"ФізМат - вектор" №8(49) квітень 2013 (розмір 4,54 МБ)


Анонс:
Слово редактора:
2 стр.— Міс Інтелект 2013
3 стр.— Я і наука
4 стр.— Факультетське свято
5 стр.— Студентська весна, Волонтерство
6 стр.— "10 кроків крізь небо"
7 стр.— Волейбол 2013
8 стр.— Социальные сети: «+» или «-»
          Усім привіт!
Дочекалися! Настала справжня весна! За вікном сонечко, а у думках—любов… І це стан майже кожного студента. Та не слід забувати, що попереду ще більше місяця напруженої роботи—колоквіуми, ІНДЗ та сесія...

Олена Видиш


Дошка оголошень:
Заходи та свята:
УВАГА! Шановні студенти, з 14.04.13 оголошується набір активістів у департаменти по таким напрямках роботи (Усі бажаючи подавайте свої кординати + укажіть напрямок роботи в оце обговорення http://vk.com/topic-26661470_27954767) - культ.масовий  -спортивний -господарчий -науковий -робота у гуртожитках -зовнішній - інформаційний.
 • Свято Перемоги
 • Великдень
 • Майданс

 • Міс інтелект - 2013

             17 квітня в СумДПУ імА.С. Макаренка проходив конкурс жіночої краси «Міс університет - 2013»...   Одинадцять найвродливіших дівчат мали змогу заявити про себе у чотирьох конкурсах. Традиційна візитівка у нетрадиційних образах – древніх жінок; улюблений літературний персонаж ХІХ-ХХ століть, конкурсантки станцювали «Танець сучасності». Останній вихід – в образах майбутнього – заплутав членів журі остаточно.
            У конкурсі брала участь студентка нашого улюбленого фізико – математичного факультету, Анастасія Заточна. Не випадково саме вона й перемогла у номінації «Міс інтелект - 2013». Суворе журі гідно оцінило старання конкурсанток. Жодна дівчина не залишилася без титулу. А перемогу здобула студентка філологічного факультету (відділення слов’янської філології) Анастасія Ковальова.
             Змагання пройшли на високому рівні, конкурсантки та глядачі отримали незабутні враження. Вітаємо дівчат з перемогами! Посміхайтесь щодня та при будь-якому настрої залишайтесь чарівними!

  Новікова Катя, 421 група

  Я і наука

             ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з математичних наук проходив у м. Івано – Франківськ. В ньому брав участь і я зі своєю науковою роботою «Комп’ютерна реалізація Алгоритму Дейкстри».
             По дорозі в Івано – Франківськ мене переповнювали хвилювання: з одного боку – висока довіра захищати не тільки свою роботу, а і честь університету, а з іншого – багато емоцій від поїздки, зміни обставин, нові знайомства.
             Зустрічали всіх в університеті привітно. Багато студентів з’їхались з усієї України.
            Було урочисте відкриття ІІ-го туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з математичних наук, а після перерви розпочалась робота.
             Мені припало в перший день захищати свою роботу, тема якої - «Комп’ютерна реалізація Алгоритму Дейкстри». Після виступу була проявлена цікавість до роботи і задано багато запитань, на які були надані відповіді. Мені дуже приємно було чути запитання, адже це означало зацікавленість моїм виступом.
             А у вільний час ми знайомились з містом. Прогулюючись історичним центром, відчуваєш себе вільно і розкуто. А все тому, що на тебе не давить залізобетонне суспільство мегаполісу. Місто розташоване в мальовничій місцевості. Жителі оберігають свою культуру, свою мову, і були дуже привітні до нас.
             І ось конкурс закінчився, урочисте закриття . Мене нагородили грамотою за високі досягнення у написанні моєї програми, і це було дуже приємно.
             Після пролунав чудовий, цікавий концерт. Всі слухали з задоволенням і гаряче аплодували.
             Я дуже, дуже вдячний всім, хто підтримував і хвилювався за мене.

  Кушнерьов Олександр, 441 група

  Факультетське свято

             Традиційне свято студентів і викладачів фізико-математичного факультету всіх років… На нього чекають усі... І ось, черговий раз, в останню суботу березня, 30 березня 2013 року, актовий зал СумДПУ ім. А.С. Макаренка зібрав усіх разом ... це свято факультету .. і це ДЕНЬ фізмату, випуск – 2013!!
             Кожного року власними силами студенти створюють справжнє диво, вражають своїми ідеями, талантами, вміннями, та невичерпною фантазією.
             Студенти 5 курсу доводять ,що життя на факультеті - це не лише контрольні, колоквіуми, ІНДЗ, а і чудове, веселе та цікаве, що кожен студент за час свого навчання може реалізувати себе не тільки як науковець-початківець, а і як талановита та кмітлива особистість.
             Цього року випускники по фантазували на славу, кожен номер був сповнений усмішками.) Глядачі мали змогу і посміятися, і позгадувати, і навіть трішечки поринути у ностальгію.
             Говорячи про 1 курс, то вчорашні абітурієнти були здивовані й не пожалкували, що обрали фізико-математичний факультет.

  Чепусенко Оксана, 411 група

  Студентська весна

             Нещодавно в педагогічному університеті відбувся конкурс під назвою "Студентська весна". Студенти всіх факультетів презентували свої таланти: співали, танцювали, декламували вірші, окрім того цього року кожний факультет окрім концертних номерів, хизувався ще й своїми ведучими. Фізико-математичний факультет також не залишив поза увагою цей захід.
             Студенти першого курсу Хілобок Світлана та Матяш Юрій продемонстрували енергійний танок "Двоє", ще одним номером, але вже від студентів першого та третього курсів став танок "Лавочка". Все це, разом з чудово розігранним представленням номерів, завдяки ведучим Пискун Катерині, Савельєву Денису та Терещенко Ользі, залишили гарний настрій та приємні спогади.
             У котрий раз переконуємося, що на нашому факультеті навчаються не тільки розумні студенти, а й талановиті.

  Баранова Віта, 411 група

  Волонтерство

            Ми, студенти 4 курсу, Люліна Катерина та Стрельченко Михайло – волонтери в соціальному центрі «Злагода». Наша роботу заключається в тому, щоб ознайомити усіх бажаючих бабусь і дідусів з основними завданнями та значущістю комп’ютера, а також навчити ним користуватися. На кожне заняття ми готували лекційний матеріал з прикладами, застосування яких втілювали на практиці. Наші «учні» були старанними та наполегливими. Весь повідомлений нами матеріал ретельно конспектувався, ставились запитання, а отримані відповіді нотувалися.
            Ця практика, була дуже цікавою та пізнавальною. Спілкуючись з літніми людьми ми навчали, а також навчались. Цей цінний та яскравий досвід знадобиться нам у майбутній професії.

  Люліна Катя, 441 група
  Стрельченко Міша, 442 гр.

  "10 кроків крізь небо"

            10 квітня 2013 року, в межах заходів, присвячених Тижню астрономії, студенти фізико-математичного факультету СумДПУ ім. А.С. Макаренка мали можливість відвідати цифровий мобільний планетарій. Така можливість з’явилася завдяки ТОВ АП «Діада – Перший Сумський цифровий планетарій», який було створено спеціально для унаочнення будови Всесвіту та вивчення об’єктів зоряного неба.
             30 хвилин перебування під куполом дозволяють почути дивовижні історії про сузір’я та планети. Науково-популярний фільм знайомить відвідувачів з історією розвитку астрономічної думки, космічних апаратів, які досліджують простори та дають змогу дізнатися, що коїться за межами Земної атмосфери. Комп’ютерні спецефекти вражають оригінальністю і дійсно створюють 3D-ілюзію Всесвіту.
             Відвідувачі мобільного планетарію дякували організаторам за унікальну можливість торкнутися глибин Космосу та дізнатися про його таємниці.

  [http://fizmatsspu.sumy.ua/board/1-1-0-218]

  Волейбол 2013

             Ось і дочекалися... Відгриміли останні командні змагання в нашому ВУЗі - волейбол (хлопці). І знову нас порадував наш факультет , зайнявши 1 місце в цьому блискавичному змаганні. Це вже стало приємною традицією! Як говорять самі хлопці – найскладніша гра склалася проти Природничого факультету, 3 партії говорять про те ,що дійсно гра була нервовою!
             Наша команда складалася з хлопців 1-5 курсу, - справжня збірна факультету, так як були присутні , як найстарші , так и молодь (на перспективу). Багато вболівальників відвідували поєдинки. Всіх переповнювали емоції, елементи боротьби. Я був у захваті від такої гри. У майбутньому , сподіваюсь , що рівень команд буде ще зростати , а наш факультет продовжувати складати 1-ші місця в скарбничку перемог!!! Адже , Фіз-мат- найкращий!!!

  Кулініч Сергій, група Ф-4

  Мафія
            Мафія в СумДПУ набирає обертів!У нас: НоВі оБлиЧчЯ, ПрОфЕсІйНі КарТи та просто шалений заряд ПоЗиТиВу щоразу! Ти досі не з нами???? Не втрачай нагоди! Приєднуйся!=))) Ми чекаємо на тебе щосереди о 17.00.

  Социальные сети: “+” или “-”

             Несколько интересных фактов о том, как Социальные сети влияют на поведение своих пользователей, выведенные социологами и психологами. 80% опрошенных исследователями пользователей социальных сетей признались, что не могут не проверить свою страничку в социальной сети хотя бы раз в сутки. А каждый третий из  опрошенных приходит в ужас при мысли, что-то случится с их учетной записью . Психологическая зависимость от социальных сетей на столько же сильна, как и у курильщика — от сигарет. По итогам опросов социологов, большая часть пользователей социальных сетей не брезгует слежкой в этих сетях за своими партнёрами.  Пара кликов — и сеть сама выдаст тебе список всех потенциальных конкурентов!  Но следует отметить тот интересный факт, что 35% опрошенных признались, что ревность, вызванная «расследованиями» в социальных сетях, в итоге оказалась беспочвенной. Но вместе с тем -  Фейсбук является  причиной каждого пятого развода в США и каждого третьего в Великобритании . Нужно согласиться, что эта статистика неутешительная. Большинство пользователей социальных сетей используют их для того, чтобы рассказать окружающим о положительных моментах своей жизни. К примеру: поделиться своими фотографиями из очередного отпуска, похвастаться  друзьям приобретением какой либо вещи, выложить в сеть смешные ролики про своих домашних питомцев... Раздражение, ревность, завышенные ожидания, и зависть — социальные сети к сожалению дают нам много возможностей проявить не самые лучшие качества своей натуры. Вы ждёте лайков и восхвалений, а вас проигнорировали или еще хуже — раскритиковали.

  [http://malpme.ru/kak-socialnye-seti-vliyayut-na-nas/]

  Щиро вітаємо з Днем Народження!

  Павленко
  Анжелу Володимирівну
  (04.04)

  Лукашову
  Тетяну Дмитрівну
  (08.05)

  Власенка
  Віталія Федоровича
  (12.05)

  Каленика
  Михайла Вікторовича
  (20.05)

  Мартиненко
  Олену Вікторівну
  (21.05)

  Хворостіну
  Юрія В’ячеславовича (27.05)  ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

  president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv