному відкритому просторі. Це допомагає швидко приєднатися до колективу, легко і просто налагодити спілкування з колегами :-)
             У кожному нашому офісі ти знайдеш кімнати для переговорів, обладнані засобами аудіо і відео зв'язку, кімнати для проведення тренінгів; для зберігання особистих речей є індивідуальні комірки, гардероб для одягу.
             Ми організували для тебе кафетерій, адже хороше харчування - запорука міцного здоров'я!
             Твоє робоче місце обладнане всім необхідним для зручної та ефективної роботи: рідкокристалічний монітор, клавіатура, мишка, ергономічне крісло і новітнє програмне забезпечення.
             У нас ти зможеш приємно і з користю проводити робочий час, відчуваючи турботу і комфорт.
             Ось ти прийшов до нас.
            1) Спочатку ми навчимо тебе всьому, що необхідно знати для роботи (навчання безкоштовне). 2) Твій керівник познайомить тебе з командою, допоможе адаптуватися в новому колективі і до нової роботи. 3) Один з досвідчених колег буде твоїм наставником протягом першого місяця. 4) Раз на квартал ви з колегами будете зустрічатися з керівниками всіх підрозділів компанії. На цих зустрічах ти зможеш дізнатися більше про компанію в цілому, про напрямки, які ми розвиваємо. У тебе буде можливість прийняти рішення, в якому напрямку ти хотів би розвиватися. 5) Два рази на рік ти будеш зустрічатися з генеральним директором. Він розповість про стратегію компанії і виконанні цілей, ти зможеш поставити будь-які питання і отримати на відповідь, дізнатися про позицію на ринку і плани на майбутнє.
            6) Раз на кілька місяців ти зберешся зі своєю командою за межами офісу і весело, активно проведеш тім-день.
            7) Щомісяця у тебе буде можливість приймати участь в активному житті компанії: майстер-класи, змагання, турніри з футболу чи волейболу, офіційні свята, день народження компанії, новий рік. Ми нічого не пропускаємо! :-)
            8) Ти і вся твоя команда зможе взяти участь у різноманітних конкурсах і професійних змаганнях, за результатами яких, кращі відзначаються цінними подарунками кожного місяця. Тебе не залишить байдужим діяльність нашого соціального клубу: допомога дитячим будинкам, свята для дітей, суботники з прибирання території в рідному місті та багато іншого.
            9) Крім загальноприйнятих принципів у нас є свої цінності, які роблять нас успішнішими за інших. Ми спілкуємося відкрито - це одне з правил, яке знають всі співробітники Global Bilgi. Ти можеш просити допомоги не лише у свого керівника і своєї команди, ти можеш поставити запитання будь-якому керівникові. У нас немає закритих дверей, ... їх у нас взагалі немає :-) Через внутрішній портал можна звернутися до керівництва та в найкоротший час отримати відповідь на будь-яке питання.
            10) Ти завжди будеш знати все, що відбувається в нашій компанії і за її межами.
            11) І щоб ти остаточно пройнявся атмосферою, яка панує в стінах Global Bilgi, пропонуємо дізнатися більше інформації, а також подивитися кілька відео-роликів на нашому офіційному сайті -
            У нас тебе зустріне молодий колектив талановитих, цікавих і успішних співробітників. Більше 800 чоловік в Україні, більше 10 000 по всій Європі обрали Global Bilgi, і ти можеш стати членом нашої сім'ї вже зараз! Більше інформації на сайті та за телефоном 093 555 02 69. До зустрічі!

  http://globalbilgi.com.ua/ - Твій Global Bilgi

  Майданс

            22 травня 2013 року у СумДПУ вперше пройшов «Майданс». У ньому брали участь 6 команд, які представляли різні підрозділи нашого університету. 
            Перше місце зайняв інститут фізичної культури, на другому і третьому місцях історичний факультет та інститут педагогіки і психології відповідно.
            Але для нас найкращою залишається команда нашого, фізико – математичного, факультету на чолі з власним хореографом – студенткою першого курсу Хілобок Світланою. 
            Усі учасники отримали солодкі призи, а переможцям вручили головний приз – фотоапарат. Та нагорода неважлива, оскільки найголовнішим є те, скільки почуттів пережили разом учасники команд та їх уболівальники – хто хоч раз загорівся вогнем танцю, не зможе забути ні драйву від виступів, ні підйому від підтримки товаришів, ні п'янкого смаку загального тріумфу від вдалого номера! Усі учасники та глядачі отримали велике задоволення від танцювального шоу!

  Новікова Катерина, 421 група

  Почему стоит выбрать Windows 7 и навсегда забыть про Windows 8

             Новее — не значит лучше!
             Билла Гейтса как-то спросили, использует ли он Windows 8, на что он многозначительно ответил: «Чем выше, тем сильнее!». Однако на практике оказывается, что это правило не всегда работает. Вспомните Windows Me — эту «любительницу» синего экрана смерти, — но все застряли на Windows 98. Потом была Windows Vista, которая не могла передавать файлы по сети на разумной скорости; и все выбрали Windows XP.
            Стоит отметить, что история с Windows 8 не такая, как с Me или Vista. У последних были проблемы со стабильностью работы и производительностью. Windows 8 быстра и стабильна. Тут проблема не в ее реализации, а скорее в ее оформлении.
            Интерфейс, безусловно, хорош, но…
            В Windows 8 есть много новых функций и свойств, которые могут заинтересовать, а также улучшена безопасность. Но основная их масса заточена под планшеты, а не для десктопа. Перечислим причины, почему же все-таки не стоит переходить на Windows 8:
            Metro UI: не, не слышал!
            2. Стартовый экран дезориентирует.
            3. Отсутствует единый поиск.
            4. Windows Store: тлен и безысходность.

  [http://vk.com/vkscience]

  Щиро вітаємо з Днем Народження!

  Лиман
  Наталію Федорівну
  (06.06)

  Афанасьєву
  Олену Володимирівну
  (07.06)

  Кравченка
  Володимира Олексійовича
  (16.06)

  Медведовську
  Оксану Геннадіївну
  (19.06)

  Одінцову
  Оксану Олександрівну
  (24.06)  ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

  president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv