Головна » Календар » Новини

Вітаємо кафедру математики!
22.05.2013, 14:42

            В травні до кафедри математики летять зворушливі слова привітання з нагоди святкування кафедрою свого вісімдесятип'ятирічного ювілею.
          Кафедра математики є однією з найстаріших кафедр Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. З 1924 року вона функціонувала в структурі вищих курсів як відділення з підготовки вчителів математики, фізики та технічних дисциплін, а в 1936 році у зв'язку з перейменуванням навчального закладу на Сумський державний педагогічний інститут була виділена в окремий підрозділ.

          Кафедра математики з дня свого заснування займає пріоритетні позиції в Сумській області у галузі підготовки вчителів математики, фізики та інформатики. Науковою опорою, духовним наставником та беззаперечним лідером кафедри є знаний в Україні та за її межами науковець-алгебраїст, доктор фізико-математичних наук, професор Лиман Федір Миколайович. На його думку "від математичної та методичної підготовки, особистих якостей майбутнього вчителя математики залежать професійна компетентність і здатність організувати навчально-виховний процес на рівні сучасних вимог. Центральне місце у досягненні поставленої мети в педагогічному вищому навчальному закладі посідають навчальні дисципліни, що викладаються колективом кафедри. На ці предмети покладено важливі завдання створення умов для успішної соціалізації та самореалізації майбутніх вчителів математики, формування їх критичного мислення, набуття молоддю важливих життєвих орієнтирів і компетентностей. Очевидно, що творче засвоєння учнями шкільного курсу математики можливо лише за умови творчої роботи педагога…".
          На сьогоднішній день на кафедрі математики працює потужний викладацький колектив, що забезпечує підготовку студентів з фахових навчальних дисциплін, здійснює керівництво курсовими, дипломними та магістерськими роботами студентів. На базі кафедри здійснюється підготовка аспірантів у галузях алгебри та методики навчання математики.
          Викладання курсів математики та методики навчання математики забезпечують: доктори наук Лиман Ф.М. та Чашечникова О.С.; кандидати наук, доценти Власенко В.Ф., Лукашова Т.Д., Мартиненко О.В., Одінцова О.О., Петренко С.В., Погребний В.Д., Розуменко А.О., Семеніхіна О.В.; старший викладач Чкана Я.О., викладачі Бойко О.М., Лиман Н.Ф., Колесник Є.А., Хворостіною Ю.В., Шишенко І.В.
          Слід зауважити, що з самого початку кафедра обрала правильну та оптимальну стратегію розвитку, органічно поєднуючи наукову та педагогічну діяльність. Колективом кафедри підтримуються дружні зв'язки з провідними університетами Росії, Білорусії, Польщі, Болгарії, Німеччини, США та інших країн; кожного року проводяться наукові та методичні конференції та семінари з актуальних питань сучасної математики та методики навчання математики в середній та вищій школі. На базі кафедри математики плідно працюють наукові лабораторії, що займають провідні позиції у дослідженнях з алгебри та методики навчання математики. Щорічно колективом кафедри математики видається понад 50 наукових монографій, посібників, статей у фахових періодичних виданнях, у тому числі, й закордонних.
          Приємним сюрпризом для викладачів кафедри стали вітальні слова у листівках, що неочікувано надходять цими днями до кафедри. Керівництво області, міста, університету, колеги з інших наукових та освітніх установ, інших структурних підрозділів нашого університету, випускники та студенти фізико-математичного факультету щиро вітали викладачів кафедри зі знаменною датою, бажаючи кафедрі наснаги та розвитку, наукових досягнень і процвітання.
          Родзинкою та романтичною ноткою у офіційності святкувань стали урочисті зібрання, де у піднесеному настрої, колектив кафедри задув вісімдесят п'ять свічок на церемоніальному торті та загадав бажання, що обов'язково здійсняться!Додав: yur4ik |
Переглядів: 1191 | Рейтинг: 5.0/1
Подібні новини:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. Увійдіть на сайт через одну із соціальних мереж:
ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv