"ФізМат - вектор" №1(61) вересень 2014 (розмір 9,89 МБ)


Анонс:
Слово редактора:
2-3 — Перше свято першокурсника - посвята СумДПУ
3 — Знайомство буває різним, а у нас за чашкою чаю
4 — Правила «виживання» у гуртожитку
5 — Вчора абітурієнт, сьогодні—студент
6 — Парам час, а нам треба відпочивать
7 — Нові «богатирі» факультету. Подорожуємо країною
8 — Призовий судоку
          Усім привіт!
Від всієї редколегії вітаємо І курс із вступом на фізико-математичний факультет. Навчатися на фізматі класно! Окрім прекрасно збалансованого, забезпеченого найновітнішими технологіями навчального процесу, студентам тут пропонується цілий спектр занять до душі. І уже через кілька днів студентське життя у виші завирує та заграє різними барвами.

Наконечна Валентина


Дошка оголошень:
Заходи та свята:
* Набір активістів, які хочуть працювати в команді студентського самоврядування факультету
* Потрібні креативні ідеї та учасники для проведення дня працівника освіти
* Збір ручних робіт для проведення виставки на тематику українських традицій
* 25 вересня відбудуться вибори студентського декана фізико-математичного факультета
* День працівників освіти
* Виставка студентських робіт на тему “Українські традиції”


Перше свято першокурсника - посвята СумДПУ

Кожен із нас у своєму житті прагне досягти успіху: закінчити школу, добре здати ЗНО та екзамени, вступити до університету своєї мрії. І коли бажання здійснюються, ми не можемо дочекатися головної події, яка знаменує початок дорослого, самостійного життя, - посвяти у студенти.

Чесно кажучи, я була вельми здивована і не очікувала такого теплого прийому від нашого університету. Грандіозний концерт, який влаштували нам студенти старших курсів, перевершив усі мої сподівання! Безліч колективів запалили серця студентів своєю завзятістю, шармом, неповторними талантами. Зокрема, особливо хотілося б виділити і подякувати хореографічному гуртку за неймовірний «танець» гімнасток, за майстерність виконання українського народного танцю. Мимоволі відчуваєш, що ніжки так і просяться приєднатися до них.

Та Україна – це не тільки гопак, а ще й тендітна співоча натура, чия пісня лунає далеко за обрієм. Вона, наче та пташка, дарує свій голос неймовірної краси кожному, вплітаючи його надовго у пам’ять. Таким даром володіють і наші студенти. Дуже приємно знати, що талант нашого народу відроджується у кожному з нас. Дзвінкими гучними голосами співало для нас чудесне тріо дівчат.

Все ж таки дуже хочеться поговорити про дружній колектив фізико-математичного факультету. У цьому році нас зібралася велика сім’я у кількості дев’яноста чотирьох чоловік. Величною ходою майбутні вчителі крокували у світ, де на них чекає багато труднощів як у навчанні, так і в житті загалом. Та я вірю, що не дивлячись ні на що, наш факультет ще покаже всім де раки зимують!

Хочеться побажати моїм однокурсникам та викладачам побільше терпіння, адже тільки наполегливістю та спільними зусиллями можна досягти небачених висот!

Бугаєнко Н., 411 гр.

Знайомство за чашкою чаю :)

Найкращий факультет Сумського Державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка — це фізико-математичний.

Найголовніше нашого факультету —дружня атмосфера. Тут один одному допомагають, підтримають у складний час. Як доказ цього, нещодавно за ініціативи студ.декана Піскун Катерини відбулося знайомство за чашкою чаю. Забігаючи наперед скажу, що це було не лише захоплююче, а й правильно. Для першокурсника зараз важлива допомога старших курсів, для того щоб звикнути до нового життя. Бо перший рік навчання є найскладніший.

Що ж саме було на чаюванні? А те, за що і люблять студентське життя: жарти, веселощі, пісні. Кожен коротко розповів про себе. на жаль, не всі першокурсники зібрались, а лише ті, хто проживає в гуртожитку.

Чаювання відбулося на шостому поверсі у коридорі. Було дещо солоденьке до чаю, цукерки, печиво. Коли наші чашки спустошилися ми знайшли спосіб продовжити розваги - співати пісні під гітару. Відбулися дружні «посиденькі». Попрощалися і розійлися, але отримали масу позитивних емоцій. По-більше б таких неофіційних зібрань. Після цього ні в кого не виникло сумнівів, що обрав для навчання найкращий факультет.

Окопний Р., 412 гр.

Правила «виживання» у гуртожитку

Тихо осінь наступила
Золота краси пора
Задзвенів дзвінок веселий
На навчання всіх збира,
Але ти уже не в школі
Твердо це запам’ятай!
І сталеву дисципліну
Скрупульозно зберігай.
Тут страшних вимог немає
Просто треба гарно знать
Педагог дурні не скаже,
Його треба поважать.
Також ти на парах тихо,
Не повинен бурмотіть,
Бо можливо ненароком
Сон товариша згубить.
Те що робиш ти на парі
Неможливо, але знай
«Лабок», лекцій і практичних
У житті не пропускай.
Виглядом – не вихваляйся
Це не шоу красоти
Краще акуратно й скромно
Ти одягненим прийди…
Прочитав? Ти згоден друже?
Тож запросим на фізмат
Тут найкращі педагоги
Тебе розуму навчать.
На навчання ти приїхав
Все невідоме нове
Тож увага всім, увага!
Хто в гуртожитку живе
Тут на вигляд не все так просто
У гуртожитку свій нюанс.
Залюбки з яким сьогодні
Познайомимо всіх вас.
Жити в гуртожитку круто,
Знає кожен це студент.
Але щоб все було чисто
Пам’ятай кожен момент.
У кімнаті краще друже
Не заводити «бардак»,
Бо кімната – це обличчя,
Особистісний це знак
Не шуміти, не кричати
Тому треба пам’ятати
Ви живете не самі!
Говорити ще багато
Можна і про те і се.
Але ми надіємось, друже,
Що нас ти зрозумів
І в гуртожитку у тебе
Вік не буде ворогів!!!

Кочмола О., гр. І-2

Вчора абітурієнт, сьогодні—студент!
Вітаємо вас, першокурсники!

Навчальний рік у розпалі. Студенти-першокурсники вже влилися в дружній колектив обраного фізико – математичного факультету і почувають себе повноправними членами цієї величезної сім'ї. Між тим - саме час привітати вас з початком нового життя, адже школа залишилася позаду. А попереду перша сесія, перший студентський іспит, перша п'ятірка чи незадовільно. Дорогі хлопці та дівчата! Ви вступили на новий життєвий етап. Тепер ви - студенти. Попереду чекає безліч відкриттів і звершень. Перед вами лежать величезні простори знань, а задача викладачів направити вас, допомогти в нелегкій справі освіти. Багато чого зараз залежить від вас самих. Дерзайте, намагайтеся, пробуйте! Не помиляється лише той, хто нічого не робить. Як кажуть, "від сесії до сесії живуть студенти весело, а сесія всього два рази в рік!". Нехай же час між іспитами проходить на ура, навчання приносить тільки радість, а самі заліки не викликають серйозних труднощів. Успіхів у навчанні!

Наконечна В., 432 гр.

Парам час, а нам треба відпочивать...

На вихідних студенти фізико-математичного факультету зібралися піти в похід. Місцем для відпочинку став Зелений Гай. Природа там дуже чаруюча: річка, сосновий ліс, гарний краєвид так і закликали до себе в гості.

Вирушили ми відпочивати дружно, всією компанією, після навчання. У дорозі розповідали один одному цікаві історії, співали пісні, таким чином налаштовуючись на гарний відпочинок.

Усім потрібним знаряддям, тобто палатками, спальними мішками ми вже були забезпечені, дякуючи молодіжній організації, яка про це заздалегідь подбала.

Однією метою із всіх задумів походу було знайомство першокурсників із старшими курсами. Усі виявились відкритими і дружніми людьми, відкритими до нових друзів та знайомств.

Підтримувати дисципліну, порядок і взагалі чудову атмосферу дуже складно, але наша прутка та енергійна Катя Піскун із цим всім встигала справлятись. Навколо вогнища збиралось багато студентів, які залюбки співали пісні під гру гітари. Як виявилось наш факультет вміє добре співати!

Ті хто не співали пісні- просто сиділи поряд та грали в «Мафію». Кожна гра була захоплююча, адже всі хотіли там перемогти. А хто полюбляє спорт- так той грав у волейбол або футбол.

Напевно все розповісти я не зможу ,бо просто потрібно бути присутнім у цьому поході, щоб зрозуміти як там класно! А отже дуже хочеться щоб ми всі збирались у похід ще не один раз такою дружною компанією.

Мусієнко Ю., 511 гр.

Нові «богатирі» факультету

16 вересня в СумДПУ ім. А.С.Макаренка відбулися «Багатирські ігри». В змаганнях взяли участь представники фізико-математичного, географічного, історичного, філологічного факультетів, а також ІФК та ІПП. Хлопці боролися за звання найсильнішого». Перемогти було складно, адже юним «багатирям» прийшлося піднімати вагу 130, 75 кг, тягнути за собою автомобіль в 2,5 тони, перетягувати канат і т.д.

Приємно відмітити - студенти фізико-математичного факультету довели всім, що вони не тільки розумні, але й сильні. Це справжні воїни, захисники своєї країни. Результати змагання наступні:1 місце - ІФК, 2 місце – географічний факультет, 3 – історичний, 4 – фізико-математичний, 5 – філологічний, 6 – ІПП.

Чекаємо від наших хлопців майбутніх перемог!

Власенко Д., 431 гр.

Подорожуємо країною

Традиційно в середині вересня студенти фізико-математичного факультету відвідують різні міста нашої країни. Цього року, 17 вересня, ми організувались на поїздку в Переяслів - Хмельницький. Весела атмосфера, пісні в автобусі та жарти ще більш піднімали настрій поїздки. І ось ми доїхали до Переяслава.

Першим місцем, яке ми відвідали, став музей ім. Г.С.Сковороди. Там нам розповіли про те, як жив це талановитий письменник, хороший вчитель та і взагалі мудра людина. Вони так нагадували нам про ті часи, що склалось таке відчуття,що ми стали учнями цього педагога. Наступним місцем нашої подорожі став музей військової слави, де нам розповіли про події, які відбулися під час Другої Світової війни. Всі із задоволенням слухали розповідь екскурсовода та на основі своїх знань підтримували з ним розмову. І останнім місцем подорожі став краєзнавчий музей у якому ми могли побачити безліч експонатів. Екскурсія у нас розпочалась із Скіфських та Половецькі Баби, які створювались десь у ХІІ столітті. Потім нам показали приміщення, які будували у часи наших прабабусь, та може ще й раніш. Кожна хатина там була різна:селянські, міщанськи, заможні, будинок вдови та попа - кожна з них особлива. Дійшли ми і до музею хліборобів та до космічного музею. Я з впевненістю можу сказати, що поїздка у нас вдалась!

Мусієнко Ю., 511 гр.

Щиро вітаємо з Днем Народження!

Чкана
Ярослав Олегович
(01.09)

Розуменко
Анжела Оурелянівна
(05.09)

Салтикова
Алла Іванівна
(08.09)

Удовиченко
Ольга Миколаївна
(19.09)

Іваній
Володимир Степанович
(24.09)



ОФІЦІЙНІ ПОСИЛАННЯ

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv