"ФізМат - вектор" №6(47) лютий 2013 (розмір 3,45 МБ)


Анонс:
Слово редактора:
2 стр.— Романтика повсюди
3 стр.— Педагогічними стежками
4-5 стр.— Краса—надзвичайна сила
6 стр.— Справжнє чоловіче свято
7 стр.— Приємне та цікаве
8 стр.— Ручка для двоечников, которая не даст сделать ошибку
          Усім привіт!
Напевно, найбільш очікувані свята розпочинаються саме з 14 лютого, з най романтичного та чарівного свята, яке, зігріваючи любов’ю, приносить тепло в наші серця!
Свята святами, а вчитись треба! Пам’ятайте це!

Олена Видиш


Дошка оголошень:
Заходи та свята:
Конкурс:
26 февраля на большой перемене возле расписания состоится просмотр видеороликов-поздравлений ко Дню Защитника Отечества и голосование за «ПРИЗ ЗРИТЕЛЬСКИХ СИМПАТИЙ»!!!
 • Міжнародний жіночий день
 • День факультету
 • ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС
  Увага! Оголошується конкурс творів на тему: “Фіз-мат для мене…”
  Усі роботи відправляти на e-mail:
  fiz-mat_vector@mail.ru

  Романтика повсюди

            Вранці 14 лютого, прийшовши до університету, студенти, які не могли не помітити чудового, романтичного оформлення холу: прикрашеної арки та вітальних стіннівок. Не обійшлося без поштової скриньки, у яку всі бажаючі вкидали невід'ємний атрибут свята - валентинки. Після того, як вона була наповнена, свою справу розпочала святкова пошта, що розносила любовну кореспонденцію адресатам. При отриманні валентинок на обличчях студентів з'являлись теплі та приємні усмішки.
             На великій перерві, було проведена розважальна реєстрація шлюбів. На фізико-математичному факультеті виявилося близько 20 закоханих пар, які могли підкріпити свої почуття на папері, отримавши свідоцтво про шлюб. Хто був на святі, отримав масу позитиву та добрих емоцій.
            По обіді відбулося дивовижне шоу "10 кроків до кохання", у якому приймали участь найгарніші дівчата СумДПУ ім. А.С. Макаренка. Головним «Валентином» шоу був студент інституту філології, який мав обрати єдину і неповторну дівчину, яка проведе з ним незабутній вечір в розважальному клубі «Сан-Ремо». Головне правило шоу – обрати дівчину потрібно наосліп.
             Обраницею виявилась студентка фізико-математичного факультету.

  До Дня Святого Валентина був оголошений конкурс на найоригінальнішу ВАЛЕНТИНКУ. І знову, найкреативнішими та найталановитішими виявились студенти фізико-математичного факультету – ми зайняли І місце.

  Новікова Катя , 421 гр.

  Педагогічними стежками...

             Перша серйозна педагогічна практика спіткає студентів на 4 курсі. Ми були у школі на 2-му, у таборі – на 3-ому, але проводити уроки довелося вперше. Купа емоцій, хвилювань, переживань, постійні пролистування інтернет-сторінок з конспектами уроків і ось останні хвилини, лунає дзвоник, все забувається… Начебто зовсім недавно ми самі сиділи за шкільними партами, порушували дисципліну, «стріляли очима» студентів-практикантів, але тепер наш образ – образ вчителя. Мабуть, жоден зі студентів не забуде свій перший проведений урок, до якого готувався не одну годину, але який пройшов так швидко і впевнено, що навіть не встиг збагнути, що й до чого.
             Особисто мені дуже сподобалось проводити уроки, заходи, та взагалі спілкуватись із учнями. Найбільшу радість приносили моменти, коли діти щось виконували самостійно, наперед, просили додаткові завдання, адже це показник того, що ти можеш чомусь навчити…
             6 тижнів практики промайнули дуже швидко, але залишилось багато спогадів. Особливо ніколи не забудуться обличчя, у очах яких можна прочитати щирі дитячі «Дякую…»
            “Это моя первая серьезная практика в школе и мне очень понравилось. Дети очень хорошие, я их полюбила и они полюбили меня! Практика проходит замечательно)”

  Світлана Шамрай, Бондар Олена, 441 гр.

  Краса — надзвичайна сила

             Традиційно на фізико-математичному факультеті проводиться конкурс краси «Міс Фіз-мат». Цього року так сталося, що захід проводився напередодні Свята справжніх чоловіків. Натхненні романтичною атмосферою Дня усіх закоханих, дівчата знімали відеоролики – історії кохання, демонстрували вбрання на тему «Як зачарувати хлопця на першому побаченні», створювали весільні сукні… Тематика конкурсу «Хочу заміж» дуже зацікавила всіх, бо це ще й найзаповітніша мрія кожної дівчини.
             Усі дівчата повинні були розповісти про себе якомога оригінальніше. Тут було все: і танці, і відео, і сценки, і навіть розповіді друзів. Кожна учасниця підготувала щось цікаве та оригінальне.
            Дефіле учасниць не залишали дивувати глядачів. У рамках заявленої тематики наступний крок – знайомство з батьками. Звісно, після яскравих та відкритих суконь першого дефіле, до майбутніх свекра та свекрусі, дівчата ідуть як справжні бізнес-леді, вишукані, елегантні та стримані.
             Яке весілля можливе без дівоч-вечора?! І на нашому святі це став номер – танець у піжамах. Кожна учасниця продемонструвала вміння чути ритм та показала себе у веселому і запальному танці.
            Останнє дефіле стало найкрасивішим завершенням конкурсу, - це дефіле вечірніх суконь. На сцену учасниці вийшли разом зі своїми кавалерами. Окрім того, що кожна показала своє вбрання, присутні могли насолодитися елементами танцю.
             Ой як нелегко було членам журі обрати одну з сімох дівчат, якій потрібно присудити титул «Міс Фіз-мат 2013»! Але вони справилися з цією надважкою задачею. Титул «Міс Глядацьких симпатій» отримала Дарина Власенко, Віце-міс стала Катерина Пискун, а перемогу здобула Ольга Терещенко.
            Усі дівчата отримали подарунки від спонсорів свята та авторські дипломи, зроблені кафедрою інформатики.

  Бондар Олена, 441 гр.

  Справжнє чоловіче свято

             20 лютого проводився конкурс «Містер університет», де студенти з різних факультетів мали змогу проявити себе як справжні чоловіки і довести всім присутнім в залі свою красу, розум та елегантність та показати журі, що кожен з них гідний носити почесне звання «Містер університет - 2013». Честь нашого факультету відстоював студент першого курсу Юра Матяш.
             Із самого початку організатори шоу дали хлопцям, над чим «поламати голову», а саме - завдання спародіювати свого кумира. Нелегко прийшлося нашим конкурсантам. Але, що ж там приховувати, всі справилися на «Відмінно»!
             А після дефіле... Я навіть подумала, що то справжнісінькі «фото-моделі», бо вони так добре трималися на сцені. Візитка стала ще одним нелегким завданням для них, та все відбулося на найвищому рівні. А відео, які запропонували учасники, мали такий різний настрій, що можна було і посміятись, і потанцювати, навіть запишатися зіркою відеоролику. Наші студенти можуть показати не тільки, наскільки вони розумні, а й кмітливість та вміння знаходити спільну мову з комп’ютерними технологіями. Ну а зіркою програми став, звичайно, танок. Там-то хлопцям було де розгулятися, та і партнерки в них дуже ефектні дами. Що ж там казати, кожен юнак показав себе на найвищому рівні.
             Дефіле, візитка, відео, танок… Як же багато кроків зробили наші конкурсанти до жаданої перемоги, і ось нарешті їхня доля опинилася в руках вельми шанованого журі, яке мало оцінити їх таланти.
             Ох і не легкий постав перед ними вибір, перед 8 «мачо» нашого університету, які змагалися за «Містера - 2013». І ось такий був їх вердикт: титул «Містер глядацьких симпатій» отримав Юрій Матяш, за якого вболівав весь фізмат, «Віце-містером» став Євген Демиденко, а перемогу здобув Антон Власенко.
             Ми щиро вітаємо Юру Матяша з його перемогою, і бажаємо йому великих перемог і досягнень.

  Чепусенко Оксана, 411 група

  Приємне та цікаве!

             Цього року вперше нам забажалось привітати наших викладачів-чоловіків якось по-особливому, бо хіба ж то можна порівняти армію, з буденнім життям цих мужів на парах!? Тому самоврядування фізико-математичного факультету вигадало конкурс:

  «Найоригінальніше привітання
  З Днем захисника Вітчизни».
            Участь приймали найсміливіші групи: 411 та 412, 431, 432.
            Журі конкурсу були: Бондар Олена, Одинцова Вікторія, Терещенко Оля. Кожна з груп вирішила створити відео-привітання для викладачів та презентували як журі, так і всім бажаючим. Дуже приємно було спостерігати за обличчям викладача, за його щирою посмішкою, за подивом та радістю. Мені здається, що цей конкурс ніколи не забудеться, адже він приніс дуже позитивні емоції. Та ще все по – переду. Ще не визначено відео “глядацьких симпатій”. Та все ж всі молодці! Всі вітали щиро та красиво з таким важливим Днем Захисника Вітчизни!

  Наконечна Валя, 411 група

  Ручка для двоечников, которая не даст сделать ошибку

             В наши дни многие люди с опаской пользуются ручкой и бумагой для того, чтобы написать несколько строчек, потому что их грамотность оставляет желать лучшего. Гораздо безопасней использовать текстовый редактор, который укажет на досадные орфографические и грамматические ошибки.
             Но теперь можно позабыть о любых ошибках при написании — новая ручка от английской фирмы Lernstift сигнализирует вибрацией о том, что пишущий совершил ошибку.
            Производитель предназначал ручку для молодежи, которая только учится правильно писать, но, по всей вероятности, она будет пользоваться популярностью у людей всех возрастов.
             Ручка, находящаяся на стадии разработки, способна улавливать погрешности в правописании в режиме реального времени, в случае ошибки выдавая предупреждение вибрацией.
  Cайт интересных фактов обо всём на свете MirFactov.com
  [http://mirfactov.com/ruchka-dlya-dvoechnikov-kotoraya-ne-dast-sdelat-oshibku/]

  Щиро вітаємо з Днем Народження!

  Грінченко
  Ольгу Іванівну
  (17.02)

  Лимана
  Федора Миколайовича
  (22.02)

  Стадника
  Олександра Дмитровича
  (23.02)

  Шкурдоду
  Юрія Олексійовича
  (27.02)
  ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

  president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv