"ФізМат - вектор" №2(43) жовтень 2012 (розмір 4,89 МБ)


Анонс:
Слово редактора:
2 стр.—З нагоди Дня працівників освіти.
2 стр.—Корупц і Я.
3 стр.—Завжди раді!
4 стр.—Як боронили батьківщину.
5 стр.—А згадаємо “Вечори на хуторі близ Диканьки”
6 стр.—Дебати, преса, зібрання… Та це ж ВИБОРИ!!
7 стр.—ФутКвест
8 стр.—Вітаємо Вас, дорогі нащі викладачі
          Всем приветик!!!
Октябрь нас радует событиями! Радостные и добрые лица преподавателей в шоколадный и колючий День работников образования и конечно же с перчинкой выборы студенческого декана! Что не скажешь, а скучать не приходиться!

Лена Выдыш


Обьявления
Мероприятия
Конкурсы
Фізико-математичний факультет: кафедри математики, фізики та інформатики
СДПУ ім. А.С. Макаренка запрошують учнів 11-х класів на вечірні та очно-заочні курси.
Контактні телефони: (0542)-68-59-45, 0663817494, 0677815116
Детальніше ТУТ
_______________________________

Фізико-математичний факультет традиційно буде проводити олімпіаду з математики, учасники якої матимуть переважне право вступу на одну зі спеціальностей факультету.
Детальніше: ТУТ
Відбір на «Алло, ми шукаємо таланти!»
Гала-концерт “Алло, ми шукаємо таланти!”
HELLOWEEN (костюмована дискотека)
Внимание!
Проводиться конкурс газет на тему: “Фото з життя студентів”. Креатив приветствуется ;)
Внимание!
Выбираем: «Кращий студент», «Краща група», “Краща кімната”, “Гірша кімната” (не попадись)

З нагоди Дня працівників освіти

           11 жовтня 2012 року не залишилося непоміченим. В цей день наш любий заступник декана Михайло Вікторович Каленик був не тільки номінований на звання «Кращий режисер університету», а і одержав відповідного «Оскара» і поцілунки дівчат не забарились у відповідь ;)

           Також наш факультет привітали представники Партії регіонів. Разом із щирими словами подяки, за нелегку працю освітян, вони подарували комп’ютер, чим знову здивували.



Корупц і Я

           24.10.12 на фізико-математичному факультеті (346 ауд.) було проведено лекцію на тему корупції у вищих навчальних закладах. Виступили провідні юристи міста Сум, що працюють в міській прокуратурі та в нашому університеті. Були порушені такі питання: корупціонери, хто вони такі, якими законами в Україні контролюється ця проблема, тобто те, що відповідальність за хабар несуть дві сторони, як ТІ ЩО ДАЮТЬ, так і ТІ ЩО БЕРУТЬ хабарі, подарунки та будь-що в цьому дусі (корупціонерів згідно закону можуть позбавити волі, звільнити з роботи, і, навіть, конфіскувати майно).

           “О наболевшем”...
Отже, не будемо, на майбутнє, припускатися помилок і порушувати закон. Закони треба поважати, яка б не була спокуса!



Завжди радi!

           14 жовтня в стінах нашого університету відбувся День відкритих дверей. На відміну від минулого року в цей день до нас завітало на багато більше абітурієнтів та їх батьків. Особливо вразило підвищення зацікавленості навчанням на нашому, фізико-математичному факультеті: після святкового концерту і привітань адміністрації. Потенційні першокурсники фізмату мали можливість поспілкуватися з деканом, завідувачами кафедр, оцінити матеріально-технічну базу факультету і ті можливості, які вони отримають під час навчання та після одержання фахової освіти.

           Щирі обличчя юнаків та дівчат вселяють надію в те, що наступного року фізмат поповниться цікавими, і як завжди креативними та наполегливими різносторонніми особистостями, які по закінченню, будуть ще й елегантними, математично мислячими, економічно підготовленими до будь-якої економічної ситуації в державі, та які зможуть застосувавши інноваційні технології фізично обґрунтувати та не тільки розуміти і застосовувати, а й пояснювати і навчати інших.



Як боронили Батьківщину

           19 вересня студенти фізико-математичного факультету відвідали чудове місто, яке має назву Батурин. Це місто має захопливу історію про своє існування, яке змушує тамувати подих. Ми відвідали садибу Кочубея, фортецю та, звичайно, неперевершений палац Кирило Розумовського. Фортеця – оборонне місце, де населення захищало свої життя від загарбників. Історія існування фортеці дуже насичена, адже її знищували декілька раз. Вона має на своїй території високі вежі, церкву, скарбницю гетьманів, криницю та багато іншого. Потім наша подорож продовжилась до садиби Кочубея. Там студенти дізнались про історію сім’ї Кочубея. Але найбільше змусило битися наші серця приміщення, в якому катували людей. Методи катування були настільки жорстокі, що, навіть, від розповіді ставало моторошно. Далі наша екскурсія продовжилась до мальовничого палацу. Захоплення не мало меж. Чудові картини, люстри, статуї супроводжували нас по-всьому палацу. В одній з кімнат ми натрапили на рояль ХVІІІ століття. Екскурсовод запропонувала зіграти на ньому. Коли з нього пішли чарівні звуки, ми нібито перенеслись в ті роки минулого. Також запам’яталися люстри, які важать 300кг та довжиною 1,5м. Взагалі ця екскурсія було потрібна для нашого духовного розвитку, нашої обізнаності. Студенти чудово відпочили та дізналися багато чого цікавого для себе!

Валентина  Наконечна, (412 група)



- Можна ми на вашу наступну пару не прийдемо?
- Так.
- А ви відмічати не будете?
- Ні, я взагалі на роботі не п'ю.
В общаге я, конечно, видел немало всего, но есть суши циркулем... В Україні все, що робиться ключем меншим, ніж на 24, вважається нанотехнологіями :)

А згадаємо “Вечори на хуторі близ Диканьки”

          Як сказав Альберт Камю: "Подорож, як найбільша і найсерйозніша наука, дозволяє нам знов віднайти себе” Тому ми вирішили довести це як теорему, подорожуючи 19 вересня до духовного центру України – Полтави.

          Шлях прокладався через Диканьку: саме місто ми оглядати не стали, зупинились лише біля Тріумфіальної арки поруч із трасою. В двох кілометрах від Диканьки, у бік Полтави, є справжній "Хутір поблизу Диканьки". Найбільше вразили нас дуби, яким уже понад 500 років. Говорять, якщо обійняти їх, то дуби вилікують усі хвороби, наповнять надзвичайною енергією і силою. Несподіваним відкриттям стало селище Опішне – місце унікальне не лише в Україні, але й у всій Європі. І відоме власними гончарськими виробами. Тут кожен охочий може самостійно відчути себе майстром.

          Ну і нарешті ми доїхали до Полтави, де відвідали музей Полтавської битви і будинок класика української літератури Івана Котляревського. Саме на честь нього названа Іванова гора, де знаходиться унікальний пам'ятник полтавській галушці.

          Пам’ять про подорож залишилась не тільки на фотознімках – враження з нами назавжди!

Катя Піскун (412 група)



Дебати, преса, зібрання… Та це ж ВИБОРИ!!!

          Студентський декан на фізико-математичному факультеті обирається на 1 рік. І термін для Белявського Олександра добігав кінця, слід готуватися до чергових виборів нового студ. декана.

          На 9 жовтня були представлені два кандидати на цю посаду. Ними стали: Ткаченко Ольга та Бондар Олена. Лічильна комісія складалася з 5 чоловік, її очолив Грабко Богдан. За результатами підрахунків з відривом в 10 чоловік перемогла Бондар Олена.

          Початок навчального року і почалися поширюватися чутки, а як відомо, поширюються вони зі швидкістю звуку, тож, хтось-десь казав ніби Бондар Олена без 10 хвилин як студентський декан. Тим часом сама Олена спростовує цю інформацію, та про вибори не йшла навіть річ, адже це був перший тиждень навчання.

          На черговому старостаті було прийнято рішення провести опитування, кого самі студенти бажають бачити на цій посаді.

          Белявский Олександр, як діючий студентський декан з Фальком Олександром провели анонімне опитування студентів з 1 по 5 курси. За результатами виділили 5 кандидатів серед них: Белявский Олександр, Бондар Олена., Одинцова Вікторія., Ткаченко Ольга., Фалько Олександр.

          Виявили бажання балотуватися лише Ольга та Олена. Дівчата представили нашій увазі свої програми та почали збирати свої команди.

          9 жовтня в аудиторії 301 зібралася велика кількість студентів, а саме 227 чоловік. Також були присутніми Петренко Світлана Віталіївна та Каленик Михайло Вікторович. Були проведені дебати для двох кандидатів, коли всі питання один до одного були вичерпані, бажаючі з аудиторії, тобто виборці, мали нагоду запитати щодо їхніх програм та способів їх впровадження.

          Також на зібранні факультету був представлений звіт Лебединського Сергія, щодо його програми профорга, яка була виповнена і перевиконана за 3 роки. Заступник Лебединського Сергія — Юлія Ситник представила свою програму як кандидат на цю посаду.

          Отже, маємо нагоду привітати факультет з новообранім студентським деканом Бондар Оленою!!!



"ФутКвест"

           3 жовтня в СумДПУ проводився «ФутКвест», в якому брав участь і фізико-математичний факультет.

          Наша команда складалася з 10 учасників: вісім студентів з першого курсу – Мельникова Альона (капітан команди), Парфьонов Ігор, Терещенко Ольга, Піскун Катя, Христюшена Альона, Тяско Віола, Гусева Віка, Матяш Юра та два студенти другого курсу – Голод Вова та Новікова Катя.

          На думку команди фізмата все було на найвищому рівні. Були надзвичайно цікаві конкурси, які принесли море позитивних емоцій і надовго залишаться в пам’яті.

          “Ми зайняли 2 місце, але на цьому не зупинимося і в майбутньому прикладемо якомога більше зусиль, щоб посісти почесне перше місце. Але студенти хотіли, щоб зайняті призові місця, були дійсно призовими, та винагороджувалися хоча б солодощами.”

          Слушне побажання, будемо сподіватися, що журі внесе поправку щодо проведення таких заходів і потішить учасників заходу!

Терещенко Ольга (511 група)
Мельникова Альона (412 група)



Щиро вітаємо з Днем Народження!

Юрченко
Артема Олександровича
(05.10)

Кшнякіна
Володимира Семеновича
(26.10)

Дашутіну
Ірину Вікторівну
(28.10)



ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv