"ФізМат - вектор" №4(45) грудень 2012 (розмір 4,7 МБ)


Анонс:
Слово редактора:
2 стр.— А ти ще не знаєш?
3-4 стр.— Ласкаво просимо!
5 стр.— Корупція і Я
6 стр.— Здоровий дух в здоровому тілі
8 стр.— Вітаннячка!
          Всем приветик!!!
И вот уже совсем скоро НОВОГОДНИЕ праздники: приготовление оливье, украшение ёлок, покупка всего нужного и не очень, главное побольше!!! Но студента от этих излишних покупок может спасти только С Е С С И Я ! Всем желаю стипендию получать и с душою отпраздновать НОВЫЙ ГОД!

Лена Выдыш


Обьявления
Мероприятия
Конкурсы
Новий законопроект "Про вищу освіту" збільшує строк навчання магістрів та аспірантів
www.osvita.org.ua
Сессия!
Танці з викладачами
Внимание!
Конкурс новогодних игрушек: игрушки пойдут на БОЛЬШУЮ елку возле главного корпуса СумГПУ, поэтому размер должен быть соответствующим. Также игрушки должны быть влагостойкими, так как будут висеть на открытом воздухе. Все желающие - это, конечно, хорошо, но конкурсы обязательны для каждой группы! А точнее: конкурс снеговиков для 1-2 курса, конкурс елок для 3-4 курса. Конкурс новогодних открыток, он же конкурс новогодних стенгазет. Открытка или стенгазета - ваш выбор. Но если это открытка, то формата А1.

Внимание!
Объявляется сбор вещей (игрушки, одежда) для детей-сирот от студенческого самоуправления!  Вещи приносить в деканат, до 17.12

Ласкаво просимо!

           На фізико-математичному факультеті уже традиційно відбулася ІІІ міжвузівська науково-практична конференція «Наукова діяльність як шлях формування професійних компетентностей майбутнього фахівця» студентська наукова конференція, яка з кожним роком стає більш масштабною. Наразі в ній прийняли участь молоді науковці. На пленарному засіданні слухалися доповіді не тільки поважних науковців, а і молодих вчених, викладачів Інституту прикладної фізики НАНУ, НПУ ім. М.П. Драгоманова, Сумської академії банківської справи, та СумДПУ ім. А.С. Макаренка. 
          Особливим виявилося знайомство з досвідом впровадження віртуального навчання Національного педагогічного університет ім. М.П. Драгоманова. Директор Інституту Інформатики Кудін А.І. та його заступник Жабєєв Г.В. презентували свої напрацювання в галузі використання ІТ під час підготовки абітурієнтів не тільки у віддалених куточках України, а і за кордоном.
          Перший день конференції, окрім наукових досягнень, порадував присутніх ще й спортивними. Переконатися в цьому можна було на «великому футболі» між збірними викладачів і студентів фізико-математичного факультету СумДПУ та Інституту Інформатики НПУ ім. М.П. Драгоманова. Гра була захоплюючою, футболісти показали якісну гру, а вболівальники – нестримні емоції. Наприкінці матчу обидві команди були нагороджені медалями і пам’ятними дарунками.           Під час роботи ІІІ міжвузівської науково-практичної конференції НПК-2012 проводився ще один захід – відбулася зустріч студентських активів СумДПУ ім. А.С. Макаренка та Інституту інформатики НПУ ім. М.П. Драгоманова. Запрошені і проректор з навчально-виховної роботи та представник позанавчального відділу. Обговорювалося багато питань, серед яких – особливості навчання вишів, взаємодія студентського самоврядування і профкому, наукова діяльність. Не залишилися поза увагою і фінансові питання. Особливо запам’яталася розповідь голови студради Інституту інформатики про свій університет? А саме про проекти в яких вони приймають участь.
           В рамках проведення ІІІ міжвузівської науково-практичної конференції «Наукова діяльність як шлях формування професійних компетентностей майбутнього фахівця» відбулося підписання договору про співпрацю між Інститутом інформатики НПУ ім. М.П. Драгоманова та фізико-математичним факультетом СумДПУ ім. А.С. Макаренка. Урочистості набули високого статусу завдяки присутності адміністрації обох університетів: проректора з дистанційної освіти та інноваційних технологій навчання НПУ ім. М.П. Драгоманова доктора фізико-математичних наук, професора Кудіна А.П. та ректора СумДПУ ім. А.С. Макаренка професора Кудренка А.І.

Корупція і Я

          У середу 28 листопада у Виставковому центрі "Іллінський" відбулось підведення підсумків та презентація робіт переможців студентського конкурсу "Диплом - не товар!" в рамках проекту "Підвищення рівня обізнаності студентської молоді про можливості захисту права на якісну освіту" У середу 28 листопада у Виставковому центрі "Іллінський" відбулось підведення підсумків та презентація робіт переможців студентського конкурсу "Диплом - не товар!" в рамках проекту "Підвищення рівня обізнаності студентської молоді про можливості захисту права на якісну освіту".
          Всього на конкурс надійшло 42 роботи і серед них є переможці з нашого факультету.
          Такий конкурс проводився вперше і тільки для студентів ВНЗ Сумщини та Полтавщини, але серед робіт знайшлися такі, рівень яких приємно порадував членів журі. 
          Вітаємо наших студентів з перемогою. 
          Ольга Коцур зайняла третє місце у номінації «Листівка (наліпка)»
          А командні роботи Юлії Стрикиці, Артема Юрченка та Сергія Козолупа посіли третє та друге місця в номінації «Білборд»
          Ініціаторами проведення конкурсу стали Сумська обласна МГО "Студентське братство Сумщини", Полтавська міська МГО "Студентська республіка", Конотопська міська МГО "Конотопський студентський парламент".
          Всі бажаючі можуть ознайомитись з роботами конкурсантів в групі конкурсу "Диплом - не товар!" за посиланням (http://vk.com/dyplom_ne_tovar)
          "Диплом - не товар!" - конкурс творчих робіт на найбільш ефективну соціальну рекламу протидії корупції у вищій освіті. Він має номінації: відеоролик, плакат на бігборд, листівка (наліпка). За результатами конкурсу призами буде нагороджено студентів-переможців (по 3 місця в кожній номінації).
          Організатори планують, що масштабна інформаційна кампанія змусить студентів задуматись над тим, що буде далі з країною, де більшість спеціалістів отримали освіту "за хабар", чому куплений диплом не принесе щастя, чи дійсно диплом потрібен любою ціною?
          Рекламна продукція розроблена учасниками конкурсу буде доопрацьована і поширена серед молоді в рамках інформаційних кампаній і поза ними, планується розмістити соціальну рекламу на бігбордах біля ВНЗ Сумської і Полтавської областей. Відео-ролики транслюватимуться в соціальних мережах та доступних інформаційних ресурсах міст-учасників.

Здоровий дух в здоровому тілі

Кубок Декана 2012

          У минулому місяці на фізико-математичному факультеті відбувся кубок Декана 2012 з футзалу.
          У змаганні брали участь 7 команд (1-5 курс, випускники та кафедра фіз.виховання і викладачі). Вперше турнір відбувся в Спорткомлексі ІФК. Змагання виправдало себе, запекла боротьба відчувалася в кожному матчі. Про це свідчать результати матчів, перемоги в 1-3 м'яча. У матчі за третє місце зустрілись 3-й та 5-й курси. Гра закінчилась з рахунком 5:2 на користь молодших. У фінальному двобої зустрілись «Випускники» та «Першокурсники». Перемогу здобули більш досвідчені. Ще у першому таймі «Випускники» двічі влучили у ворота новачків. Після перерви їм вдалося забити ще 2 м’ячі. Тож, 4:0 на користь «Випускників», що нагадало фінальну гру Евро 2012 (Іспанія –Італія 4:0). Головний приз змагань «Випускники» виборюють вдруге поспіль. Кращим гравцем нинішнього турніру став футзаліст «Випускників» Сергій Козолуп.
          За найбільшу кількість забитих м’ячів (11 голів), відзначили бомбардира команди-переможниці Михайла Тимощенка, а найвправнішим воротарем - першокурсника Андрія Невдачина. З нетерпінням чекаємо наступний кубок Декана!

Змагання з футзалу між факультетами 2012

          Нещодавно відгриміли змагання ще з одного виду спорту – міні-футболу. Турнір зібрав 8 команд, кругова система. Багато матчів, забитих м’ячів, емоцій,позитивного настрою. Фаворитом турніру став фізико-математичний факультет, за результатами кругової системи команда отримала перемогу. Це не дивно, тому що останні п’ять років переможець незмінний! Найцікавіша була наша остання гра, яку ми програли, але вона не мала ніякого турнірного значення. Пробачте нас, випускники, в наступному році обов’язково виправимося! ;) 2-місце отримала команда природничо-географічного факультету, 3 місце - історичний факультет. Турнір пройшов «на ура» - всі були задоволені, із нетерпінням будемо чекати наступного року, де нашому факультету знову доведеться захищати свій титул! За останні роки, це стало досить приємною традицією!

Шахи 2012

          Поїхали!!! На початку листопада розпочались змагання між факультетами з шахів. У турніру взяли участь 8 команд. Вперше у змаганні фізико-математичний факультет представляли 2 команди. Метою цього ?ноу-хау? було підвищити рівень боротьби між гравцями. Команди були розподілені на 2 групи по 4 команди, 2 кращих виходять в фінал. За результатами 1-го етапу в фінал вийшли: 1,2 фіз-мат, природничий факультет, а також факультет іноземних мов. Усе довелось починати спочатку, тому що бали обнулили. Фінальні двобої були надзвичайно цікавими та непередбачуваними. Переможця довелось визначати за додатковими показниками, чого за історію змагань ще ніколи не було.
          Отже, перемога дісталась фізико-математичному факультету (команда-1), 2 місце отримала команда факультету ?іноземних мов?, 3 місце-?фіз.-мат-2?. Як говорять гравці турніру: «Це був один з кращих турнірів за останній час». Мені б хотілося відзначити і кращого гравця – студента 541 групи фізико-математичного факультету Козія Руслана (6 ігор-6 перемог.) Чудовий показник! Турнір пройшов на славу!

Щиро вітаємо з Днем Народження!

Погребного
Валерія Даниловича
(17.12)

Шамоню
Володимира Григоровича
(27.12)ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv