"ФізМат - вектор" №5(46) січень 2013 (розмір 3,36 МБ)


Анонс:
Слово редактора:
2 стр.— Новорічні конкурси
3 стр.— Наша ялинка найкраща!
4-5 стр.— День Соборності та Свободи
6 стр.— Сесія
7 стр.— І знову День студента
8 стр.— Как технологии изменят образование
          Усім привіт!
Ось і розпочався новий рік, до того ж не лише календарний, а ще й навчальний. Нехай рік Змії принесе всім радість, щастя та благополуччя!

Олена Видиш


Дошка оголошень:
Заходи та свята:
Конкурс:
ШКОЛА ЮНОГО ІНФОРМАТИКА
Курс «Растрова графіка для початківців»
Після вивчення курсу видається СЕРТИФІКАТ!
Звертатися: ауд. 115
  • День Святого Валентина
  • «Міс Фіз-мат 2013»
  • День захисника Вітчизни
  • ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС
    до Дня Св.Валентина
    на найоригінальніше фото закоханої пари.
    Умови читайте на сторінці: http://vk.com/event49201323

    Новорічні конкурси від Самоврядування!

              Цього року вперше на фізико-математичному факультеті запрацювала «Новорічна пошта». Усі бажаючі мали змогу написати листа Дідові Морозу та Снігуроньці. Головними героями стали Мороз Іван Олексійович та Семеніхіна Олена Володимирівна, - саме вони обирали найоригінальніші листи.
              Наші студенти мають багато мрій і побажань, тому Діду Морозу й Снігуроньці було дуже важко обрати кращі звернення. Було вирішено провести другий етап конкурсу: автори листів-фіналістів розповідали вірші біля ялинки. Івана Олексійовича, Олену Володимирівну та усіх присутніх дуже порадували ораторські таланти юних фізиків та математиків. Стрикиця Юлія, Шамрай Світлана, Шевченко Інна та Штань Марина отримали подарунки від снігуроньки, а Микитенко Юлія та Бондар Олена - веселу подорож з Дідом Морозом. Ще раз ми мали можливість переконатися, що наші студенти не лише розумні, але й креативні! ти не лише розумні, але й креативні!

    Наша ялинка—найкраща!

              Щороку напередодні Новорічних свят у СумДПУ відбувається яскраве дійство – "Танці з викладачами". Саме тут ми маємо змогу впевнитися, що наші лектори не лише талановиті оратори, але й непогані танцівники. Цікаві постанови, гарні пісні, кумедні сценки та новорічні сюрпризи цьому підтвердження.
              Перед концертом кожен факультет мав можливість похизуватися своїми оригінальними «виробами»: ялинками, іграшками та сніговиками. Це була дивовижна виставка, підготовлена руками студентів. Фізико-математичний факультет не залишився осторонь і довів, що тільки в нас логічне мислення і гарна фантазія чудово поєднуються! Справжня «жива» ялинка – дівчина в її образі – була лише у нас. Навіть не всі гості свята помічали, що фізматівська ялинка не тільки найгарніша серед усіх, а ще й розмовляє. Креативна ідея вразила всіх! Саме тому фізико-математичний факультет зайняв перше місце у конкурсі! 
              Вітаємо з перемогою! 

    22 січня — День Соборностi та Свободи України

              Сягає у глибину віків ідея єдності українських земель – соборності України.
              День Соборності — свято, що відзначається щороку 22 січня, у день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році і мало велике політичне та історичне значення для утворення єдиної (соборної) Української держави.
              Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року.
              Свято проголошено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
              У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
              30 грудня 2011 року указом Президента України, Віктора Януковича, День соборності на офіційному рівні було скасовано, натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». Відтак офіційно 22 січня в Україні відзначають саме День Соборності та Свободи України.
              На початку 1990-го «живим ланцюгом» було з’єднано Київ та Львів. Минуло 23 роки – і акція «Ланцюг єдності в День соборності» відроджується в багатьох містах та містечках України, Суми – не виняток.
              Після символічного воз’єднання ланцюга на середині Харківського мосту учасники виконали гімн України та розгорнули національну символіку. Долучилися до акції здебільшого студенти сумських вищих навчальних закладів.
              Наш університет не залишився осторонь цієї події, студенти фізико-математичного факультету взяли участь у флешмобі, демонструючи патріотизм і згуртованість. Молодь нашого факультету гідно прийняла виклики сучасної складної епохи. Тому що це - наша спільна відповідальність перед нащадками за збереження і зміцнення вільної та єдиної України.
              З того часу багато що змінилося, безліч сторінок нашої історії перегорнуті, але кожен повинен знати:
              «Соборність і свобода були і залишаються наріжними каменями нашої національної ідеї. Це важливі складові становлення сучасної України. Соборність і свобода - це цінності, які впроваджує в життя наш народ протягом усієї своєї історії.»
              Ми можемо мати різні точки зору. Нас можуть розділяти сотні кілометрів. Але ми усі - єдиний український народ. Наші сьогоднішні дії визначаються не тільки минулим. Сильними стають тільки ті народи, які вірять у свою перспективу.
              Долаючи сучасні негаразди кожен з нас прагне до кращого. Ми всі хочемо бути прикладом для своїх дітей. І я переконана, всі ми добре вивчили уроки. І сьогодні робитимемо все, щоб не повторювати вчорашніх трагічних помилок.
              Зі святом!!!

    Страшне те слово “Сесія”...

              Вітаємо студентів з успішним закінченням сесії! Мабуть, усі доклали для цього чимало зусиль. Більшість отримали заліки автоматом, без проблем здали іспити і насолоджувалися заслуженим відпочинком. Як співається у відомій пісні «від сесії до сесії живуть студенти весело». 
              Тепер на нетривалий час можна забути про червоні очі, характерне запаморочення, тремтіння рук і ніг… У голові коктейль із синусів, логарифмів та рівнянь теплового балансу. Усе це приправлено безсонною ніччю, двома ковтками кави й прикрашено світлою надією на Її Величність Шару. Сесія - це завжди екстремальний і стресовий період для студента, що неминуче наступає раз на півроку. Невід’ємна частина веселого студентського життя. Та якщо ти добросовісний і талановитий студент, то особливо нічого боятися. Головне - правильно розрахувати власний час і сили, а також не панікувати. Це ще є перевірка твоєї готовності до самостійного життя. Вона дає тобі можливість усвідомити, наскільки ти готовий робити вчинки і перевіряє твою здатність відповідати за них. Стільки літератури, конспектів та інтернет-джерел, скільки студенти продивляються за сесію, жодна нормальна людина не здатна опанувати. Але студенти - особливий народ! Після зимових канікул наступає новий початок навчання, коли розум повертався до свого власника, а покладена дома голова на поличку знову прикручується.
              Тому, дорогі студенти, бажаємо вам успіхів та творчої наснаги у навчанні!

    Новікова Катя , 422 гр.

    І знову День студента

    «Студент - це щаслива людина!
    Головне усвідомити це вчасно,
    відчути, як це чудово - і діяти!»

              Студентський період життя - найкращий і, можна сказати, безтурботний період життя. Лише будучи студентом, ми маємо найбільшу кількість можливостей проявити себе, реалізувати свій творчий потенціал.
              Саме 25 січня студенти святкують своє «професійне» свято, а разом із ним і День Тетяни.
              Так історично склалося, що ці два свята співпали, і беруть свій початок ще з далекого минулого.
              Говорять, що 12 січня 1755 імператриця «всія Русі» Єлизавета Петрівна підписала указ про створення Московського університету. З того часу цей день (25 січня за новим стилем) проголосили Днем студентства, а свята Тетяна стала покровителькою всіх студентів .
              Особисто я впевнена, що формування особистісних цінностей, життєвих пріоритетів і високих цілей відбувається саме в пору студентства.
              Так, студентське життя чудове, навіть незважаючи на труднощі, які спіткають нас у період сесії! Для кожного студентське життя - це свої власні спогади, які навряд чи колись забудуться.

    Пам’ятайте! Студентські роки– найкращі роки!
    Вітаю вас, студенти, з нашим святом!
    Бажаю всім життєвого тепла,
    Щоб кожна нашесть згадувалась жартом,
    Щоб вічна юність у душі цвіла!
    Побільше вам завзяття й оптимізму,
    Усміхненості й іскорки в очах.
    Своє життя наповнюйте ви змістом,
    Літайте десь на вічних двигунах!

    Чепусенко Оксана, 411 група

    Как технологии изменят образование:
    пять главных трендов

              Современная система образования безнадежно устаревает и не соответствует вызовам нового времени. Технологический прогресс должен изменить ситуацию.
              Два профессора Стэнфорда минувшей осенью решили позволить прослушать их вводный курс по искусственному интеллекту любому желающему прямо в интернете. Лекции, тесты, домашние задания, финальный экзамен. Все как обычно, только онлайн. Себастьян Трун и Питер Норвиг рассчитывали заполучить максимум пару тысяч студентов, однако к началу семестра на курсы записались 160 000 человек из 200 стран мира.
              Все вместе они двигают мир к утопическому будущему, где человек из любого уголка планеты сможет получать качественное образование. Трун и Норвиг утверждают, что уже к 2050 году на Земле может остаться всего 10 университетов, которые будут одновременно об учать миллионы студентов….
    Журналист Forbes.ru
    [http://www.forbes.ru/tehno/budushchee/82871-kak-tehnologii-izmenyat-obrazovanie-pyat-glavnyh-trendov]

    Щиро вітаємо з Днем Народження!

    Друшляк
    Марину Григорівну
    (07.01)

    Петренко
    Світлану Віталіївну
    (11.01)



    ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

    president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv