"ФізМат - вектор" №5(65) лютий 2015 (розмір 7,74 МБ)
Анонс: |
Слово редактора: |
|
2 — “Весільний переполох на фізматі 3 — День закоханих Весела масляна 4-5 — Міс та Містер фізмат 2015 6 — “Мова—це золотий запас в житті народу” 7 — Волонтером бути модно Фізмат—більше ніж навчання 8 — Призовий судоку |
Усім привіт! Студентське життя - найпрекрасніша пора. Саме студентські роки самі цікаві і незабутні. Це час наповнений романтикою, безтурботністю. Лише в студентські роки людина починає проживати вже цілком доросле життя, ще не заповнену звичайними проблемами звичайного дорослого будня. Студентське життя — це час відкритих перспектив, можливість жити мріями про прекрасне майбутнє, віра у виконання всіх бажань і надія на відкритість усіх дверей. Тільки це пора максимально заповнює, що ще не встиг засмітитися повсякденними турботами, життєвий багаж знаннями, розвиваючи рівень мислень. В цьому номері Ви дізнаєтесь, яким насиченим був місяць для студентів, що відбувалось та чого досягли. Також призовий судоку =) Наконечна Валентина |
13 лютого на честь Дня всіх закоханих фізико-математичний факультет влаштував «весільний переполох». З самого ранку двоє чарівних янголят пригощали всіх цукерками, кожний студент та викладач з задоволенням куштував солодощі.
На великій перерві у холі відбулося щорічне урочисте весілля закоханих. Також була можливість розлучитися попередньо одружених пар. Охочих подивитися зібралось чимало. Нареченій вдягали весільну фату , а нареченому – краватку. Звісно , не обійшлося без традиційного букету квітів. Після незвичайної присяги у вірності та розпису , молоді обмінювалися кільцями. Одружені також, після випитих «бокалів шампанського» закріплювали свій шлюб першим танком молодят. Після церемонії узаконення шлюбу, молоді отримували офіційний документ про шлюб. Одружитися могли також й не традиційні пари.
Отже, свято принесло багато позитивних емоцій та залишило неабиякі щасливі спогади. Залишається лише побажати щастя та солодкого життя молодятам.
Мартинова Н., 412 гр.
День святого Валентина щороку набуває усе більшої популярності, і СумДПУ у його святкуванні – не виняток. 12 лютого 2015 року у центральному корпусі нашого університету вкотре було проведено конкурс на кращу пару. Кожен структурний підрозділ делегував на це шоу хлопця і дівчину, які доповнювали один одного і сприймалися як єдине ціле.
Фізико-математичний факультет завжди приймає участь у цьому конкурсі і завжди результативно – цього року пара від факультету, Вельбой Владислав і Вовк Аліна, виборола перше місце і виявилася найхаризматичнішою парою, яка стала кращою у конкурсах інтелекту, декламації, танців. Останній, захопив усіх, і учасників, і уболівальників, які підтримували пари гучними оплесками. Усі учасники отримали подарунки та мали можливість зареєструвати свій шлюб. Гарний настрій і чудова атмосфера свята запам’ятаються надовго.
Терещенко О., 532 гр.
19.02.2015 у СумДПУ ім. А.С.Макаренка відбулося святкування Масляної. Розпочалося це дійство ярмаркою, в якій брали участь студенти всіх факультетів. Коронною стравою були млинці з різною начинкою. Приємно зазначити, що головним кулінаром фізико-математичного факультету стала іноземна студентка 431 групи Какаджанова Шемшат, яка з великим ентузіазмом взялася за приготування традиційних українських страв. Вийшло дуже смачно. Особливою родзинкою свята став студент 412 групи фізико-математичного факультету Первухін Владислав, – він співав пісні на замовлення. Слухачі були в захваті не лише від млинців, а і від його чарівного співу. Свято вийшло веселим і смачним!
Власенко Д., 431 гр.
Нарешті ми дочекались нашу найочікуванішу подію, яку студенти фізмату чекають кожен рік. Це конкурс «Міс і містер фізмат». Ця подія зацікавила безліч глядачів, які із захопленням дивились конкурсну програму. До якої ввійшли дефіле, візитки, відео і танець. Дійсно, атмосфера там була чудова! Хоча всі вболівали за своїх претендентів , але також і підтримували інших конкурсантів. Наші міс та містери продемонстрували свої навички танцю, співу, акторського майстерства. І знову підтвердили думку, що на фізматі не тільки розумні, а ще красиві та талановиті.
Кожен конкурсант заслуговував на перемогу, але звання «Міс і містер фізмат» отримали Мартинова Алла та Первухін Владислав! За думкою журі вони виявилися найкращими. Але про інших конкурсантів не забули, вони перемогли у певній номінації і отримали дипломи та подарунки.
Міс розумниця - Благодирь Ірина, Міс грація - Рубан Аліна, Міс креативність - Мартинова Алла, Міс ніжність - Падалка Дарина, Міс посмішка - Савельєва Ольга, Міс природність - Рибалка Аня, Віце-міс Фізмат - Рубан Аліна.
Містер креативність - Попович Олексій, Містер мужність - Москаленко Сергій, Містер посмішка - Володін Андрій, Містер харизматичність - Первухін Владислав, Віце-містер - Попович Олексій.
Після конкурсу претенденти залишились задоволені конкурсом і пішли додому з гарним настроєм. Учасники поділились таємницею, що участь у конкурсі їх зблизила і вони почали спілкуватись краще. А виступаючи на сцені вони бажали один одному перемоги. Усі дякували цьому конкурсу за море вражень і за те, що дружна фізматівська родина почала зближуватись. Так шкода що свято так швидко закінчилось, але не варто засмучуватись, будемо чекати через рік нових конкурсантів, які гідно підтримають цю традицію.
Мусієнко Ю.,511 гр.
21 лютого 2015 року — Міжнародний день рідної мови. На честь цього свята на другому поверсі фізико-математичного факультету працівники бібліотеки влаштували подорож сторінками українських книг. Хто, як не вони знає, на скільки глибока, ніжна й милозвучна може бути українська мова. Студентам розповіли про походження мови, її значущість у житті людини, про духовну їжу та пісні, які живуть і передаються з покоління в покоління. Увазі студентів також були представлені цікава література та цитовані рядки віршів славнозвісних українських поетів.
Усі присутні вкотре переконалися, що «Мова — це золотий запас в житті
народу».
Мартинова Н., 412 гр.
Як це бути вчителем для тих хто набагато старше тебе? Напевно, не кожен студент педагогічного вишу міг зіткнутися з такою дилемою. Як навчити тих людей, які у свій час виховували покоління наших батьків? Ці питання виникали в наших головах перед першим уроком інформатики у якості волонтера.
Це був дуже відповідальний і хвилюючий момент, оскільки спочатку ми не дуже «горіли» бажанням ставати волонтерами і вагалися, але з легкої руки декана фізико-математичного факультету Світлани Віталіївни вирішили усе ж спробувати.
Цей перший урок був найскладнішим у нашій небагатій практиці. Емоції та проблеми змішалися, серце неймовірно билося, було дуже жарко, пересохло у горлі, не працювало обладнання – усе це разом не давало зосередитися на самому уроці. Але ми змогли впоратися з хвилюванням та технічними негараздами і провели свій перший урок. У нас вийшло!
Після того, як все закінчилося, ми не могли заспокоїтися ще години з дві, обговорюючи враження. Ми згадували вдячні посмішки на обличчях стареньких дідусів та бабусь. В їх очах був вогонь, вогонь бажання дізнатися щось нове, вогонь до знань. Нам не потрібно було розповідати дуже складні речі (а нас це турбувало), наша задача була донести до них думку, що новітні технології для них не є чимось далеким та неосяжним.
Після кожного наступного уроку було дуже приємно бачити у очах наших слухачів вдячність за те, що ми з розумінням відносимося до їх незнання і пробуємо навчити чогось, що може знадобитися у повсякденному житті. Такі моменти «на раз» знімали втому після важких занять в університеті та вмить могли підняти настрій, що іноді і «робило» повністю наш день. Завдяки цим урокам ми зробили один великий висновок: коли ти у справу вкладаєш частку себе, то натомість отримуєш головне для педагога – вдячність і щиру посмішку, а твоя душа при цьому не міліє, а збагачується.
Як волонтери ми викладаємо вже майже рік і робимо це з радістю. Нам приємно відчувати себе потрібними майже незнайомим людям. Це як наркотик, спробував один раз і не можеш зупинитися. А ще для себе ми зрозуміли: «Волонтером бути модно, волонтерство – це круто».
Владислав Бронніков, Юрій Матяш, 431 гр.
Безжально пролітають дні і роки,
Садок дитячий, школа, універ,
Прямують у майбутнє вільно кроки
Дорослі стали, друзі, ми тепер.
Семестр четвертий майже закінчився,
І за плечима пролетіла практика шкільна,
І на фізматі я вже дечому навчився:
Що означає термін «третя похідна»!
Студентські роки – це щось незвичайне,
і з кожним днем ми пізнаємо все нове
І наш фізмат – це більше ніж навчання
Бо з ним ще й інтеграл ми відзнайдем!
Душенко П., 521 гр.
(17.02) Лиман Федір Миколайович (22.02) Стадник Олександр Дмитрович (23.02) Шкурдода Юрій Олексійович (27.02) |