"ФізМат - вектор" №1(34) жовтень 2011 (розмір 1,78 МБ)




Слово редактора

Как жаль что отпуск и каникулы имеют свойство заканчиваться, но впрочем это и не так плохо, ведь мы снова вместе, и в конце концов у нас пополнение! =)
ПОЗДРАВЛЯЮ ВСЕХ ПЕРВОКУРСНИКОВ С ПОСТУПЛЕНИЕМ НА ФИЗ.-МАТ.!!!
Студенты, одеваем улыбки и вперёд! Преподаватель не дремлет ;)
Лена Выдыш


Мрії здійснюються!

Добрий день!
    Я, студентка першого курсу фізико-математичного факультету СумДПУ ім. А.С. Макаренка. З дитинства мріяла бути вчителем, вступити в престижний університет, здобути вищу освіту. І ось моя мрія здійснилася, адже цього року я стала студенткою престижного університету, де здобуваю професію вчителя фізики та математики. В майбутньому, сподіваюсь, буду добрим вчителем з високим рівнем знань і зможу дати дітям ті знання,які отримала саме тут.
    СумДПУ ім. А.С. Макаренка університет,який привабив мене своєю красою, а найголовніше тим, що тут я зможу отримати знання, які вестимуть мене у подальшій діяльності. З першого дня мого перебування в ньому, я була в захваті від тієї краси, яка його оточує, від людей,які в ньому працюють. Кожен викладач прагне дати нам якомога більше інформації, яка знадобиться нам у майбутньому.
    Життя в університеті вирує. З кожним днем я дізнаюсь щось нове, яке до цього часу мені було не відоме. А враження від оточуючого просто переповнюють.
    На перший погляд, мені здалося, що вчитися майбутній професії - це досить старанно конспектувати лекції, готуватися до семінарів, але сучасний фахівець своєї справи це той, хто крім володіння знаннями, повинен бути гармонійно розвиненою людиною, яка володіє високими особистісними якостями і міцним фізичним здоров`ям, щоб мати можливість реалізувати себе. Саме для цього в нашому закладі створені різні гуртки, як спортивні так і творчі.
   Я дуже задоволена тим, що обрала саме цей університет і саме цей факультет. Адже, фізико-математичний факультет-НАЙКРАЩИЙ. І я пишаюсь тим, що є його студенткою.

Альона Панько, 411 група

Мероприятия октября:

  • 30.09-02.10 поход
  • 04.10 Фут-Квест
  • Алло, таланты!!!
  • Поездка в ШТЕПОВКУ
  • Дискотека

ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

  • Объявляется конкурс карикатур. Лучшие будут напечатаны. Все шедевры будут возвращены.
    Все материалы приносить Лене Выдыш (421 группа).

Караул!!!

Разыскиваются журналисты!
Все, кто дружит с шариковой ручкой, и кто легко может связать несколько слов в одном тексте, просьба обращаться к главному редактору Лене Выдыш (421 группа).
(не кусаюсь)

Не за горами...

   Ця професія була обрана мною не випадково. Напевно, кожен воліє доторкнутися до знань граничних з розумінням буття, хоча б на мить усвідомити таємничу «правду» покриту багатолітнім пилом зневаги, сумнівів та людських думок. Зі своєї точки зору, я вважаю фізику напрямком до розширення особистості, внутрішнього світу, набуття нових здібностей і вмінь. В загалому, я вільний думати, що в основі майже всіх наук ця «Alma mater» Арістотеля, колиска Енштейна, без яких існування багатьох звичних нам предметів було б неможливе. Так як фізика не може стояти на місці, до її арсеналу входять дедалі більше понять, значень, явищ, які хвилювали суспільство перших земних поселень і хвилюють до сих пір сучасну людину, тому можу зробити висновок, що фізика проіснує стільки, скільки проіснує людство, загартовуючи з цим характер, волю та головне мозок. І хочу себе бачити далі не просто робітником в якій-небудь сфері суспільства, виробничої промисловості або наукової громади, а людиною, тобто ясно і вільно думаючим індивідом, який прагне бути собою, не втрачаючи розум, гідність та почуттів у жодній з ситуацій. Бути людиною з великої літері «Л», яка прагне бути собою, бо тільки через десятиліття, ми починаємо розуміти наскільки це важливо, але важко. І бажаю всім досягти своїх еталонів людини.

Сергій Діденко, група Ф2

   Неймовірно швидко пролетіли роки мого,здається, безтурботного навчання в школі. Зовсім недавно я ще не замислювалась над питаннями моєї майбутньої професії. Але йшов час і після закінчення дев`ятого класу класу я розпочала навчання в Синівському професійному аграрному ліцеї, а оскільки мені більше подобалися точні науки, а ніж гуманітарні, то я поглиблено вивчала фізику та математику. Та прийшов час визначитися з професією. І відразу ж згадалися всі ті дитячі ігри, згадалось те, як ми зі своєю подругою по черзі уявляли себе вчителем,проводили уроки, виставляли оцінки. І я зрозуміла, що хочу бути вчителем, але вже справжнім, а не вигаданим. Вести справжні уроки, розповідати справжнім учням про всі ті явища, які відбуваються в природі. Отже, я вирішила стати вчителем фізики та математики.
   І ось я вже студентка фізико-математичного факультету другого курсу. Я знаю, що потрібно ще багато часу, щоб здійснилася моя мрія. Але в мене не має жодного сумніву, що колись цілий клас малих слухачів буде з захватом слухати мої розповіді про дивовижні фізичні явища. Саме це і приваблює мене в моїй майбутній професії.
   Я вважаю, що робота вчителя є найціннішою професією, адже яких би успіхів не досягла людина, вона б не змогла б нічого зробити без допомоги вчителя.

Дубина Наталія, 521 група

   Усі ми з дитинства мріємо кимось стати: чи то космонавтом, чи то естрадною зіркою, чи то бізнесменом. Мені здається, що дуже важливо не зрадити своїй мрії, і тоді будь-яка робота буде легкою й завжди приноситиме задоволення та радість. Я з дитинства мрію про професію вчителя і впевнена на власному досвіді, що це найкраща у світі професія. Учитель несе людям не тільки знання, а й доброту і правду. Це людина, яка стає прикладом для майбутнього покоління. Немає жодної дитини в світі, яка б не була під пильним наглядом вчителя, що чи то сварив, чи то хвалив його.
    Професія – вчитель була і буде актуальною тому, що завжди будуть діти, яких треба навчати та готувати до жорстокого життя, а хто як не вчитель постійно займається цим.
    Найголовнішими цінностями, що повинні бути у вчителя це: дієздатність, відповідальність, любов, стриманість, толерантність, інтелігентність, жага постійно підвищувати рівень своєї якості праці, прагнення до удосконалення і багато іншого. Ми всі отримуємо «путівку в життя» від них, тому відповідальність, що лягає на плечі вчителя досить вагома, адже від їх праці залежить майбутнє всієї планети.     Я чітко усвідомлюю, що учитель-це не тільки відповідальна, а й дуже нервова робота. Скільки терпіння треба мати, щоб зацікавити учнів, проте мене це не лякає і я буду впевнено крокувати до здійснення своєї мрії.

Яцкова Тетяна, 421 група

Из жизни великих людей

   При всём своём уважении к прекрасному полу Дау всё же считал, что физиком-теоретиком женщина стать не может.
Как-то один из его учеников, Алексей Абрикосов, попытался устроить в аспирантуру свою дипломницу и обратился к Дау. 
— Она ваша любовница? — осведомился патрон. 
— Нет. 
— Но может быть, вы надеетесь, что она станет ею? 
— Дау, ну что такое вы говорите! — возмутился Алёша. 
— В таком случае, я вас выручу. Я не возьму её в аспирантуру. Так ей и передайте.
_______________________________
   Отец кибернетики Норберт Винер славился чрезвычайной забывчивостью. Когда его семья переехала на новую квартиру, его жена положила ему в бумажник листок, на котором записала их новый адрес, - она отлично понимала, что иначе муж не сможет найти дорогу домой. Тем не менее, в первый же день, когда ему на работе пришла в голову очередная замечательная идея, он полез в бумажник, достал оттуда листок с адресом, написал на его обороте несколько формул, понял, что идея неверна и выкинул листок в мусорную корзину.  Вечером, как ни в чем не бывало, он поехал по своему прежнему адресу. Когда обнаружилось, что в старом доме уже никто не живет, он в полной растерянности вышел на улицу... Внезапно его осенило, он подошел к стоявшей неподалеку девочке и сказал: "Извините, возможно, вы помните меня. Я профессор Винер, и моя семья недавно переехала отсюда. Вы не могли бы сказать, куда именно?" Девочка выслушала его очень внимательно и ответила: "Да, папа, мама так и думала, что ты это забудешь".
_______________________________
   Про Ньютона рассказывают, что любил он свою кошку, но отвлекаться чтобы впустить или выпустить ее из кабинета - не любил. Поэтому он прорезал для нее отверстие в двери. Когда же у кошки родились котята, он приказал прорезать еще шесть отверстий.


Весёлая минутка

В сaмолете нa соседних креслaх блондинкa и aдвокaт. Лететь долго. 
Блондинкa молчa отворaчивaется и смотрит в иллюминaтор. 
Адвокaт блондинке: 
- Дaвaйте я Вaм зaдaю вопрос, если вы не знaете ответ - Вы мне 5 доллaров. Потом Вы мне зaдaете вопрос, если я не знaю ответ - я Вaм 500 доллaров. 
Блондинкa соглaшaется. 
Адвокaт: 
- Кaково рaсстояние от Луны до Земли? 
Блондинкa молчa отдaет ему 5 доллaров. 
Блондинкa: 
- Кто поднимaется в гору нa трех ногaх, a спускaется нa четырех? 
Проходит пaру чaсов. Адвокaт обзвонил всех друзей, перерыл Интернет, ответa нaйти не может. 
Делaть нечего, отдaет блондинке 500 доллaров и спрaшивaет: 
- Кто это??? 
Блондинкa молчa отдaет ему 5 доллaров и отворaчивaется к иллюминaтору.


У кого склонности к математике. Бери лопату и извлекай корни!

Tеорема: Бутерброд лучше вечного кайфа.
   Доказательство: Что может быть лучше вечного кайфа? Да ничего. А бутерброд - это лучше, чем ничего.    Следовательно, бутерброд лучше вечного кайфа.

Как решить задачу "Вскипятить чайник"?
   Физики и математики: Налить воду, зажечь огонь, поставить чайник на огонь и подогреть до 100°С.    А теперь новая задача "Вскипятить наполненный водой чайник?"
   Физики: Зажечь огонь, поставить, нагреть.
   Математики: Выльем воду из чайника, чем сведем задачу к предыдущей.

Від щирого серця вітаємо з Днем народження

Мяленко Ірину Олексіївну
(15.10)

Кшнякіна Володимира Семеновича
(26.10)

Дашутіну Ірину Вікторівну
(28.10)
ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv