"ФізМат - вектор" №2(62) жовтень 2014 (розмір 7,07 МБ)


Анонс:
Слово редактора:
2 — Рідна Україна
3 — Від студентки до декана
4 — Жахи не тільки на заняттях або Happy Halloween!
5 — Не тільки навчання
6-7 — Кубок декана з міні-футболу
7 — Алло, ми шукаємо таланти
8 — Призовий судоку
          Усім привіт!
Осінь - не сама весела пора року. Сіре небо, дощ - і настрій стає похмурим. Саме в цей час почнуться труднощі, недоспані ночі, не вистачатиме часу. І тільки цікаві події звеселяють та зігрівають душу. В газеті Ви дізнаєтесь дещо про цікавих видатних людей та про цікавинки, які були в цьому місяці. Також на Вас чекає складне, але призове судоку.

Наконечна Валентина


Дошка оголошень:
Заходи та свята:
Макетуємо стіннівки до Дня студента;
Приймаємо фотографії для виставки “Мій рідний край—Сумщина”;
Збираємо групу підтримки на змагання з волейболу.
7 листопада—благодійна ярмарка;
17 листопада—концерт до Дня студента;
Фото—виставка “Мій рідний край—Сумщина”
21 листопада—танцювальне шоу Студденс
Конкурс на кращу групу факультету


Рідна Україна

Я живу на своїй Богом даній землі,
Своїй прекрасній країні,
Коханій блакитно-жовтій Україні!
Як в грудях пектиме туга
Згадай часи козацькі,
Зелені полонини,
Згадай як ми були малими,
Згадай тих людей що боролись до тебе,
Душа їх полинула давно вже в небо…
А в тебе є час - борися за віру!
Борися за свою рідну країну.
А як душа полине в рай,
То Бога попрошу навіки,
Нехай поверне мене в край
Де вперше я відкрив повіки!

Кочмола О., гр. І-2

Від студентки до декана!

1. Чи планували Ви вступити до СумДПУ?
Закінчувала 10 клас і мріяла навчатися в Ленінградському державному університеті на фізичному факультеті. Про Сумський педагогічний інститут навіть і не знала. У червні місяці склала 4 екзамени і повинна була бути зарахована на обрану спеціальність з філфаку, але у зв’язку з природніми умовами і особливостями клімату того регіону, стан здоров’я не дозволив залишитися там, і я приїхала в рідне місто Ромни. Розпочався другий етап мого вступу до вишу. Планувала вступити до Гомельського університету (Білорусія) теж на фізичний факультет.

2. Хто вплинув на Ваше рішення?
За час підготовки (у мене був місяць липень) класний керівник, директор школи і батьки весь час переконували вступити до Сумського державного педагогічного інституту ім. А.С.Макаренка на фізико-математичний факультет спеціальність «Фізика». І 31 липня 1976 року їм вдалося мене переконати і відвезти документи саме в цей ВНЗ. Іспит з фізики у серпні склала на «відмінно» і першого вересня стала студенткою.

3. Розкажіть про студентські роки.
Оскільки вступила на факультет примусово, перший семестр мріяла перевестися до іншого ВНЗ, тому громадською роботою зовсім не займалася, а тільки вчилася, вчилася і тільки вчилася. У другому семестрі з’явилися пропозиції від членів профспілкового комітету студентів та членів комсомольської організації приймати участь у інститутських та факультетських заходах. Енергії було багато і я вирішила себе спробувати. Пропозиція взяти участь у студентському інтернаціональному будівельному загоні в Болгарії повністю відкинула мої мрії про інший ВНЗ. Отже, після поїздки в Болгарію, починаючи з 1 вересня 1977 року, будучи студенткою другого курсу і розпочалося моє студентське життя. У жовтні цього ж року – заступник голови профспілкового комітету факультету. На третьому курсі – голова профспілкового комітету і кандидат у члени КПРС. На четвертому курсі – член КПРС і член профспілкового комітету інституту. І весь цей час вважала, що студенти фізмату – найкращі, найкреативніші, найцікавіші!

4. Як фізмат вплинув на Ваш особистісний професійний ріст?
Завдяки моєму фізмату я така, яка є. Я стала тут особистістю, я виросла тут зі студентства до декана мого улюбленого факультету. Сьогодні я розумію як правильно є обраний мною шлях мого життя. Як би розпочати заново, я б НІЧОГО не змінювала!

5. Що для Вас фізмат?
Для мене фізмат – моє життя, моя сім’я, мій відпочинок, мої думки, мої успіхи…

Жахи не тільки на парах або Happy Halloween!

На фізматі жахи можна побачити не лише на державних екзаменах, а й завітавши на хеловін! Цього року вся нечисть зустрілася 30 жовтня в 349 аудиторіїї на веселій дискотеці. Образ кожного був неповторним. Хто був джокером, а хто хитрою кішечкою або скелетом. Всі були в костюмах, а той, хто не зумів зробити макіяж відразу ж завітав до майстерні жахів. Саме там наша художниця Олена Приходько доповнювала образи яскравими малюнками на обличчях.
О 18:00 почалась святкова дискотека, яку відкрив танцювальний колектив «Модерн» своїм запальним танцем. Ді-джей вибрав найкращу музику для тих, хто вміє рухатися в такт!
Самоврядування фізмату підготувало цікаві конкурси, аби ніхто з присутніх не сумував. На перший конкурс набиралася команда з трьох дівчат,які мали назвати шість компонентів приворотного зілля ,і трьох хлопців, які мали назвати ознаки вампіра. На другий конкурс були запрошені лише ті, хто любить ласувати бананами.
Між конкурсами були цікаві номери художньої самодіяльності від Влада Первухіна та Наталії Старовойтової. Третій конкурс був досить таки особистого характеру. Дівчата та хлопці відповідали на цікаві запитання, які приготувала ведуча – Оксана Чепусенко. За вірні відповіді учасники отримували цукерку, а хто зібрав найбільше того пара й виграла!
Всі учасники були нагороджені пам’ятними подарунками про цей вечір. А містером і міс жахів у цьому році стали Віта Баранова та В’ячеслав Малявка. Вітаємо їх з цим почесним титулом.
У гуртожитку також проходив хеловін, але під гаслом: «Цукерки або смерть!».
Такою підготовкою до свята були задоволені всі. Happy Halloween!

Придуха А., 412 гр.

Не тільки навчання!

22 жовтня 2014 року студенти фізико-математичного факультету прийшли до Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І.Г. Харитоненка, щоб допомогти волонтерам у виготовленні маскувальної сітки для наших військових, що знаходяться в зоні АТО. Робота копітка. Тендітні жінки вручну вплітають у сітку шматки тканини. Завжди бракує рук та матеріалів. Кожного дня виготовляється одна, іноді дві сітки. Кажуть, було б швидше, якби було більше робочих рук. Тож, чим більше зголоситься людей, тим більше маскувальних сіток можна зробити для наших захисників. Поки що тканину для сіток приносять волонтери. Її ріжуть на клаптики розміром 3 см на 40 см, вона має бути обов’язково «захисного кольору» та з натуральних речовин, аби ті не плавились під час горіння. Ми знаємо про те, що такі сітки недосконалі, вони швидко вбирають вологу та швидко спалахують. АЛЕ правда в тому, що краще нехай сітка буде мокрою, а наші хлопці будуть живими, аніж одержать страшні опіки від плавкого синтетичного матеріалу! Ми вдячні всім, хто знайшов час допомогти нашим захисникам.
Особлива подяка студентському самоврядуванню та активістам другого курсу фізико-математичного факультету.

8 жовтня 2014 року біля центрального корпусу Сумського державного педагогіч-ного університету ім. А.С. Макаренка відбувся традиційний футквест, присвячений Дню працівника освіти. У змаганні приймали участь усі факультети університету. Після знайомства з командами та їх девізами почалося дійство. Конкурси були цікавими та жвавими: дуже важко без допомоги рук дістати яблука з води і передати іншим, пробігти естафету, прудко вимилити брусок мила. Але фізматівці впоралися. Знай наших! Хоч кожна команда і мала своїх уболівальників , які підтримували своїх девізами та кричалками, усе ж кубок переможців вибороли студенти фізико-математичного факультету, які минулого року також були першими. Вітаємо усіх нас і особливо команду переможців! Це вже стає доброю фізматівською традицією :)

Кубок декана з міні-футболу

Ось і минули змагання з міні-футболу «Кубок декана». Довгоочікувані змагання…де можна було проявити свої здібності з даного виду спорту та отримати насолоду від самої фізматівської атмосфери.
Як відомо, усі наші хлопці полюбляють бігати з м’ячем, тому й скільки років поспіль ми можемо спостерігати щоосені змагання з футболу. Цей рік не є вийнятком.
Участь брали студенти 1-х – 5-х курсів та випускники нашого факультету.
Ігри почалися завзято, можна було побачити у кожного гравця блиск в очах – це жага до перемоги. Команди вперто йшли до поставленої мети, були різні емоційні напруження, переживання…і деяким вдавалося подолати це все й показати результат.
Найбільш завзятішими у спортивній боротьбі виявилися 4-й і 5-й курси, 1-й та «Випускники», котрі грали у півфіналі та фіналі відповідно.
Із напруженого матчу бронзові нагороди виборола команда 5-го курсу – минулорічні чемпіони. Але вся увага була зосереджена саме на тій грі, де виявилися найсильніші – за перше місце. Приємно відзначити, що поповнення нашого факультету виявилися досить сильними гравцями. Перш, ніж дістатися до даного етапу, пройшли груповий відбір, де стали 100%-ми лідерами. На цьому прикладі й можна сказати, що в спорті новачки долають фаворитів. :) Отже, про фінал… Була складна сутичка, обидві сторони проявляли сильну командну гру та бойовий дух. Але сильніший визначився й без додаткового часу. Чемпіонами цього року стала команда «Випускники».
Усі нагороджені грамотами, найспритніші – медалями та солодкими призами, ну а переможці звісно й кубком, що підкреслював їх непереможність цього року.
Були визначені кращі гравці турніру. Номінації «Кращий воротар», «Кращий бомбардир», «Кращий нападник» отримали футболісти команди переможців, а кращим захисником став Ганжара Роман.
Не можна забувати й про вболівальників, котрі створювали підтримку спортсменам та справжню атмосферу змагань, і тому їм варто подякувати!
Щиро вітаємо призерів та переможців…та й взагалі всіх учасників! Бажаємо майбутніх найвищих досягнень у всьому! Як би там не було, визначилися сильніші, але перемогла…дружба! Так, саме вона. Приємно було спостерігати взаємодопомогу та вболівання один за одного. Без цього футзал був би не таким яскравим.
Сподіваємося, що наступного року спостерігатимемо не менш захоплюючі враження та емоції. Із нетерпінням чекаємо наступних змагань. Будьте такими ж спортивними! Бачили скільки було байдужих до футболу, але не до учасників дівчат? Футболісти, мотайте на вус!
Уже вкотре ми переконуємося, що фізмат дійсно є однією родиною, і цим варто пишатися!
Особисто від себе, мені хотілося б подякувати нашим хлопцям за те, що прийняли у свої «бої» дівчину, яка могла б усім тільки заважати. Дякую за підтримку, було дуже приємно знаходитись цій атмосфері. А привітання під час нагородження за участь – то взагалі…!Вітали, як переможця… ДЯКУЮ! ВИ НАЙКРАЩІ!

Помазан В., 422 гр

Алло, ми шукаємо таланти!

Хто сказав, що педагоги знають лише свої предмети? Це не про студентів Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка. 23 жовтня 2014 року на гала-концерті конкурсу «Алло, ми шукаємо таланти» студенти демонстрували свої уміння у танцях, співах та в художніх декламуваннях. Були присутні і хвилинки гумору, зокрема КВН. Відчувалися нотки осені в пісні історичного факультету, а екскурсію по східних країнах нам провели разом з танцем «Метелик», новинкою була презентація оригінальних фото робіт. Фізико-математичний факультет представив себе у трьох номерах: сучасного танцю, який під керівництвом Світлани Хілобок нам продемонстрував танцювальний колектив «Модерн», ліричного віршу «Ты не любиш меня…» у виконанні Владислава Первухіна (автор віршу Сергій Єсенін) та філософського репу Наталії Старовойтової « Нас замыкали берега». Не можливо пропустити те, як вболівали глядачі. Голосні оплески та гучні вітання були розбавлені, свистками та кульками, а також, кожен факультет продемонстрував свій прапор та те, що вони є дійсно однією великою сім’єю.
Учасники отримали велике задоволення продемонструвати свої вміння, а для декого це був дебют на великій сцені університету.
Усі були нагороджені дипломами за участь, а Владислав Первухін отримав диплом першого ступеня.

Придуха А., 412 гр.

Щиро вітаємо з Днем Народження!

Юрченко Артем Олександрович 05.10

Дєдушева Інна Володимирівна 20.10

Петренко Сергій Іванович 25.10

Хворостіна Наталія Анатоліївна 25.10ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv