"ФізМат - вектор" №2(35) листопад 2011 (розмір 2,21 МБ)
Слово редактора
День за днём, пара за парой,
А студенты вновь за партой.
Каждый день: «колок», КР…
Но не в ваш законный день!
Спешу поздравить всех с МЕЖДУНАРОДНЫМ ДНЁМ СТУДЕНТА от имени всей редколлегии желаю вам творческого успеха и успеха в творчестве! И как бы банально не звучало ЗДОРОВЬЯ всем крепкого, ведь впереди не лёгкий месяц упорного труда!
Лена Выдыш
Швидкість, час, і довжина,
Корінь, косинус та конус,
І якась там множина…
Похідна і радіани,
Асимптота і крива,
Сфера, простір, теорема,
Аксіома??? Є така?
Площа і критерій Дарбу,
Підстановка, поняття,
Метод, дії, і властивість…
Елипсоїда? Бува?
Нескінченість і тяжіння,
Неперервна, і пряма,
Довжина дуги і маса…
Знаю! Міра є й вага.
Все цікаве і незнане
Першокурснику бува
Але все здолає в ньому
Воля, сила, і «матан»
Лена Выдыш
Подорож до Польщі
Хоча група що від'їздила за кордон була не велика, проте додому вона привезла чималу валізу емоцій, спогадів та цікавих розповідей про країну, що межує з нашою ненькою - Україною! Ось що екскурсанти нам повідали:
Ще місяць тому я і подумати не могла, що на мене чекає цікава та дивовижна подорож до одного з Польських університетів. Чесно кажучи, я і раніше чула про бажання Світлани Віталіївни відвідати зі студентами та викладачами один з європейських університетів, але не придавала цьому уваги: все-таки де ми, а де Європа… Так що пропозиція відвідати Польщу застала мене зненацька. Я переживала змішані почуття: з одного боку страх поїздки до невідомої країни з іншою мовою, традиціями та менталітетом, а з іншого - мені було вкрай цікаво дізнатися про те, як живуть і навчаються польські студенти. Отже, трохи повагавшись, я погодилася. Вже з перших хвилин поїздки я зрозуміла, що вчинила вірно.
Чи то Євро 2012, чи те що потяг йшов до Європи, але хотілося б такого сервісу і на інших напрямках Укрзалізниці. Також вразили гуртожитки,в яких ми проживали. Я декілька разів була у друзів у гуртожитку №3 нашого університету, але це небо і земля. Студентам створюються всі умови для комфортного проживання, включаючи електрочайники і не говорячи про душеві кабінки та кухню.
Польща сьогодні - це країна, де майже безшумні шведські автобуси з точністю до хвилини під'їжджають до зупинок і послужливо “присідають”, аби низька сходинка не створювала незручностей молодим пані, що везуть у колясках майбутніх будівників Третьої Речі Посполитої.
Мені дуже сподобалася їхня кухня. Багато страв польської кухні за технологією приготування і набором продуктів схожі з блюдами української кухні. Із закусок і холодних страв популярні всілякі салати зі свіжих, квашених і солоних овочів, заправлених майонезом, сметаною або кислим молоком; м'ясні, рибні продукти і птиця до яких на гарнір подають різні овочі.
Польща - країна своєрідна і екзотична. Крупні міста межують з мальовничими глухими місцями; тут є піщані пляжі і лісові озера, високогірні турбази і комфортабельні курорти. Польща пишається своїми численними історичними визначними пам'ятками і пам'ятниками.
Але найбільше мені запам'ятався рівень інноваційних технологій. Можливість студентів здобувати знання на європейському рівні.
Як говорять, є на що рівнятися!!!
Підготовка до Євро 2012 питання вирішене! Польща хоч зараз уже може приймати міжнародний турнір.
Усі враження від подорожі не вийде висловити стисло. Це можна підтвердити не тільки словами, а і фотографіями, знятими відеороликами, власними емоціями…
Вразили маштаби будівництва нового корпусу та використані в ньому сучасні архітектурні рішення, а також оснащення аудиторій. Відношення до викладачів: кожен має власний кабінет для навчальної і наукової роботи, яка підтримується встановленою сучасною комп'ютерною технікою і високошвидкісним Інтернетом. В університеті існують декілька типів розкладів(чотири): загальних занять, розклад занять, визначений викладачем, та розклад занять для кожної спеціалізованої навчальної аудиторії. А студент потім має скласти свій індивідуальний розклад для забезпечення вивчення потрібної кількості предметів (кредитів). Оснащення фізичних лабораторій, на відміну від наших, дійсно сучасне, аналогів окремих приладів по всьому світу менше десятка. Серед встановлених приладів окремо виділили дифрактометр (модулярна структура із 15 позицій), котрий містить джерело рентгенівського випромінювання - промінь, пропущений через спеціальну трубку і відбитий під кутом 1 градус, може бути звужений до 20 мікрон! Всі маніпуляції здійснюються через спеціальне програмне забезпечення, яке є самим коштовним з усіх компонентів системи. Професор фізики розповідав про це з великою гордістю, але при цьому був засмучений тим, що сучасна молодь (до речі, як і у нас) не бажає вивчати ядерну фізику, фізику плазми, а обирає інші, більш актуальні напрямки - медичну фізику та косметичну хімію. Вразило те, що вони не зупиняються. В цьому році, зокрема, створили “мікрочастинку” екосистеми з острова Балі - нам був продемонстрований акваріум з рослинами та рибами, який був під'єднаний до інформаційної мультимедійної системи, котра дозволяє фіксувати не тільки кількісні та якісні показники екосистеми, а і відображати ці результати на мультимедійну дошку з метою навчання студентів, магістрантів, аспірантів.
Вразило те, що навантаження студента у них складає лише 22-24 години, на відміну від нашого 28-30, а в гуртожитках тепло і завжди є гаряча вода, так як і кожна аудиторія моє умивальник з працюючими кранами і баки для сміття. Для них також є проблемою залучення коштів під дослідження математики, але при цьому наші польські колеги за підтримки держави і Євросоюзу їх вирішують. А ми, доречи, тільки намагаємось…
Заходи листопада:
- Halloween (дискотека)
- День студента
- Кубок декана фізико-математичного факультету з футзалу
ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ
- На факультеті діє нововведення: КІНОКЛУБ Бажаючі відвідати, щовівторка о 14:30, докладніше слідкуйте за об'явами на дошці оголошень! З собою мати в кишені дві години вільного часу, гарний настрій та ПЕЧЕНЬКІ =)
- Внимание! Конкурс газет к международному дню студента
- Внимание!!! Группы, выбираем ЛУЧШЕГО СТУДЕТА!
Поїздка до історичного містечка - Батурин!
23 вересня студенти і викладачі фізико-математичного факультету відвідали столицю гетьманської України містечко Батурин. Ініціатором поїздки була декан Петренко Світлана Віталіївна. Екскурсанти відвідали палац гетьмана Кирила Розумовського, будинок генерального судді Василя Кочубея та цитадель.
У палаці останнього гетьмана України К.Г. Розумовського побачили ілюстративну інформацію про історію будівництва, запустіння і реставрації палацу, видатних українських гетьманів, з акцентом на постатях К.Розумовського, його родини, а також видатних діячів - сучасників К.Розумовського. У будинку генерального судді Василя Кочубея експозиція розповідає про історію судочинства України XVII століття. А цитадель зачарувала екскурсантів своєю красою і неприступністю.
Хотілось би сказати велике спасибі організаторам поїздки, екскурсоводам та дружній компанії за добре проведений час. Відвідайте славне місто Батурин - не змарнуєте часу дарма!!!
Алло, таланты!
Поиск отважных с изюминкой первокурсников не прошёл даром. Были найдены актёры, танцовщицы, гитаристки, певицы и даже исполнители разновидностей циркового выступления (фаер-шоу). Репетиции, а так же и под луной (ночные съемки), отбор лучших номеров, нехватка реквизита, и как всегда времени не помешали, а стимулировали взять призовое место. Для каждого из участников это было не лёгкое испытание. Они переживали, волновались, но на сцене не растерялись даже тогда, когда члены жюри задавали каверзные вопросы.
Главное не ПОБЕДА, а УЧАСТИЕ =)
+ ФОТОРЕПОРТАЖ
Результаты Конкурса КАРИКАТУР
- Инна Артамонова
- Алина Басова
- Ксюша Москальова
Від щирого серця вітаємо з Днем народження
(01.11)
Шовкопляс Ольгу Володимирівну
(19.11)