"ФізМат - вектор" №3(63) листопад 2014 (розмір 6,28 МБ)
Анонс: |
Слово редактора: |
|
2 — «Фальшиві ролі» 3 — Фізмат—це моє життя! 4 — Фізмат у науковій бібліотеці УАБС. «Величезна» ярмарка СумДПУ 5 — Який же рідний цей фізмат! 6 — Веселе свято—День студента! 7 — Наша «Командочка» 8 — Призовий судоку |
Усім привіт! В мальовничій країні, на узбіччя міста Суми - стоїть університет. Саме в ньому навчають майбутніх педагогів, які потім підуть навчати інших дітей та студентів. Один з найстаріших факультетів – це фізико-математичний. Студенти фізмату відрізняються з-поміж інших студентів розумом та всебічним розвитком. Це студенти у всьому кращі: навчанні, спорті, культурі. Та найбільших досягнень вони набувають у житті виховуючи майбутні покоління точними науками. Саме вчитель відіграє одну з найважливіших функцій у виборі майбутньої професії. Такі добрі, розумні, найкращі педагоги фізико-математичного факультету закладають знання в студентів, щоб ми обов’язково вийдемо з цього університету освіченими людьми, які надалі зможуть привертати своїх учнів до математики та фізики. Тому в цьому номері піде мова саме про СТУДЕНСТВО!!! Наконечна Валентина |
Дошка оголошень: |
Заходи та свята: |
Приймаємо
поезію та лірику для видання
збірника
«Ода фізмату» Для студентів фізмату запроваджуються консультації від старшокурсників. Консультації проходять кожного четверга! |
3-4 грудня —
науково-практична конференція
НПК-2014; 8 грудня — круглий стіл «Молодь і майбутнє ФМФ»; 9 грудня — фотовиставка «Мій рідний, мій улюблений фізмат» 10 грудня — презентація фільму про ФМФ та книги «Історія фізико-математичного факультету» 10 грудня — фотовиставка «Мій рідний край — Сумщина» |
Мене бентежить став той факт,
Що свою силу втратило кохання,
І всю романтику замінює «Контакт»,
залишилася гра «Любов-зітхання»
Всі мають ролі та фальшиві маски,
І ллється та брехня без перепон,
Напевно нам потрібні нові маски,
І може щастя буде, може і любов.
Здається, надто думаємо з вами,
Що,коли,й як, робить та говорить,
не всі думки підтримуєм словами,
Навіщо так фальшиво в світі жить?
Відкрий же серце та довірся тій людині,
Якій ти не байдужа, а може й дорога,
Почнеш ти жити, віддасись родині,
І відпливеш навіки в щасливі берега.
Харченко А., 421 гр.
1. В який період навчання в школі у Вас проявилася любов до математики?
По-перше я навчався в початковій школі. Система там була досить цікава: один учитель одночасно вів 2 класи. Початкова школа мала 4 класи, перший і третій, а потім вони переходили другий і четвертий. Було 2 вчителя і обидва – чоловіки. Це було досить цікаво, ти сидиш в першому класі, а поряд розв’язують задачі учні третього класу. Інколи вчитель навіть запрошував першокласника на задачу третього класу, або другокласника на задачу четвертого, якщо чотирьохкласник не міг цього виконати. Ось тут все і почалося.
2. Чи планували Ви вступити саме в Сумський державний педагогічний університет?
Однозначно! Батьки хотіли щоб я вступив в лісотехнічний інститут, а я все-таки вирішив в педагогічний інститут, саме на фізмат.
3. Яке було студентське життя?
По-перше, в студентські роки я був заступником голови профкому інституту. Тому, практично знав всіх студентів. На фізматі в той час було по дві групи, тобто 50 чоловік. Взагалі, в інституті було 3 факультети: природничий, філологічний та фізико-математичний. Тому, було все досить бурхливо, цікаво, злагоджено, особливо восени, завжди виїжджали на польові роботи на місяць, там все з’ясовувалось, хто чого вартий.
4. Найяскравіший момент ваших студентських років?
У мене є фотографія де фізмат має всі кубки. Розігрувалися тоді всі кубки: спорт, наука і культура. Так всі кубки були у нас. Це той момент коли я був на п’ятому курсі, деканом був Гулак Юрій Константинович. Цікавий момент, тоді вирішували: як зайняти перше місце з художньої самодіяльності? Сиділи дуже довго, цілу ніч придумували. Зараз це звичайно не дивно, а на той час… Взяли глобус, розбили дзеркало і глобус обклеїли шматочками дзеркала. Глобус на сцені повісили на довжелезну нитку, розкрутили її, вона крутиться досить довго, і на глобус направили промені. Колектив виконав одну пісню і цього вже було достатньо щоб ми зайняли перше місце.
5. Як університет вплинув на Ваш особистісний і професійний ріст?
Безпосередньо, прямо і безпосередньо! Університет – ЦЕ ВСЕ МОЄ ЖИТТЯ!
6. Кому Ви завдячуєте як колишній студент за свій професійний ріст?
В той час, закінчуючи інститут, я ще не знав такого терміну як «аспірантура». Але після того як залишився працювати на кафедрі математики, я навчався на спеціальності математика-фізика. Далі потрібно було рухатися, я їздив аж до Казані щоб вступити в аспірантуру. Для України було виділене одне цільове місце, але поїхавши туди, бо там вже був професор похилого віку і тому в мене не вийшло, проте я вступив в аспірантуру до Києва. Ну і тут я завдячую моєму науковому керівнику - Чернікову Сергію Миколайовичу, між іншим його аспірантом був відомий академік Глушко. Дисертацію завершив достроково.
7. Що Вам зараз подобається в студентах і чого не вистачає?
“Подобається повна свобода, а не вистачає того, що у студента не має мотивації для навчання.
04 листопада 2014 року відбулася екскурсія студентів фізико-математичного факультету до наукової бібліотеки УАБС НБУ. У холі бібліотеки студентів радо привітала екскурсовод, яка знайомила зі структурою бібліотечних фондів та особливостями роботи читачів з електронними каталогами за допомогою сенсорних дисплеїв. У залі наукового абонементу бібліотеки були продемонстровані RF-технології маркування літератури та можливості самообслуговування читачів за допомогою електронних «букоматів». Цікаво було побувати у залі видань на електронних носіях, дізнатись про заходи, що відбуваються у великому та малому конференц-залах бібліотеки. Зокрема, на базі бібліотеки розгорнули свою діяльність Інформаційний центр Європейського союзу та Польсько-українського центр. Дякуючи екскурсоводу за змістову та цікаву розповідь, студенти відзначили, що їх вразив високий рівень обслуговування читачів на основі постійного підвищення фахового і культурного рівня бібліотечних працівників, максимально комфортні умови, створені для користувачів бібліотеки, та вільний доступ до фондів бібліотеки для роботи з різними джерелами інформації.
Куди біжать студенти на перерві? Відповідь одна: до буфету! Але 7 листопада 2014 року усі зібралися у центральному корпусі СумДПУ ім.А.С.Макаренка, де відбувся ярмарок із незвичними товарами, присвячений Дню української мови.
Кожен факультет був гостинним і привітним до покупця: широкий асортимент вражав, столи прогиналися під кількістю.
Фізико-математичний факультет дивував смачними тортами, які, як запевняли відвідувачі, були справжніми шедеврами кулінарного мистецтва.
Фішкою ярмарку був аукціон, кошти з якого та з самого ярмарку будуть перераховані на підтримку воїнів АТО.
Ми розуміємо, що цього недостатньо для припинення військових дій, але намагаємось хоч так підтримати наших земляків – щирі листи і зароблені кошти напевно не будуть зайвими!
Я навчаюсь на фізико-математичному факультеті Сумського державного педагогічного університеті ім. А.С. Макаренка. Це один з найстаріших та найкращих факультетів цього університету.
Мій факультет – це не тільки стіни з газетами, розклеєними по всім поверхам, з оголошеннями про те, куди можна поїхати, на що подивитися, це люди й події, що змінили мій світ. Незважаючи про те, що я тут навчаюся лише декілька місяців, фізмат відкрив для мене нові грані життя. Я відчула себе частинкою чогось великого – частинкою студентства. Почалося зовсім нове життя, не схоже на те, що було у школі. Нові обличчя, нові знайомства! Якою ж диковинкою для мене слало те, що викладачі до тебе звертаються на Ви, що не прагнуть тебе вколоти на засоромити, якщо не вивчиш предмет. Тут тебе вислухають, як рідну дитину, дадуть пораду, не дозволять впасти духом. Від такого ти, першокурсник, починаєш розуміти, що ти щось значиш у цьому світі.
Спасибі тобі, фізмат, за теплий прийом. Тепер на цілих п’ять років ми зв’язані з тобою путями співпраці і взаємної, сподіваюсь, симпатії. Я впевнена, що проведу тут незабутні роки бурхливого самовдосконалення.
Помазан В., 422 гр
«Сонное, теоретически умное дитя, естественно не желающее трудиться» - це студент. Але коли доходить діло до творчості, то студенти креативні та странні. Особливо, якщо ця творчість – окраса їхнього власного свята.
Саме 17 листопада 2014 року в актовій залі СумДПУ ім. А.С.Макаренка відбувся концерт, присвячений міжнародному Дню студента.
Початок свята для дівчат був несподіваним – кожна гостя отримала подарунок від компанії «Mary Kay» і тижневий абонемент до фітнес-центру. Потім лунали пісні, демонструвалося відео, підводили підсумкись раніше оголошених конкурсів.
Були визначені мешканці найкращих кімнат, про що розповів голова студентського профкому СумДПУ Олексій Бурлака. Були продемонстровані відеовідмазки «Чому я запізнився на пару», сценарій і відеомонтаж яких реалізували студенти фізико-математичного факультету, а також ІФК, природничо-географічного та історичного факультетів.
Дуже хотілося почути оцінки та переможців цього конкурсу, але наші організатори поки що мовчать. Сподіваємося, що вони так забарилися тому, що розмірковують над визначенням найкращого відео, а не тому, що не усі структурні підрозділи прийняли участь у цьому конкурсі.
Загалом свято було чудовим і веселим!
Студенти вміють жартувати. Вони жартують над усім, бо це найвеселіша молодь. Українці завжди вирізнялися умінням пожартувати.
А на КВК в СумДПУ в цьому році своє почуття гумору продемонстрували такі команди: «Командочка»(фізико-математичний факультет), «С умыслом» (ІФК), «Дети Заратустри » (історичний факультет), «5 этаж» (ІПП) і «Квітник» (факультет мистецтв).
Жарти були на різні тематики, але основною темою була: «Від сесії до сесії живуть студенти весело». Групи підтримки весело вітали свої команди на сцені. Було відкрите справді насичене життя студента.
Жарти оцінювало компетентне журі. Студенти представляли різні мініатюри. Відразу була помітна злагоджена робота команд.
Фізико-математичний факультет дивував жартами у стилі Гаррі Поттера. Капітаном команди є Юрій Матяш, а ведучим – Владислав Первухін.
Всі команди були представлені в трьох номінаціях: «Візитівка», «Від сесії до сесії живуть студенти весело» і «Вечора на хуторі поблизу Сум».
Фіналісти КВК зможуть позмагатися між собою 1 квітня – у міжнародний день сміху. Тож бажаємо учасникам креативу та гарних жартів
Придуха А., 412 гр.
01.11 Пасько Ольга Олександрівна 08.11 |