"ФізМат - вектор" №6(56) березень 2014 (розмір 4,54 Мб)


Анонс:
Слово редактора:
2 стр. — Шевченківське читання;
3 стр. — Всі на футбол;
4 стр. — Хто зверху?
5 стр. — Кіно– клуб;
6 стр. — День факультету;
7 стр. — Наукова конференція;
8 стр. — Кросворд.
          Усім привіт!
Прихід вeсни можна вгaдати зa арoматом свіжості, який супроводжує її. Тaк і кажуть: «У повітрі пахне весною». Запахи весни бувають різні. Спочатку, коли тане сніг, весна пахне м'якою вогкістю. По дорогах біжать струмочки, з дахів падають краплі. Перестук крапель чути звідусіль. Іноді з гуркотом відриваються від дахів, падають та розбиваються на асфальті підталі крижані бурульки. З кожним ранком все помітніше, як меншає на вулиці снігу та льоду.
Тож редакція VECTOR вітає Вас з весною!!!

Валентина Наконечна


Дошка оголошень:
Заходи та свята:
Бажаючі бути в студенському самоврядуванні університета звертатися до К. Пискун.

15 квітня відбудуться вибори студентського ректора.

На фізико - математичному факультеті буде створено алею переможниць конкурсу “Міс фізмат”
ІІ етап КВК;
Спортивні змагання;
Поїздка до дитбудинку;
Кіно - клуб;
Битва хорів.


Шевченківське читання

          5 березня у сквері ім. Т.Г.Шевченка Сумський державний педагогічний університет ім. А.С.Макаренка на чолі із студентським самоврядуванням декламував вірші кобзаря, з нагоди дня народження відомого поета.
          Окрім студентів на заході були присутні перший проректор з навчальної роботи Л.В.Пшенична, шевченкознавець В.М.Владимирова, письменник та журналіст Є.Положій.
          Наш, фізико-математичний факультет, у складі першого та другого курсу також прийняв у читанні активну участь. Головне завдання заходу популяризація творчої спадщини Шевченка. Адже поет залишив нам свої неоціненні духовні надбання — твори і світлу пам'ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Ми повинні завжди пам'ятати про генія українського народу.
          Наш факультет одноголосно декламував поезію “На вічну пам’ять Котляревському”. Усім сподобався проведений захід, адже ми вкотре довели, що педагоги – це найкращі люди, які шанують та вічно пам’ятають геніальних поетів.

Пискун Катерина, 422 група

ВСІ НА ФУТБОЛ!!! ПЕРЕМОГА ЗА НАМИ!!! ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ХЛОПЦІВ :)

          Фініширує ще один цікавий сезон Чемпіонат міста Суми ( I ліга), де приймала участь команда нашого навчального закладу, яка практично повністю укомплектована студентами та випускниками фізико-математичного факультету.
          Залишилося провести останній матч, який буде проведений саме на День Физмата (29.03.2014), що стане додатковою мотивацією закінчити сезон на мажорній ноті.
          Протягом сезону у нас були як перемоги, так і поразки, що є присутнім для будь-якого спорту. Хотілося б відзначити: жодна гра не закінчилась нічийним рахунком, що є свідченням того, що команда завжди грає на перемогу.
          Позиція, яку займає команда в таблиці, можливо, не в повній мірі відповідає нашим очікуванням, які ми покладали на хлопців перед початком сезону.
          Але віримо, що в наступному сезоні нас очікує захоплюючий сезон, оскільки середній вік гравців становить 24 роки, що є найменшим серед команд ліги.

Кулініч Сергій, Ф-6

Всеукраїнський конкурс з фізики

          З 13 по 15 березня 2014 року на базі Сумського державного педагогічного університету проходила науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з фізики. Участь у заключному турі приймали 42 роботи. За результатами ІІ місце отримала Герасімова Тетяна Юріївна, ІІІ місце - Трохименко Олеся Вікторівна та ІV місце здобули Бриченко Олександр Сергійович та Посенко Марина Іванівна.
З чим і вітаємо!

Матеріал з сайту: http://fizmatsspu.sumy.ua/board/2-1-0-293

Хто зверху?

           11 березня 2014 року на фізико-математичному факультеті відбулася гра «Хто зверху?» за ідеєю однойменного телевізійного проекту: щоб перемогти, жінкам доводиться запитати себе: що вони знають про чоловічий світ і як чоловіки до цього ставляться? Чоловіки, в свою чергу, повинні зробити те ж саме щодо жінок. Дуель чоловічого і жіночого світів ділиться на раунди, які складаються з бліцопитувань, різних конкурсів та змагальних ігор. Шоу складається з восьми конкурсів, за результатами яких йде накопичення балів. Переможець визначається у фінальному, дев’ятому раунді, де бали переможця зростають удвічі.
            У заході брали участь дві команди – чоловіча та жіноча. З самого початку дівчата вели рахунок, тим самим показуючи краще знання чоловічої природи. У восьмому раунді хлопці фізмату довели, що вони можуть бути переможцями, але результат в останньому раунді не підтвердили на відміну від дівчат, які одержали солодкі подарунки переможців.
           Конкурс пройшов. Організатори попрацювали добре, але… 
            Гостям свято було не зовсім зрозуміло, у чому полягав конкурс «Хто зверху?», ніхто не пояснив правила, у чому суть взагалі. Постійний шум від глядачів у залі не дозволяв розуміти те, що відбувається на сцені. При цьому ніхто навіть і не думав нікого заспокоювати, глядачі мали самі себе стримувати, а ведучих часто не було чутно.
            Просто слів немає за "мультимедійну підтримку" – через неї усе було настільки довгим і незрозумілим, що інколи вилітали нецензурні слова. Мабуть, потрібно за комп’ютер садити того, хто дійсно «шарить» у цій сфері.
            Чи було суддівство справедливим, бо постійно лунали підказки? Запитання риторичне, ми можемо заплющити на це очі, але коли тобі стає нудно вже після шостого раунду і ти не знаєш, куди себе діти, то треба змінювати підходи в організації та реалізації заходу. 
            І ще одне, що до цих пір не можу зрозуміти, те що мені просто винесло мозок, – як так сталося, що команда, яка перемогла, була нагороджена – кожен (!) учасник отримав солодкий приз, смачний торт, а команді, яка теж грала, але отримала поразку, в знак подяки за участь навіть нічого не сказали (?!).
            Прийнявши і усвідомивши власні недоліки, людина стає сильнішою, тому сподіваємося, що наступного разу цих помилок ми не припустимося, а захід не викличе негативу на кшталт описаного. 

Чеберяко Олександра, 511 група, Азазель

Кіно - клуб

          «Сенс мого життя полягає в тому, щоб подивитися якомога більше фільмів»
                               Квентін Тарантіно

          13.03.14 відбувся кіноперегляд фільму "В спорте только девушки". Троє друзів-сноубордистів, які потрапили в круту халепу і тікаючи від переслідувачів, змушені прикинутися дівчатами і для конспірації проникнути в жіночу збірну по сноуборду. Великий комедійний шедевр, повний іскрометного гумору, блискучих діалогів і геніальної акторської гри, що викликає бурю захоплення, а від сценарію хочеться ридати від сміху, згорнувшись калачиком десь у кутку кінозалу.
          Безвідповідальне ставлення організаторів до заходу призвело до малої кількості відвідувачів, не зважаючи на велику сім’ю фізико – математичного факультету. До заходів які вже стають традиціями, потрібно ставитися з більшим натхнення та зацікавленістю. Планувати й повідомляти про них потрібно заздалегідь якомога більше студентів. Проте ми дуже вдячні організаторам за чудовий вибір фільму.
          Всім подобається, коли їх роботу хвалять, і ніхто не любить, коли йому роблять зауваження. Але не варто сприймати критику вороже, так як саме завдяки їй можна підвищити свою майстерність.

Шкарупа Олександра, 421 група

День факультету

          1. Яка тематика дня факультету?
5 курс: Всім відомо, що фізико - математичний факультет один із перших факультетів нашого університету. Це свідчить про те, що в нього багата історія. Нам хотілося ознайомитися з нею і дізнатися яким був раніше наш факультет. Понурившись в атмосферу тих часів нас вразили ідеї молодого покоління з їх оптимізмом, яскравістю, індивідуальністю та новизною. І тоді нам «прийшла» в голову ідея провести цей день факультету у ретро стилі.
          2. Як відбуваються ваші репетиції?
5 курс: Дружнім, злагодженим колективом 5 курсу. Ми впродовж тривалого часу готувалися до цієї феєричної події. Була велика кількість креативних ідей, які дуже хотілося втілити в життя, що ми і намагалися зробити. Через нестачу часу не всі ідеї увійшли до складу концерта. Коли до 29 березня залишилося 4 тижні. Ми почали залишатися в університеті на репетиції до 19.00, а іноді і до 20.00 години. Ми дуже сильно хочемо подарувати вам справжнє свято.
          3. Що найважче у підготовці дня факультета?
5 курс: На дане запитання ми можемо сказати, що великих проблем у нас не винекло, були малі негаразди, які ми швидко розв’язували колективним обговоренням, іноді голосуванням. Найважче для нас - це нестача часу. На деякий період багатьом випускникам необхідно відмовлятися від вільного часу.
          4. Якими б ви хотіли, щоб вас запам’ятали?
5 курс:Нам хотілось би, щоб ви запам’ятали нас як дружній колектив з різнобічними інтересами і поглядами на життя. Не дивлячись на те, що ми далекі від ідеалу, ми всі об’єдналися для однієї спільної мети - отримати якісні знання, для того щоб передати їх наступним поколінням.
          5. Ваші побажання студентам молодших курсів!
5 курс:Студентам молодших курсів хотілось би побажати наснаги у навчанні. Це найцікавіші та найяскравіші роки вашого життя, ось і проживіть їх так, щоб вам було, що згадувати і розповісти. Збирайте за ці роки ваші “скарбнички” ідей для подальшого реалізації у житті. Перед вами відкрита велика кількість можливостей, не втрачайте можливість стати всебічно розвиненою людиною. Але за всім цим різноманіттям не забувайте про навчання. Цінуйте ті знання, які вам надають наші дорогоцінні викладачі)))

Науменко Т., 521 група

Наукова конференція

          24 березня 2014 року в СумДПУ ім. А.С.Макаренко пройшла І Всеукраїнська студенська наукова конференція з міжнародною участю «Вплив соціальних мереж на життєдіяльність людини і соціуму». Студенти всіх факультетів мали змогу прийняти у ній участь, і ми також не залишились осторонь, оскільки кому як не нам майбутнім інформатикам говорити про соціальні мережі.
          Учасники конференції мали змогу прослухати виступи один одного , викладачів, яких цікавить та турбує це питання, і також, виступи представників із Польщі. Цікавість матеріалу, а також його змістовне підґрунтя, поставило безліч запитань перед слухачами ,які вони мали змогу задати після виступу. Ми вдячні організаторам, за приємну перерву на брейк – каву, який надав змогу відпочити та трішки розслабитись.
          Не менш вражаючі виступи мали студенти, оскільки саме молодь є «профі» в цій темі конференції. Наш факультет налічував 6 виступів, кожен з яких зачіпав важливі частини впливу соціальних мереж на соціум.
          Отже, як на нашу думку, то організація такої конференції є досить важлива в наш час, оскільки її тема, це хвилююче нас питання, яке постає на міжнародному рівні. Що також було досить важливим, і приємним як для учасників так і для організаторів конференції, то це те що саме ми стали першовідкривачами . Ще жоден університет не розглядав це питання в такому викладі.
          В Студентів нашого факультету, які мали змогу виступити на конференції, залишилися лише приємні враження. Дякуємо організаторам, та учасникам за плідну працю. Було дуже цікаво та пізнавально.

Чепусенко О., 421 група

Щиро вітаємо з Днем Народження!

Муракаєву
Тетяну Володимирівну
(25.03)

Яременко
Олексія Васильовича
(31.03)



ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv