"ФізМат - вектор" №5(38) лютий 2012 (розмір 4,14 МБ)


Слово редактора

Самый тёплый и нежный праздник припадает на 14 февраля! Не важно что за окном, когда на душе светло! Но учёбе помешать не может ничто: ни обновлённые полы, ни концерты, ни слякоть! Присутствие февральско-мартовского настроения обещающее начало этого високосного года!
Лена Выдыш


Мероприятия месяца:

=> Конкурс на кращу презентацію ФМФ
=> «10 кроків до кохання»
=> “Містер університету”
=> Спортивні міжфакультетні змагання
=> Виробнича практика студентів 4 курсу (педагоги) в школах - з 16 січня по 25 лютого 2012 року.
Более точную и детальную информацию вы можете узнать из объявлений на доске самоуправления и профкома. Или на сайте физико-математического факультета: http://fizmatsspu.at.ua/

Эксперимент над физиком, инженером и математиком. Посадили их в разные комнаты, дали карандаш и бумагу, а рядом поставили закрытый ящик с едой. Приходят через несколько дней к инженеру. Он сидит давоольный, сделал из карандаша отмычку и открыл ящик.
Заходят к физику: он тоже открыл ящик (расчитал точку приложения силы, и от удара по ней ящик рассыпался).
Заходят к математику. Математик сидит голодный, ЗЛОЙ и повторяет:
– Предположим противноe: ящик открыт…
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Приходит как-то президентская комиссия в универ к студентам-программистам для проверки знаний. Ловят первокурсника и спрашивают:
- 2+2 ?
1-ник (подумав): 
- 4 !
Ловят второкурсника: 
- 2+2 ?
2-ник ухитрился, достал шпору:
- 4 !
3-ник метнулся, налабал программу на Фортране: 
- 4 !
4-ник достает калькулятор:
5-ник : 
- ДЕЛАТЬ МНЕ НЕЧЕГО, КОНСТАНТЫ ЗАПОМИНАТЬ!!!
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Как решить задачу "Вскипятить чайник"?
Физики и математики: Налить воду, зажечь огонь, поставить чайник на огонь и подогреть до 100°С.
А теперь новая задача "Вскипятить наполненный водой чайник?"
Физики: Зажечь огонь, поставить, нагреть.
Математики: Выльем воду из чайника, чем сведем задачу к предыдущей.

Міжнародна зимова школа програмування

     З 17 по 27 січня 2012 року студенти фізико-математичного факультету Бондар Олена, Кушнерьов Олександр та Лебединський Сергій представляли Сумський державний університет імені А.С. Макаренка на Міжнародній зимовій школі програмування у Харківському національному університеті радіоелектроніки. Ця школа є вже традиційною і наш університет бере у ній участь другий рік поспіль.
     Зимова школа програмування поєднувала в собі цікаві лекції від переможців та призерів міжнародних олімпіад з програмування, працівників компаній Microsoft, Google, Яндекс та багатьох інших; змагання між учасниками та розбір завдань. У змаганнях брало участь 93 команди з України, Росії, Білорусії, Болгарії та Грузії. Команда нашого університету зірок з неба не хапала, але в підсумку фінішувала у п`ятдисятці учасників своєї ліги.
     Мені, як члену команди, було досить цікаво взяти участь у цьому заході, оскільки я дізнався багато нового у області програмування, познайомився з цікавими людьми та отримав незабутні враження від перебуванні в першій столиці України. Я глибоко переконаний, що хоча наш ВНЗ і є педагогічним, але нам все рівно потрібно брати участь у таких заходах, щоб збагачувати кругозір та бачити перспективи роботи і завдання вчителя інформатики, який би зміг достойно підготувати учнів зі здібностями до програмування.
Сергій Лебединський, (541 група)


Традиції

     На факультеті вже котрий рік поспіль проводиться так звана “Роспись”, де всі бажаючі пари мають право по Законах ФІЗ-МАТУ одружитися. Цей рік також не був виключенням, реєстрували свій шлюб різноманітні, так би мовити “пари”. Чому в лапках, бо як по-двоє, так и по-троє, як хлопець та дівчина, так і одностатеві, і в різних варіаціях трійки =)
     Найголовніше те, що свято 14 лютого пройшло весело, молоді задоволені та щасливі! А чого ще потрібно, окрім стипендії студентові!? ^_^


Приветик, любителям баскетбола!!!

      Как вы уже успели заметить - речь будет идти о женском баскетболе. Кто усиленно следил за играми, которые проходили между факультетами на протяжении недель, тот наверно уже знает о всех событиях из первых уст.
      Команда физико-математического факультета упорным трудом получила заслуженное третье призовое место среди всех факультетов. По-моему, это достойно похвалы: «молодцы девчонки, так держать.» Мы знаем как вам приходилось трудно, но как говорится: «без труда нет и плода». И зная это, мы тоже приходили и болели за вас, ведь поддержка всегда помогает. Было всё: и улыбки на лице, и слёзы на глазах… Но девчонки справились, и мы все видим утешительный результат. Также не хотелось бы забыть о тренере команды - Бережной Ларисе Ильиничной, ведь благодаря её усилиям и поддержке физмат в очередной раз не оказался в стороне.
      В составе команды физико-математического факультета играли: Заточная Анастасия, Зубко Виктория, Головащенко Антонина, Новак Юлия, Елена Шелест, Барсукова Катерина, Крутько Ирина, Сурган Аня.
      Ещё раз хочется сказать СПАСИБО нашим баскетболисткам. Девчонки - вы молодцы!!! Благодаря вам - мы лучшие, благодаря вам у физмата ТРЕТЬЕ место, благодаря вам, факультет славится такими смелыми девчонками, как вы. Так держать!!!
Вита Грызун, (421 гр.)


Таємничість ніколи не завадить!

      Яскраво то загадково починався день як 14 так і 23. І ця інтрига тягнулася протягом дня до самого вечора: всі були заінтриговані очікуванням теплих слів, вітань, подарунками від коханих, а також результатами конкурсів на концертах.
      Щодо «10 кроків до кохання» можу запевнити, що всі дівчата, що приймали участь, досить гарно справлялися з конкурсами. З більшістю у нас смаки співпали, але однією з головних умов був – вибір, це вибір на виключення. В котрий раз цей вибір показав, що далеко від ФІЗ-МАТУ не дінешся.
     Щодо «Містера університету»: за досить короткий час була зроблена плідна робота, результатами котрої була перемога, але це зовсім не головне. Головне: спроба себе реалізувати, та просто участь.
      За підсумками усіх свят, особисто я сподіваюсь, що краплинку веселощів, романтики та подвигів учасники, в тому числі і я, змогли передати глядачам. Тому від себе хотілось побажати побільше посмішок, любові то злагоди всім лицарям та прекрасним дамам!
Серій [uhim4ik] Діденко


Від щирого серця вітаємо з Днем народження

Грінченко Ольгу Іванівну
(17.02)

Лимана Федора Миколайовича
(22.02)

Стадника Олександра Дмитровича
(23.02)

Шкурдоду Юрія Олексійовича
(27.02)
ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv