"ФізМат - вектор" №7(67) квітень 2015 (розмір 6,29 МБ)


Анонс:
Слово редактора:
2 - Допомога бійцям АТО Захист фантаст. проектів
3 — З допомогою в школу-інтернат
4-5 — Міс та Містер СумДПУ
5 — Студентиза чисте подвір’я
6 — На фізматі лунали привітання до Дня Перемоги
7 — Ветеранам
8 — Призовий судоку
          Усім привіт!
В новому випуску газети ви дізнаєтесь про події, що відбулись за минулий місяць. Кожен погодиться, що головною подією стало свято Дня Перемоги. Минуло вже багато десятиліть з того 9 травня, коли закінчилася Друга світова війна. Війна принесла багато горя. Напевно, у кожній родині втратили дорогих людей, у багатьох з них навіть немає могили... Молоді хлопці гинули в страшних боях, не скуштувавши як слід життя. Тому студенти фізмату вшанували їх пам'ять.

Наконечна ВалентинаДопомога бійцям АТО

Фізико-математичний факультет не залишився осторонь. Усі викладачі та студенти долучилися до зібрання речей солдатам в зону АТО (продуктів харчування, пасхальних подарунків, вітальних листівок, які зроблені своїми руками). 8 квітня ці речі були передані бійцям 29 батальйону Сумського полку. На саморобних листівках студенти від щирого серця просили повернутися солдатів живими і обіцяли щодня молитися за їх здоров’я.
Сподіваємося, що всі побажання здійсняться. Нам всім необхідно пам’ятати, що ми - єдина країна і всі ми повинні допомагати нашим бійцям, які захищають наше життя!

Презентація фантастичних проектів!

14 квітня 2015 року студенти фізико-математичного та природничого факультетів разом з скаутами дитячого соціально-педагогічного Центру "Сигнал" й громадським ліцеєм "Сузір’я" провели цікаву подорож у світ Майбутнього. Дітлахи презентували 12 найкращих фантастичних проектів з світу космічних станцій, роботів, облаштованої для Людини планети Земля. Традиційний захід присвячувався на цей раз 50-річчю виходу людини у відкритий Космос. Студенти, як колективне журі, визначили переможців по трьом віковим групам. Завершився тиждень присвячений святкуванню Дня Космонавтики. Як відзначили представники кафедр педагогіки та психології – почалась підготовка студентів третьокурсників до літньої педагогічної практики.
Всім хто вміє мріяти - майбутніх успіхів і вдачі!

З допомогою в школу-інтернат

7 квітня 2015 року студентське самоврядування фізико-математичного факультету СумДПУ ім. А.С. Макаренка відвідало школу-інтернат для дітей з особливостями психічного розвитку у селі Штепівка. Ми були в такому місці вперше, тому усі відчували хвилювання і певний острах, як перед екзаменом: не знаєш наперед, які будуть запитання і чи знаєш усі відповіді. Напевно, це і був екзамен, але життєвий.
Усе сталося не так, як думали, бо ми не очікували такого радісного настрою і щирих посмішок від дітей. Нам здавалося, що сміх та радість не є постійними гостями в цьому будинку. У наш час людина, маючи сім’ю, квартиру, гроші, чомусь не відчуває себе щасливою, прагне іншого і часто матеріального. У дитбудинку все навпаки: діти не мають дому, не мають сім’ї, позбавлені материнської любові, але сповнені щирих почуттів та жаги до життя.
Разом з вихованцями ми співали пісні, спілкувалися, грали, передали від сім'ї фізмату подарунки, але найціннішим для дітлахів стали наші міцні обійми та теплі посмішки. Ми побували у них на екскурсії, з нами спілкувалася завуч школи-інтернату, яка розповіла про побут та організацію навчання та вільного часу дітлахів, а також про людей, які працюють в інтернаті.
Після відвідування інтернату ми почували себе неоднозначно: з одного боку, ми розуміли, що зробили добру справу, а з іншого відчували, що наші життєві цінності дещо похитнулися – ми по іншому почали сприймати людські відносини, інакше поглянули на родинні взаємини.
Напевно, ця зустріч з вихованцями дитячого будинку змінила нас – ми вдячні дітлахам за це і обов’язково поїдемо до них ще не один раз.

Пискун К., 432 гр.

Міс та Містер університет 2015

29 квітня 2015 року у актовій залі СумДПУ ім. А.С. Макаренка відбулася подія, яка сколихнула весь університет і особливо фізико-математичний факультет – відбувся конкурс «Міс та Містер університету». Підготовка до шоу почалася за місяць до дійства – були обрані претенденти від кожного факультету, які отримали завдання від організаторів та почали розмірковувати над власними образами. А подумати було над чим, оскільки спочатку пропонувалися і змагання у кращій власній відеопрезентації, і парні виходи дівчат та хлопців, і танцювальні номери, і декламування віршів та інше. У день шоу боротьба конкурсантів була запеклою, бо кожен з учасників мав показати себе під час трьох дефіле, у власному відео, а також запальному танці "Ковбої", який, до речі, підняв увесь зал. Фізико-математичний факультет представляли улюбленці викладачів та студентів Мельнікова Олена та Первухін Владислав. Під час дефіле "Кіногерої" всі затамували подих, побачивши Оленку з Владом в образах гангстерів, «мурахи бігали шкірою» після відео Владислава, у якому він зачитав власний вірш про війну, а Оленка полонила глядачів власною презентацією у стилі «50 відтінків фізмату». Усі з хвилюванням чекали на рішення журі. А цього дня воно, як ніколи, було самим справедливим – нашим фізматівцям Первухіну Владиславу присвоєно титул «Містер глядацьких симпатій», а наша красуня Мельнікова Оленка стала переможницею конкурсу і виборола звання «Міс університету». Вкотре фізмат довів, що на факультеті вчаться не лише розумні та кмітливі, а й самі красиві та харизматичні студенти.
Вітаємо Оленку та Влада, а також увесь фізмат з перемогою! Ми – найкращі :)

Хілобок С.(431 гр.) та Пискун К.(432 гр.)

Студенти фізмату за чисте подвір’я

22 квітня 2015 року біля корпусу фізико-математичного факультету СумДПУ ім. А.С. Макаренка відбулася толока. Студенти з захопленням та гарним настроєм прибрали подвір'я: обкопали дерева, загребли минулорічне листя та прибрали сміття. Тож студенти фізмату за чисте подвір’я та за не засмічене навколишнє середовище. Сподіваємось, що природі сподобалась наша толока і скоро вона нас порадує своїм теплом і сонячністю!)

На фізматі лунали привітання до Дня Перемоги!

З моменту початку роботи радіо на фізико-математичному факультеті кожен ранок студентів стає бадьорішим. Та саме 7 травня з нього залунала музика, яка повідомила про наближення свята, яким гордиться кожен - День Перемоги. Саме цього дня всі були у вишиванках, а у 346 аудиторії готувався концерт. Його початок був настільки зворушливим, що у деяких глядачів з`явились сльози на очах. А починався він з відео-декламації вірша "Жди меня и я вернусь" студентами фізмату. Далі ведучі концерту Даша Власенко і Оксана Чепусенко нагадали нам про ті страшні події гітлерівської навали і світлого дня визволення. Студенти співали, декламували вірші, згадали і про події на Сході, які хвилюють кожного, адже всі з таким нетерпінням чекають перемоги і там. Вшанували пам'ять загиблих солдатів хвилиною мовчання. Але на ліричній ноті концерт не закінчився, адже це свято світлої перемоги, тому в кінці залунала пісня від всіх учасників концерту, яка так і називалася "Перемога". Фізмат радіє і сподівається на перемогу знову і вміло перемагає сам. Зі святом))

Придуха А., 411 гр.

Ветеранам!

Скорбота, вічна пам’ять ним,
Хто віддавав своє життя навіки,
Сміливими й такими молодими,
Їх пам’ятатимуть і наші діти.

Та скільки їх у землю полягло,
За рідну нашу неньку-Україну,
За те, щоб добре потім всім було,
Вони покинули свій дім, свою родину.

Їх не десятки, їх не тисячі,
Мільйони хлопців полягли на полі,
Так хочеться спасибі кажучи,
Упасти на коліна: «Ви дали нам волі!»

Та ще живуть, іще зосталися герої,
Хоч небагато залишилось тут,
Іще курличуть журавлі над головою,
І мир й свобода ще до нам прибудуть.

Дев’яте травня й сльози на очах,
А в серці дяка вам, герої!
Тюльпани трепетно держу в руках,
І їх так хочеться вручити ветеранам.

За чисте небо в нас над головою,
За мир, свободу, що подарували ви, 
За те, що живете донині Безмежно дякуємо ми.

Дубина Т., 421 гр.

Щиро вітаємо з Днем Народження!

Павленко
Анжела Володимирівна
(04.04)

Шамшина
Наталія Володимирівна
(14.04)
ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv