"ФізМат - вектор" №6(66) березень 2015 (розмір 5,88 МБ)
Анонс: |
Слово редактора: |
|
2 — Свято для жінок фізмату 3 — Шевченківське читання Так важко дихать в темноті 4-5 — День фізмату 2015 5 — Як студенти фізмату Місяць на Сонці шукали 6 — Тиждень ФізМатІнф 7 — “Сильний заряд” 8 — Призовий судоку |
Усім привіт! «Фізико-математичний факультет, як один з найстаріших факультетів Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, було засновано у 1924 році. У міцному та працьовитому колективі факультету від покоління до покоління передаються його традиції та звичаї, створені багатолітньою історією діяльності факультету. Вміння цінувати та поважати щоденну працю колег, мати активну життєву позицію, віддавати себе повністю улюбленій справі, високі моральні та духовні цінності складають основу золотих правил життя факультету. Плекаючи ці заповіти, мудрі професори та доценти, викладачі, факультету передають їх талановитій молоді - своїм студентам, майбутнім вчителям математики, фізики та інформатики...» З історії фізико-математичного факультету (http://fizmatsspu.sumy.ua/index/0-45) Наконечна Валентина |
Свято весни, квітів і кохання завітало й на фізмат! Ви правильно здогадалися – це 8 березня. Із самого ранку відчувався дотик весни: гарно прикрашений хол біля розкладу, пелюсточки запашних квітів та приємні усмішки жінок. На великій перерві кожна із представниць жіночої статі могла відчути себе справжньою королевою, адже стільки теплих слів, милозвучних віршів та ласкавих побажань лунають саме у такий чарівний день, підіймаючи настрій та створюючи незабутню атмосферу.
Звісно, що 8 березня – це особливе свято, тому чоловіки не обійшлися без креативу. Вони подарували кожній по незвичайному тюльпану. Чому незвичайний? Тому що він зроблений власноруч і буде нагадувати про приємні відчуття та емоції не один день. Усі були просто в захваті – і студенти, і викладачі, адже після такої уваги ні одна людина не залишиться байдужою.
Особливо порадував веселий мультфільм, який переніс усіх у безтурботне дитинство. Власноруч створений ролик з відомих і не дуже мультфільмів неоднократно підбадьорював, веселив та дарував гарний настрій.
Дякуємо за приємні емоції та сподіваємося, що такі сюрпризи будемо отримувати частіше :)
Відзначення 201-річчя Тараса Шевченка перетворилось в Україні у всенародне свято. У скрутні часи, які переживає наша країна, Великий Кобзар відкрився кожному з нас по-новому. Знов і знов ми розуміємо силу його Слова, переконуємось у тому, що він — Пророк. 10 березня о 12:00 у сквері біля пам’ятника Тараса Шевченка сумчани та гості міста вшановували 201-у річницю від дня народження Кобзаря. В рамках свята відбулась акція «Лунає Шевченко через віки», особливістю якої стало читання віршів письменника в унісон командами від кожного вищого навчального закладу. Студенти на відмінно впоралися з поставленою задачею, тим самим довівши свою шану Кобзареві. Після виконання поезій всі бажаючі заспівали повну версію Гімну України до 150-річчя від його заснування.
Так важко дихать в темноті,
Коли дим роз'їдає очі
Й думки нестерпні і сумні,
Що лізуть в голову щоночі.
Так важко дихать в темноті,
І думати лиш про хвилини,
Які в підступній самоті,
Збігаються в тяжкі години...
Так важко дихать в темноті
Й перебирати давні мрії,
Які вони були смішні,
Про що плекалися надії...
Так важко дихать, але все ж,
Не варто подих зупиняти,
І ти, згадаючи про це,
Почнеш лиш тихо посміхатись...
Так важко дихать в темноті,
Коли самотність душу роз'їдає,
Всі кажуть добре буде там,
Лише де нас с тобой немає
Так важко дихать в темноті,
Але чого і сам не знаю,
Коли самотній в тишині
Нічній в думках я засипаю.
Так важко дихать в темноті,
Але для сну часу немає,
Але для себе в тишині
Хтось шлях свій вірний вибирає.
Так важко дихать в темноті,
Розтанувши в думках прозорих,
Але хтось плаче саме в ній
Зникаючи у слізне море...
Кочмала О., І-2
Кожного року в останню суботу березня випускники фізико-математичного факультету СумДПУ ім. А.С. Макаренка дарують неперевершені емоції великій сім’ї фізмату – організовують святкування Дня фізмату.
Факультет з нетерпінням чекав цього дня! Усі викладачі та студенти ретельно готувалися до нього.
Тематика свята – завжди таємниця для гостей. І цього разу виявилося, що в одному залі зібралися знамениті зірки кіно. Червона доріжка, оскар, перегляд кінострічок – усе як у справжньому Голівуді.
Звичний хол фізмату важко було впізнати. Фотокартки зіркових викладачів не залишили байдужими нікого. Відеокамера фіксувала щирі та яскраві посмішки друзів після довгої розлуки.
Початок свята не змусив довго чекати, і усі поринули в перегляд захоплюючого кінофільму, режисерами якого стали наші п’ятикурсники. Свято було насичене різноплановими і несподіваними номерами. Тільки у такий день на одній сцені ми могли побачили тріо студентів та викладачів, які пустили в зал хвилю позитиву. Родзинкою Дня факультету завжди є виступ викладачів, і дуже багато прихильників з’явилося у новоствореного колективу «Падебасочки» завдяки їх запальному танцю та патріотичній пісні. Німе кіно та «Учитель танців» ще раз переконали в тому, що нас навчають не тільки розумні, а й креативні, співочі, танцювальні та гуморні, викладачі.
Організатори не порушили і традицій Дня факультету – провели посвяту першокурсників, які гідно пройшли “Надскладні” випробування і стали уже по-справжньому студентами нашого факультету. Проведений аукціон додав усім надії в успішному складанні літньої сесії.
Серця глядачів билися в унісон зі студентами 5-го курсу, які найбільше хвилювалися, і діклали максимум зусиль до організації свята. Хореографічні, вокальні, комічні та відео номери доповнювали один одного, створюючи незабутню кінострічку “День фізмату – 2015”, яку хочеться переглядати знов і знов!
P.S. Прихильники з нетерпінням чекають нових номерів та хітів від викладацького колективу «Падебасочки».
Хілобок С.(431 гр.) та Пискун К.(432 гр.)
Сонячне затемнення - це рідкісне явище, коли Сонце частково закривається Місяцем. Замість круглого Сонця ми бачимо серп. Відомо, що діаметр Сонця приблизно в 400 разів більший за діаметр Місяця, але Сонце Місяць із Землі виглядають приблизно одного розміру. У будь-якій точці Землі сонячне затемнення можна спостерігати в середньому один раз на 360 років.
20.03.2015, опівдні викладачі фізико-математичного факультету разом зі студентами вийшли на вулицю, щоб побачити це цікаве явище. Усі знають, що фізматівці найвинахідливіші люди! Так й сьогодні, за допомогою телескопа, дискети або світлофільтра усі змогли побачити це явище в різних кольорах: білого, червоного та жовтого. Мало хто спостерігав за цим неймовірним дійством раніше, а більшість з нас - бачив подібне вперше, і був дуже вражений. Майже півгодини всі спостерігали, як Місяць все більше і більше закривав Сонце собою. Сьогодні ми стали свідками часткового затемнення, яке було найбільшим за останні 16 років.
Кожний день проведений над математичними задачами, фізичними та інформатичними розрахунками - це свято для кожного хто хоч колись мав змогу побувати на фізико-математичному факультеті. Але ми захотіли зробити тиждень ФізМатІнф особливим, саме тому на факультеті був розроблений план, насичений цікавими подіями та яскравими малюнками. Тиждень ФізМатІнф включав в себе: "Інтелектуальний марафон" ,"Фізмат у графіті" - саме ці газети прикрашали стіни факультету. Інтелектуальне шоу "Слабкий заряд" , переможницею якого стала Світлана Хілобок. Незвичайним, наповнений дійсно цікавим сенсом був наповнений святковий концерт "Фізмат у житті студента", де фізики, математики та інформатики співали, показували презентації та присвячували вірші рідному факультету. Закінчився тиждень досить оригінально, три дружні науки які об'єднують студентів в одну родину, фізика, математика та інформатика розносили незвичайні подарунки - горішки і бажали всім-всім, щоб граніт науки було легше гризти. Але хоч ФізМатІнф і закінчився, настрій студентів піднесений, адже всі готуються до грандіозного свята - дня фізико-математичного факультету! Vivat Fizmat!
Придуха А., 411 гр.
18 березня 2015 року на фізматі СумДПУ ім. А.С.Макаренка проводився інтелектуальний конкурс «Слабкий заряд». У грі прийняли участь одинадцять студентів фізико-математичного факультету, кожен з яких захищав честь своєї групи. Деякі гравці прийшли навіть зі своєю командою підтримки.
Кожний раунд складався з цікавих запитань на кмітливість, уважність та знання з різноманітної тематики. Ведуча задавала питання по колу кожному з учасників гри. Студенти повинні були відповідати якомога швидше, адже на кожний раунд відводилося лише три хвилини. Родзинкою гри було те, що гравці шляхом голосування та доцільним поясненням самі обирали того, хто найгірше відповідав на питання і хто має піти.
Один за одним гравці виходили з гри, поки не залишилось двоє учасників-фіналістів. Для
визначення переможця кожному з них було задано по п’ять додаткових
питань, за результатами яких перемогу отримала студентка 431 групи Хілобок Світлана. Щоб відновити запас енергії, переможниці було вручена винагорода – шоколадний презент.
Вітаємо усіх учасників гри та групи їх підтримки із вдалим святом інтелекту і кмітливості та бажаємо у майбутньому нести лише сильний заряд!
Мартинова Н., 412 гр.
(25.03) Яременко Олексія Васильовича (31.03) |