Ви тут: ГоловнаСтудентуГазета "Fizmat VECTOR" ► Випуск 3(70) 2015


"ФізМат - вектор" №3(70) листопад 2015 (розмір 5,36 МБ)


Анонс:
Слово редактора:
2 — День студента!
3 — На фізматі навчаються кращі
4 — Перша педагогічна практика у другого курсу
5 — Літня педагогічна практика за кордоном
6 — "Командочка"
7 — Благодійна ярморка!
8 — Призовий судоку
          Усім привіт!
Студенти – це такий народ,
Чи причепився викладач –
Десять семестрів чи п’ять років –
Який не може без пригод, 
Тоді уже хоч сядь та й плач…
Оце для нас законні строки,
А їх, до речі, вистачає: 
Професія “студент” – це класно,
Тож ми спішим Вас привітати:
Підступна сесія чекає 
Хоча, на жаль, короткочасно:
Із днем студента - з вашим святом

Мусієнко ЮліяДень студента!

17.11.2015 з нагоди Міжнародного дня студента у стінах нашого університету відбувся гала-концерт конкурсу "Алло, ми шукаємо таланти".Як виявилося, на кожному факультеті є митці, співаки, танцюристи, декламатори, музиканти – вони демонстрували свої таланти і дарували глядачам розмаїття емоцій. Талантами хвалився і фізико-математичний факультет – Тимошенко Євгенія зачарувала танцем у стилі контемп, а Авраменко Наталка захопила увагу глядачів піснею "Я буду вуду".Студентів привітали зі святом адміністрація університету в особі першого проректора Олени Семеніхіної і музичний гурт «Dzidzio», у складі якого були улюблені викладачі Усик Д.Б., Будянський Д.В. та Федина О.М.На цьому заході відбулися нагородження студентів та визначення власників кращих кімнат гуртожитків, яким крім грамот вручили призи.День студента після концерту ще продовжувався, кожен намітив для себе власну програму розваг, і ми впевнені, що вона вдалася :)Тож вітаємо ще раз з Днем студента і бажаємо приємного наступного ранку!

«Студент року - 2015» 

12 листопада 2015 року міський голова Олександр Лисенко разом із начальником відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Вірою Мотречко зустрілися з кращими студентами сумських вишів. Серед них була і представниця нашого університету – студентка фізико-математичного факультету СумДПУ ім. А.С.Макаренка Валентина Наконечна, яка обіймає посаду голови незалежної профспілки студентів фізико-математичного факультету. Ще з другого курсу вона показала себе як відповідальний та активний студент, протягом двох років була заступником голови студентського самоврядування, під її керівництвом були проведені десятки заходів та благодійних акцій. Тож не дивно, що саме вона одержала таку відзнаку «Студент року - 2015»  Віримо у її потенціал і бажаємо, щоб кожне починання знаходило підтримку у колі друзів і однодумців. :)

На фізматі навчаються кращі

19 листопада 2015 року заступник голови Сумської обласної ради - Лаврик Віра Іванівна зустрілися з студентами сумських вишів, які є активними громадськими діячами. Серед них була і представниця нашого фізико-математичного факультету - Катерина Пискун. Ще на першому курсі Катерина була ініціативною, відповідальною студенткою, постійно співпрацювала з Органами студентського самоврядування. Через її старанність та активну громадську позицію у 2013 році її було обрано студентським деканом фізико-математичного факультету. Перебуваючи на цій посаді два роки, вона проявила себе як ініціативний громадський діяч, який є співорганізатором різноманітних заходів на факультетському, університетському та міському рівнях, була учасником і координатором багатьох проектів, співорганізатором круглих столів із адміністрацією, що сприяли вирішенню актуальних питань студентства. Катерина має яскраво виражені лідерські та організаторські якості, що сприяють її продуктивній роботі. Бажаємо не зупинятися на досягненому і підкорювати все нові і нові вершини.

Перша педагогічна практика у другого курсу

20.11.15 для другого курсу фізмату був найтяжчий – це був останній день на практиці у школі, де вони були суб'єктом уваги дітей. Адже всі так готувалися до цієї практики: писали методичні скриньки, репетирували виховні заходи і знали, що цей час буде незабутнім. Так воно і було, ми отримували великий досвід, працюючи з класним керівником, та формували власні ідеали вчителя як початкової, так і середньої школи, оскільки мали змогу відвідувати уроки старших класів і вже за своєю спеціалізацією. Дуже важким було прощання – діти обіймали своїх "нових" вчителів, бо не хотіли відпускати, сподіваючись побачити нас знову. Та життя тече і змінюється) Тому вже в понеділок весь другий курс повернеться в університет здобувати знання, а 26 листопада прозвітує методисту з педагогіки Коваленко Наталії Володимирівні про свої враження та здобутки. Бажаю успіху і всім круглої сотні за практику))))

Придуха А., 421 гр

Літня педагогічна практика за кордоном

У дитинстві майже кожен з нас проводив хоча б одне, але незабутнє літо в дитячому таборі. І майже кожен мріяв повернутися потім назад, але вже в якості вожатого. Саме таку можливість дає участь у програмі Summer Camp USA!
Я не втратила свій шанс і влітку 2015 працювала за такою програмою у штаті Мен (США). Табір "Вега" був заснований в 1936 році як літній табір для дівчат на красивому озері Ехо. Назва «Вега» походить від найяскравішої зірки літнього неба. Чудова команда і керівництво. Робочий колектив складав 26 осіб, і майже усі з різних куточків світу: Китай, Мексика, Польща, Таїланд, США. А у самому таборі були студенти з 20 країн світу. Не можу не відзначити те, що усі люди, з якими мені доводилось спілкуватись та працювати, були дуже привітні, добрі та щирі. Умови проживання відмінні, жили на території табору в будиночку. Свіже повітря і гори навколо, дуже круто. Працювала 6 днів на тиждень по 8 годин на день. Усі мої вихідні були незабутніми, оскільки ми мали можливість користуватися автомобілем і їздити штатом на екскурсії. Керівництво табору цьому усіляко сприяло, і ми отримували неабияке задоволення.
Хочу сказати, що економічний розвиток цієї країни не  можна порівнювати з тим, що бачать українці, навіть ті, що живуть в Києві. Сполучені Штати – дуже розвинені економічно, вони у всіх сферах набагато років випереджають нас. Вважаю, що у Америці варто побувати кожному. Якщо ви не були там, ви навіть приблизно не можете уявити, яка там краса. І якщо ви розмірковуєте – їхати чи ні, то звісно їхати – це незабутній досвід роботи і незабутні емоції на усе життя.

Альона Мєльнікова, 442 гр

"Командочка" - у фіналі КВК

Як ми довго цього чекали! 24 листопада 2015 року, усі зібралися, щоб подивитися КВК і відпочити від важких буднів у актовій залі СумДПУ. Приємною несподіванкою було те, що ведучим КВК була "зірка" педагогічного – Юрій Обод. Команди розпочали з візитки. Наш фізмат представив багато гумористичних мініатюр, серед яких найбільш запам’яталася сценка "Вечірки" та те, що до вистави був залучений представник спец охорони "Сокіл". За цей номер наша "Командочка" отримала 28 балів. У другому турі фізмат показав свою любов до КВК, показавши за короткий час, 7 хвилин, пародію на «оригінальний КВК». Хочеться відзначити наших першокурсників, яких вітаємо з дебютом) Очікувано блискуче виглядали на сцені і "старожили": Владислав Первухін та Андрій Володін. Велику подяку потрібно висловити групі підтримки. Вітаємо нашу команду з виходом у фінал. Ви були найкращі, ми віримо у вашу перемогу :)

Придуха А., 421 гр

Благодійна ярморка!

25.11.15 на фізматі СумДПУ, за підтримки студентського профкому факультету, відбулася благодійна ярмарка, гроші з якої підуть на допомогу дітям-сиротам. В асортименті були млинці, торти та канапки. Особливо сподобалися бутерброди "Українські" - з гірчицею та салом, які виглядали досить незвично серед солодощів. Студенти ласували тортами, а викладачі звертали увагу на бутерброди. Далі наші продавці вирушили коридорами університету, завітавши до кафедри педагогіки та інформатики зі своїм товаром. Всі були нагодовані та задоволені.

Проблеми гуртожитків

5 листопада 2015 року відбулися збори студентів фізико-математичного факультету СумДПУ ім.А.С.Макаренка, які проживають в гуртожитку. На цих зборах, а на них були запрошені адміністрація факультету, університету та гуртожитку, піднімалися питання, які є актуальними саме для мешканців гуртожитку.
Дякуємо Красілову А.Д., Думчикову П.Ф., Петренко С.В. та Каленику М.В. за небайдужість і розуміння проблем студентів, які мешкають у гуртожитках, та бажання вирішити наболілі питання студентського побуту у межах адміністративних і фінансових можливостей університету.

ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv