Ви тут: ГоловнаСтудентуГазета "Fizmat VECTOR" ► Випуск 1(68) 2015


"ФізМат - вектор" №1(68) вересень 2015 (розмір 5,10 МБ)


Анонс:
Слово редактора:
2 — Вибори на фізматі.
Перший раз на перший курс.
3 — Інтерв'ю із першокурсниками.
4-5 —Кубок декана.
6 — З Днем викладача!
7 — Знову до Батурина!
8 — Призовий судоку
          Усім привіт!
Нарешті розпочався новий навчальний рік із поповненням у фізматівській родині. Перший місяць був дуже насичений подіями. Наш перший курс із задоволенням входить у свій колектив, вчиться бути гідним студентом фізико-математичного факультету! Побажаємо їм успіхи і наснаги, адже вони роблять лише перші кроки у студентському житті! Також хочу побажати старшим курсам творчості і уяви, тому що без цього на фізматі ніяк. Наші студенти—найкращі!

Мусієнко ЮліяВибори на фізматі

Для українців скоро настане вирішальний день - день виборів. А фізматівська родина 30.09 провела свої вибори - студенського голови самоврядування. На вибори прийшла більша половина студентів, тому головна умова була виконана. На початку голосування були роздані бланки, адже збори були комбінованими, ми обирали представників фізмату у вчену радуніверситету та студдекана факультету. Катерина Пискун, яка до цього була на цій посаді, звітувала про фінансові витрати студфонду, та підвела підсумки своєї роботи за рік, головною фішкою якої було свтановлення на фізматі радіо. Катя висловила свою подяку команді, яка працювала з нею та нагородила всіх грамотою. Далі, нам представили свої програми кандидати на цю посаду: Чабаненко Каріна та Чепусенко Оксана. Кожен з виборців віддав свій голос за фаворита. Переможницею стала Чабаненко Каріна, з чим її і вітаємо:) Бажаємо їй успіхів))

Придуха А.,422 гр.

Перший раз - на перший курс!

Літо промайнуло швидко, на дворі вже гуляє осінь, а календар показує що вже 1 вересня - День знань! Педагогічний з нетерпінням чекав зустрічі зі своїми першокурсниками. Саме 31 серпня о 16:00 на стадіоні відбулося хвилююче свято - посвята в студенти. Студенти-першокурсники впевнено крокували з прапором свого факультету та з кульками, показуючи цим, що вони вже мають відношення до великої студентської сім'ї. На фізико-математичному факультеті першокурсників не так багато, але як ми всі помітили, вони досить дружні між собою. Педагогічний дивував студентів танцями, піснями, сувенірними магнітами з символікою факультетів та солодкою ватою. Ввечері посвята продовжилася дискотекою та захоплюючим видовищем – фаєр-шоу. Це було чудовим початком студентського життя. Вітаємо новачків! Повірте, у нас круто))

Придуха А., 422гр

Інтерв’ю із першокурсниками

Ось нарешті ми дочекались поповнення! 1 курс у нас виявився досить активним і тому ми вирішили задати студентам декілька питань та почути їх думку , яка нам досить важлива. І ось що з цього вийшло :
1.Чому ти вибрав(ла) Сумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренка?
Аніта Щупачинська,511 група : « Набравши гарні бали я пройшла у КПІ, Шевченка, Каразіна, але обираючи пріоритети ВНЗ для вступу я вибрала перший в СумДПУ ім. Макаренка, адже мені завжди подобалась фізика і математика».
Лідія Панасейко,511 група : « Я мала безліч варіантів, але я вирішила зупинитись на фізматі, адже із самого дитинства мені подобається професія вчителя».
Євгеній Дємєнтьєв,511 група : « У зв’язку із війною в країні я мав сюди приїхати, з метою продовження навчання. А саме у наш університет я прийшов тому що тут до мого становища віднеслись людяно і найкраще прийняли серед інших областей».

2.Чи подобається тобі у нас? І чому?
Аніта Щупачинська,511 група : «Подобається, адже люди більш привітливі і завжди готові тобі допомогти. Також гарний педагогічний склад».
Лідія Панасейко,511 група : « Звісно подобається! У мене чудова група, чудові освічені викладачі».
Євгеній Дємєнтьєв,511 група : « Беззаперечно так! Мені подобаються методи навчання та викладення інформації, дуже чудове оточення людей, дружня атмосфера».

3. Ти проживаєш у гуртожитку? Які переваги і недоліки ?
Аніта Щупачинська,511 група : « Так. Таким чином я швидко познайомилась із багатьма людьми, друзі завжди поруч, а також швидко можна дібратись до університету».
Лідія Панасейко,511 група : «Так, я проживаю у гуртожитку. У гуртожитку я знайшла нових друзів не тільки з групи, а із потоку та старших курсів».
Євгеній Дємєнтьєв,511 група : «Так. До переваг життя у гуртожитку я б відніс те, що ти сам розподіляєш свій час, стаєш самостійним, як на мене ,це великий досвід в житті. До недоліків я б відніс недоліки проживання, а саме: заборонено ходити в душ на вихідних, холодно, заборона на електроприлади».

Мені сподобалось спілкуватися із нашими новими студентами. У всіх гарне враження про наш факультет і дуже чудово що за такий короткий термін вони встигли його полюбить.

Кубок декана

Завершився Кубок декана фізико-математичного факультету з міні-футболу, в якому перемогу святкувала команда випускників, здолавши у вирішальному матчі команду другого курсу. Незабаром фінал зітреться з пам'яті уболівальників майже у всіх подробицях, але два факти явно залишаться: результат і ті емоції, що пережили команди, уболівальники протягом цих трьох днів. Так, в черговий раз випускники здобувають чемпіонство, в черговий раз вони доводять, що на рівних з ними змагатися дуже важко, проте команда другого курсу дала сьогодні хороший бій і, гадаю, наступного року явними фаворитами випускники уже не будуть. Дуже прикро, звичайно, що не вдалося молодим хлопцям переграти досвідчених випускників, та й рахунок матчу засвідчив, що зустрічалися хороші команди, які протягом групового турніру показували футбол високої якості.
У своїх групах фіналістам рівних не було. У перший день змагань команда другого курсу впевнено переграла хлопців з третього – 3:8. Пропустивши першими, майбутні фіналісти не розгубилися і забили 6 разів поспіль. В кінцівці гри суперники забили ще 4 голи – по 2 на кожну команду. В свою чергу, випускники спокійно переграли колектив четвертого курсу – 6:2. Незважаючи на те, що «ветерани» грали майже пів гри в чотирьох, проте гідного супротиву з боку супротивників вони не отримали. Ще в одному матчі першого ігрового дня хлопці третього курсу мінімально перемогли збірну 5-6 курсів – 3:2 і таким чином, фактично, забронювали собі другу позицію у нашій групі.
Другий ігровий день також несподіванок не приніс. Спочатку, хлопці з четвертого курсу розгромили наших дебютантів команду першого курсу з рахунком 8:0. Гра ішла практично в одні ворота і, здавалося б, первачки, потрібно про себе заявляти, але, на жаль, не змогли. У іншому матчі, другий курс спокійно і впевнено переміг збірну 5-6 курсів – 5:1, і таким чином, посівши одноосібне перше місце, вийшли у фінал. В свою чергу, випускники не залишили жодного шансу команді з першого курсу – 8:2. Граючи початок матчу у трьох, фаворити навіть двічі пропустили, але у другому таймі і в рівних складах не залишили за собою жодних сумнівів і всі спроби новоспечених студентів зіставили на нівець. Таким чином, випускники займають першу позицію у своїй групі і виходять у фінал. Другими стали хлопці з четвертого курсу.
Фінальний день змагань всі чекали з нетерпінням. Нарешті, турнір підійшов до кінця і всі дізнаються призерів турніру. Спочатку уболівальники мали б побачити матч за 5 місце між першим курсом та збірною 5-6 курсів. Але з певних причин старшокурсники не зібралися в повному складі, тож їм зарахували технічну поразку і віддали 5 позицію першокурсникам. Але гра все ж таки відбулася, проте вона несла товариський характер. У поєдинку за бронзу зустрілися третій та четвертий курси. Сильнішими виявилися молодші студенти – 3:1. І ось прийшов час фіналу. Надзвичайно напружену гру показали фіналісти змагань. Протягом матчу рахунок змінювався то на користь одних, то на користь інших. Першими забили випускники, нащо команда другого курсу не розгубилась і відповіла ще до перерви трьома результативними атаками. 3:1 і, здавалося, що другий курс доведе гру до логічного завершення. Проте випускники зібралися на другу половину гри і не тільки зрівняли рахунок, але й вийшли вперед – 4:3. Лише на останніх хвилинах, великими зусиллями другокурсники забили гол і перевели гру в додатковий час. Проте випускники все одно виявилися сильнішими. Забивши три голи у першій 5-ти хвилинці, вони впевнено довели матч до своєї перемоги і до золотих медалей турніру – 7:6. У підсумку призери були нагороджені грамотами та солодкими призами від організаторів турніру. Чемпіони отримали медалі за перше місце.

Окопний Р., 421 гр.

Конкурс сумок

Нещодавно в Сумському державному педагогічному університеті відбувся конкурс сумок, у якому студенти різних факультетів змагались за номінацію «Краща патріотична сумка». Учасники конкурсу продемонстрували сумки, які виготовили власноруч із підручних матеріалів, а головною умовою було те, щоб виріб був виконаний у патріотичному стилі.
Показ сумок було у вигляді дефіле, де студенти мали гарно представити свій виріб. Учасники із цією задачею справились на «ура»! Представники фізико-математичного факультету серйозно віднеслись до цієї справи, підготовивши найгарніші сумки, які дійсно гідні перемоги. Журі було справедливе, але, у результаті конкурсу, фізико-математичний факультет зайняв 2 місце, поступившись історичному факультету. Незважаючи на результат всі погодились, що головне не результат, а участь у конкурсі. Усі залишились задоволені концертною програмою, і ,побажавши один-одному творчої наснаги, продовжили святкувати. Тепер будемо чекати на нові конкурси, щоб гідно представити свій факультет.

Мусієнко Ю., 521 гр

З Днем Викладача!

Все по стандарту: продзвенів будильник
На кухні вже чекає теплий чай
І на роботу знову поспішаєш
І нервів вам своїх не жаль
Щодня ти відкриваєш двері
У новий, непротоптаний ще світ
Знанням ти намагаєшся навчити
Від поколінь до поколінь багато літ!
Учителю! Не побоюся слова!
Учителю, шановний педагог
Прийми ж подяку нашу знову
За те, що ти в своєму світі Бог.
Ти знаєш все про кванти і протони
Про алгоритми і будови слів
Про живопис і всесвіту закони
Які я досі ще не зрозумів.
В цей день святковий і чудовий
Прошу: забудь про всі страхи
Нехай залишають в спокої тривоги
Й перед тобою не розходяться шляхи
Учителю! А як тебе назвати?
Бо саме ти мене всьому навчив
Учителю! Дозвольте привітати
І вибачте, що краще не зумів
Слова цілі туги зовсім не доречні
Дозвольте привітати почуттям
Учителю! Ви геній. Безперечно.
Нехай життя співає пісню вам.
Учителю! Ви сильний, знаю точно
Бо слабаки так впевнено не йдуть,
Учителю! Бажаю вам наснаги,
Хай починання ваші радість принесуть
І ще можливо безліч написати
Таких прекрасних і "рожевих слів"
Учителю! Я завжди лише добра бажаю
Якщо образив раптом… Вибач…Не хотів
Ви вибрали нелегку дорогу,
Тож впевнено до краю вже ідуть,
А ще вам побажаю мати змогу
Достойно й чесно її завершить!
Зі святом, дорогі викладачі!

Кочмала О., І-3 гр.

ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv